Zakup mieszkania na wynajem na Ursusie - zdjęcie

Zakup mieszkania pod wynajem na Ursusie

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

14.05.2021

Ursus to dzielnica z potencjałem. Kiedyś był to teren przemysłowy. Dziś zaspokajający potrzeby rodzin z dziećmi, młodych ludzi rozglądających się za pierwszym lokum i szukających okazji do zarobku. Ta ostatnia grupa klientów jest szczególnie aktywna. Dzięki nim mieszkania na wynajem na Ursusie to coraz bardziej atrakcyjna forma inwestycji.

Charakterystyka rynku mieszkaniowego na Ursusie

Na rynku pierwotnym mieszkań na Ursusie znajdziemy wszystkie możliwe metraże, standard wykończenia odpowiadający potrzebom wymagających klientów i lokalizacje w ramach dzielnicy, które z pewnością odpowiedzą na oczekiwania i tych,  którzy szukają ciszy i kontaktu z naturą, i tych, którzy potrzebują miasta tętniącego życiem. Za wyborem tej lokalizacji niewątpliwie przemawia jej otoczenie (zob. 3 najpiękniejsze parki na Ursusie). Mieszkańcy dzielnicy mają dostęp do ciekawych miejsc rekreacyjnych, m.in. pierwszy w Warszawie park ekologiczny, dla najmłodszych plac zabaw Hasanka z tyrolką czy Park Czechowicki. Obok placówek edukacyjnych jest zaplecze handlowo-usługowe, w pobliżu znajdują się m.in. CH Ursus Factory, Galeria Gawra, Leroy Merlin oraz Targowisko przy ul. Gierdziejewskiego.

Trendy na rynku inwestycyjnym (kierunek zakup mieszkania)

Pandemia i kryzys wywołany koronawirusem sprawiły, że sytuacja gospodarcza na świecie nie budzi nastrojów inwestycyjnych. Trzymanie pieniędzy w banku przy bardzo niskich stopach procentowych jest dziś mało opłacalne. Dlatego Polacy szukają alternatywnych sposobów na  inwestowanie. Jednym z najpopularniejszych jest lokowanie środków w nieruchomościach. Dlaczego to pewny sposób ? Nieruchomości nie tracą na wartości. W dłuższej perspektywie można na nic zarobić – tak decydując się na wynajem, jaki sprzedaż w przyszłości.

Charakterystyka grupy docelowej wybierającej mieszkania na Ursusie

Bez wątpienia Ursus to doskonałe miejsce dla rodziny z dziećmi szukających wygody. Młodych ludzi przyciąga tu nowoczesna zabudowa, bogata infrastruktura użytkowa i dobra komunikacja – do centrum Warszawy można dojechać w kilkanaście minut. To także atuty, które sprawiają, że mieszkania na wynajem na Ursusie stają się coraz popularniejsze. Widząc to, deweloperzy wprowadzają do swojej oferty mieszkania doskonale zaprojektowane. Nawet na niewielkiej powierzchni wygospodarować można przestrzeń, na której będzie się wygodnie funkcjonowało.

– Na osiedlu Ursus Factory dostępne są optymalnie zaprojektowane mieszkania w niskich cenach. Można tu liczyć na wysoką jakość, dbałość o szczegóły i troskę o potrzeby mieszkańców – mówi  Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victoria Dom. – Pobliskie parki: Achera, Czechowicki czy Hassów zapewniają mieszkańcom miejsce do relaksu i dają możliwość aktywnego spędzania czasu. Skwerki usytuowane między osiedlami to zaś doskonałe miejsca dla spragnionych relaksu z książką w ręku – dodaje Krystecka.

– Osiedle zlokalizowane jest 500 m do trzech stacji SKM: Warszawa Gołąbki, Warszawa Ursus Północny oraz Warszawa Ursus. W pobliżu znajdują się też przystanki autobusowe, które umożliwiają sprawną komunikację z innymi częściami miasta. Zaletą jest też bliskość centrów handlowych Factory Ursus i Blue City. Pełna infrastruktura miejska w postaci żłobków, przedszkoli, szkół, placówek medycznych i miejskich urzędów ułatwia codzienne funkcjonowanie. Dla dzieci największą atrakcję stanowić mogą EKOpark, park linowy, OSiR i place zabaw w pobliżu. Zapewni im to możliwość aktywnego spędzania czasu po zajęciach obowiązkowych – mówi Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victoria Dom.

Czym się kierować, aby kupić mieszkanie na Ursusie, na którym się zyska?

Z pewnością kryteria wyboru miejsca, w którym nabędziemy mieszkanie, czy to na użytek własny, czy w celach inwestycyjnych, są bardzo różne. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na lokalizację (np. jak daleko z inwestycji, w której nabędziemy lokal, jest do Dworca Centralnego, bo w jego okolicach mamy biuro). Istotne jest też usytuowanie osiedla względem centrum dzielnicy (tu niewątpliwie bezkonkurencyjny może być np. Ursus centralny), bliskość i dostępność komunikacji miejskiej, ilość terenów zielonych i pozwalających na aktywne uprawianie sportu.

Zweryfikujmy też, czy deweloper, od którego chcemy kupić mieszkanie, cieszy się dobrą opinią, a jego nieruchomości oceniane są jako wysokiej jakości. Niewątpliwie co do dwóch ostatnich kwestii nie można mieć wątpliwości w przypadku Victorii Dom. Deweloper cieszy się uznaniem w opinii klientów. Warto sprawdzić jego ofertę,  jest duża szansa, że znajdziecie tam Państwo mieszkanie na wynajem na Ursusie, które spełni Państwa oczekiwania.