Trendy mieszkaniowe 2022 – jakich mieszkań szukają warszawiacy?

Zamieszkaj na Tarchominie lub na Białołęce, ale w większym mieszkaniu

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

22.07.2022

Mniejsze i tańsze, czy większe i droższe? Większości z nas, kiedy podejmuje decyzję o zakupie pierwszego mieszkania, ten wybór wydaje się jedynym możliwym. Jeśli jednak szukamy mieszkania w Warszawie, nie jest to tak oczywiste. Stolica to bardzo zróżnicowany pod względem cenowym rynek, warto więc przyjrzeć się ofercie deweloperów i zastanowić się, która dzielnica będzie dla nas optymalnym rozwiązaniem. My przyjrzymy się inwestycjom na warszawskiej Białołęce i Tarchominie.   

Średnia cena mieszkania na rynku pierwotnym w Warszawie w I kwartale 2022 roku wyniosła 13,3 zł/m². Na Białołęce, której integralną częścią jest Tarchomin, w tym samym okresie średnia cena wyniosła 9337 zł/m². Dla porównania na pobliskim Targówku było to 11 046 zł/m², a na Pradze-Północ 12 537 zł/m². Najwięcej za m2 trzeba było zapłacić w Śródmieściu – 27 984 zł/m². Jak widać, z określonym budżetem w każdej z tych dzielnic kupimy lokal o zupełnie innej powierzchni. Jeśli więc nie upieramy się przy konkretnej lokalizacji, możemy mieć zdecydowanie większe mieszkanie, niż być może zakładaliśmy.   

Atuty Tarchomina czy też Białołęki są niewątpliwe, co dostrzegli warszawscy deweloperzy. Lokują tu wiele ze swoich stołecznych inwestycji. Nowe mieszkania na Tarchominie powstają jak przysłowiowe grzyby po deszczu, bo to dynamicznie rozwijająca się dzielnica zaspokajająca coraz lepiej potrzeby kupujących. Można tu znaleźć nie tylko nowoczesne mieszkania w rozsądnej cenie, ale także  zaspokoić potrzebę bliskości z naturą, odetchnąć od codziennego zgiełku miasta, korzystając przy tym  ze wszystkich walorów metropolii. To także dzielnice bardzo dobrze skomunikowane – łatwo stąd dotrzeć w inne części miasta. Wiele mieszkań na sprzedaż na Białołęce i na samym Tarchominie ma warszawski deweloper Victoria Dom. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą w tym rejonie.

Nova Viva Garden

W ofercie Nova Viva Garden dostępnych jest 96 mieszkań w 4-kondygnacyjnym budynku. Ceny zaczynają się od 9300 zł za m2. Co bardzo ważne dla potencjalnych klientów, przy podpisaniu umowy wystarczy wpłacić 1/5 ceny mieszkania! – Rozumiemy sytuację naszych klientów i reagujemy na trudności z osiągnięciem zdolności kredytowej, drożejące koszty życia i wysoką inflację. Ta sytuacja dotyka zresztą także nas, choćby poprzez rosnące koszty budowy. Biorąc to wszystko pod uwagę proponujemy przy podpisaniu umowy wpłatę tylko 20 % ceny. Na pozostałe 80 % czekamy aż do zakończenia budowy – wyjaśnia Ewa Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu Victorii Dom. Nazwa nowej inwestycji na warszawskiej Białołęce wprost nawiązuje do już istniejącego kompleksu dewelopera przy ul.Białołęckiej.
Osiedle Nova Viva Garden przy ul. Pawła Włodkowica to miejsce dla wszystkich, którzy pragną odnaleźć spokój w zielonym otoczeniu, jednocześnie nie rezygnując z handlowej i rozrywkowej oferty stolicy. Mieszkańcy tej inwestycji Victorii Dom będą mieli do dyspozycji strefę fitness i plac zabaw dla dzieci. Codzienne potrzeby mieszkańców zapewnią lokale usługowe zlokalizowane w parterze budynku. Inwestycja jest dobrze skomunikowana dzięki pobliskim liniom autobusowym i tramwajowym. Dogodne połączenia zapewnią także położone nieopodal dwie stacje kolejowe oraz, wkrótce, stacja II linii metra. Dodatkowo, w okolicy są szkoły, żłobki oraz przedszkola, a także sklepy oraz galerie handlowe.

Olchowy Park

W tej inwestycji zaprojektowano w sumie 196 mieszkań w  czterech 3-piętrowych budynkach na Białołęce. Ceny własnego „M” zaczynają się od 8900 tys. zł za m2, można więc skorzystać tu z rządowego programu dla kredytobiorców bez wkładu własnego albo ze specjalnej oferty, wpłacając tylko 20 % ceny przy podpisaniu umowy. Jednocześnie Victoria Dom oferuje gwarancję ceny zawartej w umowie bez względu na okoliczności. Każde mieszkanie ma balkon lub ogródek, komórkę lokatorską oraz miejsce parkingowe. Na terenie osiedla zaprojektowano zielone skwery, place zabaw lub tereny rekreacyjne ze stanowiskami grillowymi.  – Zarówno single jak i rodzina podczas kupna mieszkanie zwracają uwagę przede wszystkim na cenę lokalu. Szczególnie teraz, kiedy zdolność kredytowa wielu osób, które planowały kupno pierwszego mieszkania, znacznie się obniżyła. W naszych inwestycjach, także w Olchowym Parku, atutem są ceny nowych mieszkań. Dodatkowo, w obecnej sytuacji proponujemy naszym klientom 20% ceny mieszkania przy podpisaniu umowy, a pozostałe 80% po zakończeniu budowy. Co ważne, gwarantujemy także niezmienność ceny – mówi Ewa Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu Victorii Dom. Dodaje, że widoczna jest zmiana preferencji klientów. Liczy się bliskość wszystkiego co jest potrzebne do codziennego życia. – Zmiany uwypukliła pandemia i ten trend ze względu na popularną obecnie pracę zdalną jest wciąż widoczny przy wyborach zakupowych. W pobliżu Olchowego Parku te warunki są spełnione, są tu żłobki, przedszkola i szkoły, ale także tereny spacerowe oraz sklepy – zapewnia E. Rathe-Głowacka.

Przystanek Tarchomin

Przystanek Tarchomin to młode i bezpieczne osiedle, którego największą zaletą jest bliskość terenów zielonych, w tym Parku Leśnego. Lokalizacja sprzyja aktywnym formom spędzania czasu na świeżym powietrzu dzięki: licznym ścieżkom rowerowym, czy trasom biegowym. To doskonałe miejsce dla tych, którzy poszukują łagodnego mikroklimatu w wielkim, dynamicznie rozwijającym się mieście. Osiedle Przystanek Tarchomin ma dogodne połączenia komunikacyjne dzięki nowo powstałej pętli tramwajowej Winnica.

W pobliżu znajdują się placówki edukacyjne i bogate zaplecze handlowo- usługowe w tym: Galeria Północna oraz Galeria Młociny.  – Doceniamy Tarchomin i budujemy tu, bo tę lokalizację cenią nasi klienci – mówi Ewa Rathe-Głowacka z Victoria Dom. – Osiedle Przystanek Tarchomin to nie pierwsza nasza inwestycja na Tarchominie, wiemy więc, jak prężnie rozwija się ta część Warszawy i jakie są jej rzeczywiste potrzeby. Jeszcze kilka lat temu największym problemem szybko zmieniającego się Tarchomina była komunikacja. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła i np. osiedle Przystanek Tarchomin ma dogodne połączenia komunikacyjne z innymi częściami miasta, a niebawem będzie ono jeszcze lepsze za sprawą powstającej pętli tramwajowej Winnica – dodaje Ewa Rathe-Głowacka.

Osiedle Classic

Lokalizacja Osiedla Classic zapewnia swobodny dojazd do Centrum miasta zarówno autem jak i komunikacją miejską dzięki dużej dostępności linii autobusowych, czy tramwajowych. Niewielki dystans dzieli inwestycję od stacji Metra Młociny. W pobliskim otoczeniu znajduje się bogata infrastruktura handlowo – usługowa: Galeria Północna, Galeria Młociny, Auchan czy Leroy Merlin.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Dzięki nam możecie zamieszkać komfortowo i zapewnić swoim bliskim niezbędną do życia przestrzeń.