Zdjęcie rodziny na rowerach w lesie

Zakup mieszkania pod wynajem na Rembertowie

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

08.06.2021

Zakup mieszkania pod wynajem na Rembertowie

Czego mieszkańcy Warszawy szukają w jednej z najmniejszych dzielnic stolicy – w Rembertowie? Zieleni i ciszy. Co dostają? Zieleń, ciszę i miejską infrastrukturę, która pozwala im cieszyć się i tym, co dalekie od miasta i tym, co jest z nim bezpośrednio związane. Atrakcyjność Rembertowa rośnie z roku na rok i nikogo to specjalnie nie dziwi. Tak jak fakt, że mieszkania na wynajem w Rembertowie to coraz popularniejsza forma inwestycji.

Charakterystyka rynku mieszkaniowego na Rembertowie

Rembertów kojarzy się mieszkańcom stolicy z niską zabudową przywołująca na myśl przedmieścia. To niewątpliwa zaletą dzielnicy – nie uświadczymy tu wielkich osiedli i rozległych placów budowy. Deweloperzy, którzy zaczynają swoje inwestycje w tej lokalizacji, szanują charakter Rembertowa. Nie chcą go zmieniać, a raczej wpisują się w już istniejącą tkankę. Dlatego powstają tu kameralne, przyjazne rodzinom osiedla dostarczające mieszkańcom wszystkiego tego, co potrzebne do codziennego, sprawnego funkcjonowania. Kilka funkcjonujących tu uczelni sprawia, że deweloperzy budują także z myślą o przyjeżdżających tu studentach. Dlatego mieszkania na wynajem w Rembertowie to coraz popularniejsza forma inwestowania. Wie o tym doskonale deweloper Victoria Dom, który realizuje tu inwestycję Młoda Wawa.

Trendy na rynku inwestycyjnym (kierunek zakup mieszkania)

Pandemia i kryzys wywołany koronawirusem sprawiły, że sytuacja gospodarcza na świecie nie budzi nastrojów inwestycyjnych. Trzymanie pieniędzy w banku przy bardzo niskich stopach procentowych jest dziś mało opłacalne. Dlatego Polacy szukają alternatywnych sposobów na  inwestowanie. Jednym z najpopularniejszych jest lokowanie środków w nieruchomościach. Dlaczego to pewny sposób ? Nieruchomości nie tracą na wartości. W dłuższej perspektywie można na nich zarobić – tak decydując się na wynajem, jak i sprzedaż w przyszłości. Dlatego warto swoje nadwyżki finansowe zainwestować właśnie w mieszkanie na wynajem w Rembertwie – na osiedlu Młoda Wawa.

W najbliższej okolicy przyszli mieszkańcy Młodej Wawy do dyspozycji mają przedszkole i szkoły (Zespół Szkół Nr 74 i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st.), a studenci – możliwość studiów oraz kształcenia podyplomowego w Akademii Sztuki Wojennej lub w Szkole Wyższej Pedagogiki Specjalnej. Mocną stroną tej lokalizacji jest bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych. Zieleń, głównie tereny leśne, stanowi aż 30 proc. powierzchni dzielnicy Rembertów. W pobliżu inwestycji znajdują się także ścieżki edukacyjne na terenach nazywanych Zielonymi Płucami Warszawy oraz Tężnia Solankowa Anin. To dodatkowe zalety dla miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, także rodziców ze swoimi pociechami. Zaplecze handlowe, obok spożywczych sklepów sieciowych, to m.in. Leroy Merlin i Selgros. Atutem inwestycji jest również blisko położona stacja Szybkiej Kolei Miejskiej, gdzie zatrzymują się pociągi Kolei Mazowieckich.

Charakterystyka grupy docelowej wybierającej mieszkania na Rembertowie

Według portalu Gethome.pl dzielnica Rembertów staje się coraz bardziej popularna. Niska zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, a także położenie wśród terenów leśnych – to niewątpliwe zalety tej części Warszawy.

– Dlatego młode pary oraz rodziny właśnie w Rembertowie najchętniej kupują swoje pierwsze mieszkania – mówi Ewa Rathe-Głowacka z Victorii Dom. – Mimo iż dzielnica znajduje się blisko centrum Warszawy, to daje szansę odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku w warunkach nieskrępowanego kontaktu z przyrodą – dodaje. Młoda Wawa to także doskonałe miejsce dla seniorów, którzy znajdą tu wytchnienie i studentów, którym blisko stąd będzie na uczelnie.

Czym się kierować, aby kupić mieszkanie na Rembertowie, na którym się zyska?

Kryteria wyboru miejsca, w którym nabędziemy mieszkanie, czy to na użytek własny, czy w celach inwestycyjnych, są bardzo różne. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na lokalizację. Istotne jest też usytuowanie osiedla względem centrum dzielnicy, bliskość i dostępność komunikacji miejskiej. Bardzo ważna jest też ilość terenów zielonych pozwalających na aktywne uprawianie sportu.

Zweryfikujmy też, czy deweloper, od którego chcemy kupić mieszkanie, cieszy się dobrą opinią. Czy jego nieruchomości oceniane są jako wysokiej jakości? Niewątpliwie co do dwóch ostatnich kwestii nie można mieć wątpliwości w przypadku Victorii Dom. Deweloper cieszy się uznaniem w opinii klientów. Warto sprawdzić jego ofertę,  jest duża szansa, że znajdziecie tam Państwo mieszkanie na wynajem na Rembertowie, które spełni Państwa oczekiwania.

Wg nas jest nim Młoda Wawa. To nowocześnie zaprojektowany trzybryłowy budynek o 5. kondygnacjach naziemnych, który powstanie przy ul. Młodnickiej, skąd w ok. 20 minut można dotrzeć do centrum stolicy. Przyszli mieszkańcy mogą wybierać spośród funkcjonalnych 151 mieszkań od 1 do 5 pokoi o metrażach od 26 m2 do 89 m2. Ceny dostępnych lokali zaczynają się już od 264 tys. zł Każde z mieszkań ma ogródek lub balkon. W otoczeniu ogrodzonej inwestycji zaprojektowano strefy relaksu, plac zabaw, stojaki na rowery oraz lokale usługowe na parterze. – Prawobrzeżna Warszawa to coraz chętniej wybierane, szczególnie przez młodych ludzi, miejsce osiedlania się w stolicy – podsumowuje Ewa Rathe-Głowacka z Victorii Dom.