5 kroków do własnego mieszkania w Krakowie – poradnik dla początkujących

5 kroków do własnego mieszkania w Krakowie – poradnik dla początkujących

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

30.11.2023

Kraków to miasto o bogatej historii, kulturze i dynamicznie rozwijającym się rynku mieszkaniowym. Oferuje wiele możliwości dla potencjalnych nabywców mieszkań. Dopiero rozpoczynasz przygodę z nieruchomościami? Twoje marzenie o mieszkaniu w malowniczym Krakowie może się spełnić. W tym artykule przedstawimy 5 kluczowych kroków, które pomogą Ci w zrealizowaniu tego ambitnego celu.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Krakowie?

Jednym z kluczowych aspektów, który warto rozważyć, jest równowaga między dynamicznym życiem miejskim a spokojem i zielenią. Dla tych, którzy cenią sobie spokojniejsze otoczenie, idealnym wyborem mogą być takie dzielnice jak Nowa Huta czy Mistrzejowice. Oferują one nie tylko urokliwe, zielone zakątki, ale również dobrze rozwiniętą infrastrukturę i dostęp do lokalnych udogodnień. 

W ofercie dewelopera Victoria Dom znajdziesz mieszkania na krakowskich Mistrzejowicach. Zapoznaj się z dostępnymi nieruchomościami na osiedlu Viva Piast. Znajdziesz tam różnorodne metraże mieszkań, od 2 do 4 pokoi, każde z balkonem lub ogródkiem. Docenisz bliskość sklepów, punktów usługowych oraz przystanków autobusowych i tramwajowych, które ułatwią Ci dojazd do centrum miasta w zaledwie 20 minut.

Mieszkanie w Krakowie — jak kupić?

Poszukiwanie wymarzonej nieruchomości to proces, który wymaga dokładnego planowania i cierpliwości. Oto kilka kroków, które warto podjąć.

  1. Sprawdź swoją zdolność kredytową – poznaj maksymalną kwotę, jaką bank jest gotów Ci pożyczyć na zakup nieruchomości. To umożliwi Ci realistyczną ocenę budżetu, którym dysponujesz przy wyborze nieruchomości.
  2. Poszukaj wymarzonej nieruchomości – po poznaniu swoich potrzeb i preferencji łatwiej będzie Ci ustalić, jakiego lokalu poszukujesz. W ofercie Victoria Dom znajdziesz mieszkania o różnych metrażach i układach pomieszczeń. Wiele z nich ma własny ogródek lub balkon.
  3. Poznaj opinie na temat dewelopera lub zobacz zrealizowane inwestycje – oglądając wcześniejsze projekty dewelopera, można ocenić jakość materiałów budowlanych, standard wykończenia oraz ogólną solidność konstrukcji. To da Ci lepsze wyobrażenie o tym, czego można się spodziewać po nowej inwestycji.
  4. Podpisz umowę przedwstępną – zyskasz pewność, że nieruchomość nie zostanie sprzedana komuś innemu. Umowa szczegółowo określi warunki transakcji, cenę, terminy, sposób płatności oraz wszelkie inne ustalenia dotyczące sprzedaży. Daje to obu stronom jasność co do zobowiązań i oczekiwań.
  5. Odbierz mieszkanie – po ukończeniu budowy i wykończeniu wnętrz sprawdź stan nowego mieszkania przed finalizacją zakupu.
  6. Podpisz akt notarialny – to formalny i prawnie wiążący etap w procesie zakupu nieruchomości, który odbywa się w obecności notariusza. Po podpisaniu dokumentu nieruchomość jest już Twoja.

Z przyjemnością pomożemy Ci w całym tym procesie – od wyboru nieruchomości aż po akt notarialny. Nasi doradcy kredytowi ustalą Twoją zdolność kredytową i podpowiedzą, który bank wybrać. Napisz do nas lub zadzwoń, by dowiedzieć się więcej.