Wprowadzanie się do nowego mieszkania

Zakup mieszkania pod wynajem na Białołęce

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

17.05.2021

Białołęka to dzielnica z potencjałem. To druga pod względem powierzchni dzielnica m.st. Warszawy. Zajmuje 73 km2 w północno-wschodniej części stolicy. Nie sposób więc nie myśleć o niej w kategoriach rozwojowych. Coraz lepszy dojazd do innych części stolicy, infrastruktura miejska pozwalająca na szybkie załatwianie kwestii związanych z codziennym funkcjonowaniem i atrakcyjne ceny sprawiają, że mieszkania na wynajem na Białołęce stają się coraz popularniejsze.

Charakterystyka rynku mieszkaniowego na Białołęce

– Białołęka to bez wątpienia stosunkowo młoda dzielnica Warszawy pod względem wieku jej mieszkańców. Potwierdzają to wyniki sprzedaży od początku prowadzenia przez Victoria Dom inwestycji w tej dzielnicy. W ostatnim czasie klienci są szczególnie zainteresowani mieszkaniami, które można podzielić na strefy pracy i relaksu. Dlatego szybko sprzedają się np. 30-metrowe lokale podzielone na funkcjonalne dwa pomieszczenia i nieco większe, od 47,5 mkw z trzema pokojami. Takich powierzchni szukają przede wszystkim single i młode pary – wyjaśnia Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victoria Dom.

– Wśród rodzin z dziećmi najpopularniejsze są powierzchnie od 60 mkw. oraz mieszkania na parterze z ogródkiem. Przed pandemią te ostatnie sprzedawaliśmy w ostatniej kolejności, dziś w pierwszej. Nie brakuje też chętnych na mieszkania z dwoma balkonami – dodaje.

Potencjał dużych mieszkań dostrzegają też inwestorzy. Mimo pandemicznych ograniczeń studenci wciąż szukają mieszkań na wynajem na Białołęce. Dzięki dużej powierzchni mogą współdzielić przestrzeń z innymi, ograniczając w ten sposób koszty. Podobna sytuacja dotyczy osób przyjezdnych czy emigrantów szukających w stolicy pracy. Wciąż można liczyć na to, że będą oni poszukiwali lokali pod wynajem.

Trendy na rynku inwestycyjnym (kierunek zakup mieszkania)

Pandemia i kryzys wywołany koronawirusem sprawiły, że sytuacja gospodarcza na świecie nie budzi nastrojów inwestycyjnych. Trzymanie pieniędzy w banku przy bardzo niskich stopach procentowych jest dziś mało opłacalne. Dlatego Polacy szukają alternatywnych sposobów na  inwestowanie. Jednym z najpopularniejszych jest lokowanie środków w nieruchomościach. Dlaczego to pewny sposób ? Nieruchomości nie tracą na wartości. W dłuższej perspektywie można na nich zarobić – tak decydując się na wynajem, jaki sprzedaż w przyszłości. Stolica sprzyja temu kierunkowi. Jak wyżej wspomnieliśmy, nie brakuje w niej chętnych na korzystanie z możliwości wynajmu.

Charakterystyka grupy docelowej wybierającej mieszkania na Białołęce

Białołęka to doskonała lokalizacja dla młodych ludzi szukających pierwszego, gotowego mieszkania. Atrakcyjne ceny i dobra komunikacja z innymi częściami stolicy sprawiają, że miejsca dla siebie szukają tu też rodziny z dziećmi, chcące powiększyć swoją przestrzeń życiową. To ciekawe miejsce także dla studentów, dla których istotny jest łatwy dostęp do uczelni, bogata infrastruktura miejska i dostęp do terenów, na których będą mogli spędzać aktywnie czas.

Czym się kierować, aby kupić mieszkanie na Białołęce, na którym się zyska?

Z pewnością kryteria wyboru miejsca, w którym nabędziemy mieszkanie, czy to na użytek własny, czy w celach inwestycyjnych, są bardzo różne. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na lokalizację (np. jak daleko z inwestycji, w której nabędziemy lokal, jest do Dworca Gdańskiego, bo w jego okolicach mamy biuro). Istotne jest też usytuowanie osiedla względem centrum dzielnicy, bliskość i dostępność komunikacji miejskiej, ilość terenów zielonych i pozwalających na aktywne uprawianie sportu. Zweryfikujmy też, czy deweloper, od którego chcemy kupić mieszkanie, cieszy się dobrą opinią, a jego nieruchomości oceniane są jako wysokiej jakości.

Niewątpliwie co do dwóch ostatnich kwestii nie można mieć wątpliwości w przypadku Victorii Dom. Deweloper cieszy się uznaniem w opinii klientów. Warto sprawdzić jego ofertę,  jest duża szansa, że znajdziecie tam Państwo mieszkanie na wynajem na Białołęce, które spełni Państwa oczekiwania. Osiedle Przystanek Tarchomin to pierwszy etap inwestycji przy ul. Winorośli. Deweloper zaprojektował tu 72 mieszkania, każde z tarasem, balkonem lub ogródkiem, co w dzisiejszych, pandemicznych okolicznościach jest niezwykle cennym rozwiązaniem. Duży wybór metraży (od 28 mkw do nawet 126 mkw) sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestycja zlokalizowana jest 300 m od planowanego przystanku tramwajowego, 500 m od przystanku autobusowego, 10 minut spacerem od szkoły podstawowej, 100 m od Żabki i sklepu wielobranżowego, 6 minut samochodem od Galerii Północnej.

To odległości od strategicznych obiektów pozwalających na sprawne funkcjonowanie na co dzień. Ze względu na bliskość Parku Leśnego i Zalewu Zegrzyńskiego (25 minut drogi) to także doskonała lokalizacja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego. Tereny zapewniają z pewnością możliwość czerpania przyjemności z rodzinnych spacerów, joggingu, czy uprawiania sportów wodnych. Zakończenie budowy pierwszego etapu planowane jest na I kwartał 2021 r.

Osiedle Przystanek Tarchomin 2 to 113 mieszkań z przestronnymi ogródkami i tarasami. Deweloper, dla ułatwienia życia mieszkańcom, zaplanował tu garaż podziemny, cichobieżne windy i komórki lokatorskie. Szybki dojazd do stacji Metra Młociny także jest atutem tego osiedla. System SMART HOME w standardzie niewątpliwie podnosi jego atrakcyjność. Zakończenie budowy planowane jest na III kwartał 2021 r.

Deweloper na Tarchominie realizuje także inwestycje Viva Garden.

– Mając świadomość potencjału ulicy Głębockiej, budujemy tu kolejny, 12 etap naszej inwestycji Viva Garden. Przy ulicy Szlacheckiej i Włodkowica na Tarchominie powstaje 118 przestronnych i ustawnych mieszkań o powierzchni od 30 m2 do 79 m2. Każdy z lokali będzie posiadał balkon lub ogródek. Do dyspozycji mieszkańców będzie łącznie 156 miejsc postojowych na parkingu naziemnym i podziemnym. – mówi Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victoria Dom.