Viva Piast 3

W sprzedaży blisko 100 mieszkań w krakowskiej inwestycji Viva Piast 3

Dział Public Relations

30.05.2023

Ruszył III etap osiedla Viva Piast budowanego przez Victorię Dom w krakowskich Mistrzejowicach. W ofercie dewelopera jest 99 lokali w metrażach od 30 m<sup>2</sup>  do 83 m<sup>2</sup>. Ceny zaczynają się od 397 tys. zł. W Polsce rośnie liczba zainteresowanych zakupem nowego mieszkania. Zdaniem ekspertów to efekt zwiększenia zdolności kredytowej Polaków i zapowiadanego rządowego wsparcia „Bezpieczny kredyt 2%”.  

Według danych Biura Informacji Kredytowej w lutym o 43,5 % wzrosła liczba składanych wniosków o kredyty hipoteczne w porównaniu do stycznia tego roku (6.02 tys.). Przyczyniła się do tego poprawa zdolności kredytowej Polaków, która jest skutkiem wprowadzenia rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego obniżającej bankom bufor stosowany przy udzielaniu kredytów hipotecznych. – W naszych biurach pojawia się więcej klientów zainteresowanych kupnem własnego „M”. Widzimy, że to ożywienie przekłada się na odbicie sprzedaży. – mówi Ewa Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu Victorii Dom. – Coraz więcej osób interesuje się kupnem nowego mieszkania i rozważa możliwości skorzystania z „Bezpiecznego kredytu 2%”. To dobry moment na sprawdzenie zdolności kredytowej i pojęcie ewentualnej decyzji o zakupie mieszkania.– dodaje.

W kraju ciągle mała podaż nowych lokali

Na początku tego roku na rynek trafiło mniej nieruchomości, mniej było także wydawanych pozwoleń i rozpoczynanych budów. Wg danych GUS w styczniu tego roku odnotowano spadek w rozpoczętych inwestycjach o 20,7% w porównaniu do stycznia 2022 r. Sytuacja dotyczy także rynku krakowskiego. Szacuje się, że w stolicy Małopolski brakuje ok.100 tys. mieszkań. Eksperci i deweloperzy liczą na pozytywne dla branży skutki zapowiadanego przez rząd programu wsparcia dla budownictwa mieszkaniowego Bezpieczny Kredyt 2%. – Szansa na weryfikację tych oczekiwań pojawi się w lipcu, kiedy program wystartuje – mówi E. Rathe-Głowacka. 

Prawie setka nowych mieszkań w stolicy Małopolski

Victoria Dom od niespełna 3 lat prowadzi w Krakowie wieloetapową inwestycję osiedla Viva Piast w Mistrzejowicach. Deweloper oddał do użytku Viva Piast 2 i ruszyła właśnie sprzedaż III etapu nieruchomości. Projekt tego 9-kondygnacyjnego, nowoczesnego budynku jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich, którzy poszukują funkcjonalnych rozwiązań mieszkaniowych. Deweloper oferuje 99 mieszkań o metrażach 30 m<sup>2</sup> – 83 m<sup>2</sup> w cenie od 397 tys. zł . Nawet małe metraże (35 m<sup>2</sup>) mają dwa oddzielne pokoje. Do wyboru są mieszkania z balkonami lub z ogródkiem (na parterze). To doskonałe miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi jak i singli chcących żyć pełnią życia. Na terenie osiedla zadbano o niebanalnie zaprojektowaną zieleń i place zabaw dla najmłodszych,. W najbliższej okolicy nie brakuje sklepów i usług oraz placówek edukacyjnych, a także terenów rekreacyjnych, takich jak Zalew Zesławicki czy Planty Mistrzejowickie. Dodatkowym atutem jest dobre skomunikowanie z innymi częściami miasta. Do centrum Krakowa szybko dojedzie się zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

Osiedle Viva Piast znajduje się przy ul. Piasta Kołodzieja w krakowskich Mistrzejowicach. Zakończenie budowy inwestycji planowane jest na IVQ2024 r.