Metro Art 4- wizualizacja

Ruszyła sprzedaż Metro Art 4

Dział Public Relations

31.05.2023

Coraz więcej klientów jest zainteresowanych zakupem mieszkania  z Bezpiecznym Kredytem 2%. Zwiększony ruch obserwuje także Victoria Dom. Ruszyła właśnie sprzedaż Metro Art 4, najnowszej inwestycji dewelopera. 

–  W ostatnich tygodniach zainteresowanie nowymi mieszkaniami jest zdecydowanie większe niż na przełomie roku. Osób rozważających kupno własnego M jest o ok. 20-30% więcej niż jeszcze kilka miesięcy temu – przyznaje Ewa Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu Victoria Dom. To efekt zapowiadanego od miesięcy startu programu, znanego jako Bezpieczny Kredyt 2%. Wiele osób rezerwuje mieszkania już teraz, przed lipcowym debiutem dopłat. Chodzi o to by mieć czas na spokojne sprawdzenie, czy spełnią warunki i będą mogli skutecznie skorzystać z 10-letnich dopłat. Nowe mieszkania są kupowane także bez oczekiwania na finansowe wsparcie z budżetu państwa. Tu z kolei widzimy efekt złagodzenia oceny zdolności kredytowej przy kredytach hipotecznych. Dziś o kredyt jest łatwiej niż na przełomie roku. Wśród naszych klientów nie brakuje też takich, którzy kupili już u nas mieszkanie, a dziś kiedy rodzina się im powiększyła, sprzedają je za naszym pośrednictwem i kupują większe – dodaje. 

Nowa inwestycja na warszawskiej Pradze

Od kilku lat prawdziwy renesans przeżywa warszawska Praga. To właśnie tam, przy ul. Żupniczej powstaje osiedle Metro Art. W kolejnym, czwartym już etapie rozbudowy osiedla, w ofercie są 133 mieszkania 1-, 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe o metrażach od 29 do 133 m2. Ceny zaczynają się od 11,2 tys. zł za m2 .Metro Art jest osiedlem dobrze skomunikowanym z centrum, to inwestycja zaledwie 10 minut od Dworca Wileńskiego, w pobliżu planowana jest trzecia linii metra. Bogata w tej części Pragi jest sieć ułatwiających życie placówek handlowych, w tym m.in. Atrium Promenada, CH King Cross, Rondo Wiatraczna, Biedronka, Auchan czy dobrze znany po obu stronach Wisły Bazar Szembeka. Stąd blisko jest do plaż miejskich i bulwarów wiślanych, promu Pliszka oraz Parku Skaryszewskiego. – Jest też Rezerwat Olszynka Grochowska i Stadion Narodowy. Wraz ze sławną ulicą Francuską na Saskiej Kępie z kafejkami, restauracjami i wyjątkowym klimatem tworzy to bardzo atrakcyjną propozycję dla spędzania czasu wolnego – zachęca Ewa Rathe-Głowacka.  

W zasięgu naszego klienta nieruchomość z Bezpiecznym Kredytem 2%

Przypomnijmy, że program  dopłat dotyczy singli i małżeństw do 45 lat, którzy planują kupić swoje pierwsze mieszkanie. Single będą mogli pożyczyć do 500 tys. złW przypadku rodzin i osób samotnie wychowujących dzieci maksymalną kwotą kredytu będzie 600 tys. zł. Kredyt można będzie powiększyć o wkład własny do 200 tys. złDopłata do rat będzie przysługiwała przez 10 lat. W okresie stosowania dopłat oprocentowanie kredytu, według wyjaśnień na stronie Ministerstwa Rozwoju i Technologii, wyniesie dla kredytobiorcy 2% powiększone o marżę, prowizję i inne opłaty bankowe (o ile będą pobierane). 

Victoria Dom obecnie prowadzi 11 inwestycji w Warszawie i Krakowie. Eksperci wyliczają, że osoby, które zdecydują się na połączenie programu Bezpieczny Kredyt 2% i bez wkładu własnego  w Warszawie do dyspozycji mają mieszkania w cenie 11 824 zł/m2,  a w Krakowie za 10 223 zł/m2.. Nawet w tym wariancie w ofercie Victorii Dom występują mieszkania w Warszawie i w Krakowie, które są „w zasięgu” potencjalnego klienta. W szczegółowych wyliczeniach pomogą nasi eksperci z Domu Kredytowego Victoria – dodaje E.Rathe-Głowacka.