Jesienna filozofia Hygge - Nova Viva Garden

Mieszkania Victorii Dom z jesiennym rabatem aż do 96,5 tys. zł

Dział Public Relations

08.11.2022

W październiku, w porównaniu z poprzednimi miesiącami, sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym była większa niż w poprzednim miesiącu. Powiększyło się też grono klientów Victorii Dom, którzy coraz chętniej urządzają swoje „M” zgodnie z zasadami duńskiej filozofii hygge. Deweloper oferuje nowe lokale z rabatem aż do 96,5 tys. zł. 

Z danych serwisu rynekpierwotny.pl wynika, że 14 największych deweloperów sprzedało w październiku łącznie 3524 lokale, czyli o 26 proc. więcej niż miesiąc wcześniej. Między majem a wrześniem sprzedaż nie przekraczała ok. 2,8 tys. lokali miesięcznie. Rok do roku oznacza to, co prawda, spadek o 47 proc., ale tak dobrego wyniku w całej branży nie było w tym roku od kwietnia. Najwięcej chętnych znalazło się na lokale w Warszawie (1096 mieszkań) i Krakowie (684 mieszkania). W Victorii Dom zanotowaliśmy wyższą sprzedaż nie tylko w relacji do poprzedniego miesiąca. W III kwartale sprzedaż była wyższa o 19 proc. także rok do roku. Większość naszych klientów kupuje mieszkania za gotówkę. Zdajemy sobie sprawę z trudności z przyznaniem kredytu. Dlatego zaproponowaliśmy konkretną pomoc – rabat do 96,5 tys. zł, który można otrzymać w naszych inwestycjach.– podkreśla Ewa Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu w Victorii Dom. Jednocześnie deweloper oferuje możliwość otrzymania 5 tys. zł za skuteczne polecenie zakupu inwestycji w Victorii Dom. 

Relaks w kolorach szczęścia 

Według serwisu fixly.pl dla 91 proc. Polaków istotne jest to, jak urządzone jest mieszkanie. Jednocześnie większość ankietowanych wskazuje, że podczas urządzania wnętrz bierze pod uwagę praktyczne rozwiązania i funkcjonalność wnętrza. Takie wybory znajdują potwierdzenie także w preferencjach klientów Victorii Dom, która od lat współpracuje z architektami urządzającymi mieszkania. Przy wykończeniu wnętrz nasi klienci najczęściej wybierają kolory natury. Wyraźnie przy tym podkreślają, że najlepiej czują się w jasnych wnętrzach, które pomagają im cieszyć się chwilą, odpocząć i zrelaksować się w gronie bliskich. Niektórzy mówią wprost, że inspirację przy urządzaniu mieszkań czerpią z duńskiej filozofii Hygge – wyjaśnia E. Rathe-Głowacka. 

Cieszyć się chwilą w przytulnym wnętrzu

Dania od lat zajmuje wysokie miejsce wśród najszczęśliwszych krajów na świecie. W World Happiness Report 2022 jest na drugim miejscu, zaraz za Finlandią. To właśnie tam powstała koncepcja hygge, swoista filozofia szczęścia. Idealnie wpisuje się w poszukiwania work-life-balance, cieszenia się chwilą, docenianiu dobrego jedzenia, otoczenia i radości ze spędzania czasu z najbliższymi. Hygge koncentruje się na docenianiu małych, codziennych przyjemności, które dają nam poczucie szczęścia. O hygge mówimy często w kontekście domowego zacisza. Hygge to filozofia, która również w Polsce ma wielu sympatyków.Coraz chętniej żyjemy w zgodzie z naturą, ale także otaczamy się naturalnymi przedmiotami i cieszymy się z czasu spędzonego z najbliższymi. Architekci mówią, że nasi klienci najczęściej decydują się na jasne barwy z królującymi odcieniami bieli, beżów, szarości, rozbielonych zieleni i błękitów. We wnętrzach coraz chętniej wybieramy odcienie jasnego, naturalnego drewna na podłogach, blatach kuchennych, szafkach oraz meblach – mówi dyr. marketingu Victorii Dom. 

Hygge zaczyna się od zmiany 

Zwolnienie tempa, oderwanie się od codziennych trosk, kubek zimowej herbaty, zapach aromatycznego domowego ciasta, a obok dobra książka lub film – czy to nie częste skojarzenie z jesiennymi wieczorami? Architekci Victorii Dom podpowiadają, że niewielkimi zabiegami możemy wprowadzić zmiany hygge w każdym wnętrzu. Zmieńmy poszewki, zasłony na dodatki w jaśniejszych barwach. Polarowe, wełniane koce i narzuty w naturalnych kolorach nie tylko rozjaśnią wnętrza, ale z pewnością dodadzą im przytulności. Na ścianach zawieśmy zdjęcia i pamiątki rodzinne. A wieczorem, kiedy planujemy czas z bliskimi, przyjaciółmi zapalmy aromatyczne świece, które wprowadzą niepowtarzalny nastrój w całym pomieszczeniu. Bo filozofia hygge zaczyna się od zmiany naszych nawyków.