Victoria Dom - logotyp na czerwonym tle

Victoria Dom zaczyna odbudowywać sprzedaż

Dział Public Relations

12.04.2023

Victoria Dom w pierwszym kwartale br. sprzedała 366 mieszkań. To o 18% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Zarząd dewelopera podkreśla rosnące zainteresowanie zakupem lokali zarówno przez klientów inwestycyjnych jak i finalnych użytkowników mieszkań. Pomimo hamującej inflacji spodziewany jest wzrost kosztów budowy i cen mieszkań. 

Victoria Dom, w ramach działalności prowadzonej na rynku polskim, w ciągu trzech pierwszych miesięcy br. podpisała 366 umów deweloperskich i płatnych umów rezerwacyjnych. Oznacza to zwiększenie sprzedaży o 18% względem tego samego okresu poprzedniego roku, kiedy zakontraktowanych zostało 311 lokali.   

„Jesteśmy zadowoleni ze stopniowego odbudowywania się popytu. Obserwujemy duży ruch na rynku i rosnące zainteresowanie zakupem mieszkań zarówno przez klientów inwestycyjnych jak i finalnych użytkowników mieszkań. Od początku IV kwartału 2022 roku z miesiąca na miesiąc zwiększa się liczba transakcji, co napawa nas optymizmem w perspektywie kolejnych okresów” – powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom. 

„Pracujemy w okresie dużej zmienności zarówno po stronie nastrojów klientów, ale i również po stronie cen produkcji mieszkaniowej. Nawet ustępująca inflacja wpływać będzie na wzrost kosztów budowy i cen mieszkań. Zasadniczo w ciągu ostatnich czterech kwartałów ceny na rynku mieszkań były bardzo stabilne, a realna wartość mieszkań spadła w ciągu ostatnich 12 miesięcy o około 10-15%” dodał Waldemar Wasiluk.

Victoria Dom posiada rozbudowany bank ziemi systematycznie uruchamiając nowe inwestycje i kolejne etapy popularnych osiedli. W Polsce aktualnie realizuje projekty na terenie aglomeracji warszawskiej i krakowskiej oraz przygotowuje się do wejść z ofertą mieszkaniową również do Trójmiasta. Dodatkowo Victoria Dom rozwija działalność w Niemczech prowadząc ekspansję w Berlinie oraz Lipsku.