Wykończenie pod klucz — co musisz wiedzieć?

Wykończenie pod klucz – co musisz wiedzieć?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

04.11.2023

Coraz większą popularnością cieszą się mieszkania wykończone pod klucz. Przyszli właściciele dostają lokal gotowy do zamieszkania, bez konieczności angażowania się w uciążliwe prace remontowe czy wykończeniowe. W tym artykule wyjaśniamy, na czym polega ten standard i co wchodzi w skład wykończenia pod klucz.

Co to znaczy wykończenie pod klucz?

Wyrażenie „mieszkanie wykończone pod klucz” oznacza, że nieruchomość jest gotowa do zamieszkania i nie wymaga od nowego właściciela dodatkowych prac wykończeniowych; wszystkie główne elementy mieszkania, takie jak ściany, podłogi, kuchnia i łazienka, zostały już przygotowane dla nowych właścicieli. 

Dlaczego warto kupić mieszkanie wykończone pod klucz?

Kupując mieszkanie wykończone pod klucz, oszczędzasz czas i unikasz wielu nerwowych, stresujących sytuacji. Nie martwisz się dostawą materiałów czy doborem ekip do poszczególnych prac. Omija Cię trudny i skomplikowany proces wykańczania nieruchomości. Jeśli nie masz specjalistycznej wiedzy w zakresie prac wykończeniowych, z pewnością docenisz to rozwiązanie. Propozycje wykończenia oferowane przez dewelopera są starannie przemyślane i tworzą spójną całość.

Co wchodzi w skład wykończenia pod klucz?

Standard ten może obejmować malowanie ścian, ułożenie podłóg, zamontowanie mebli kuchennych i urządzeń, a także wyposażenie łazienki. Nowy właściciel może od razu wprowadzić się do mieszkania, ponieważ nie ma potrzeby podejmowania prac remontowych ani kupowania dodatkowych elementów wyposażenia. Warto pamiętać, że zakres i jakość wykończenia pod klucz może się różnić w zależności od dewelopera lub firmy remontowej, dlatego zawsze warto dokładnie sprawdzić, co jest zawarte w umowie.

Czy wykończenie pod klucz zawiera meble?

Mieszkanie w tym standardzie oznacza, że wszelkie prace wykończeniowe zostały już zakończone, co oznacza ułożone podłogi, pomalowane ściany i wykończone łazienki. Często w takich nieruchomościach dostępne są już meble kuchenne oraz szafy wnękowe. Pamiętaj, że pojęcie wykończenia mieszkania pod klucz nie ma jednoznacznej definicji. Kluczowe zapisy zawiera umowa z deweloperem.

Czy opłaca się wykończenie pod klucz?

Przyszli nabywcy nieruchomości często zastanawiają się, czy opłaca się inwestować w wykończenie mieszkania pod klucz. Za komfort i gotowość do szybkiego zamieszkania trzeba zapłacić więcej niż za standardowy stan deweloperski. Koszty zależą od wybranego standardu i zakresu usług. Wybór zależy od Twoich możliwości finansowych lub ewentualnej zdolności kredytowej. Często wykończenie pod klucz przez dewelopera jest opłacalne z finansowego punktu widzenia. Deweloperzy mają stałe umowy z dostawcami materiałów i wykonawcami, co pozwala im uzyskiwać niższe ceny na produkty i usługi w porównaniu do indywidualnych klientów. Kiedy nabywca decyduje się na wykończenie na własną rękę, może napotkać ukryte koszty oraz nieprzewidziane komplikacje, które w efekcie podnoszą koszty inwestycji. Wybierając wykończenie pod klucz, unikamy tych niespodzianek i mamy pewność kosztów już na samym początku. Warto zastanowić się, czy ta inwestycja jest opłacalna, biorąc pod uwagę swoje indywidualne potrzeby.

Victoria Dom – kup mieszkanie wykończone pod klucz

Szukasz mieszkania lub domu w Warszawie albo Krakowie? Dobrze trafiłeś. W ofercie Victoria Dom znajdziesz wyjątkowe lokale z rynku pierwotnego, które zachwycą Cię swoim wykończeniem pod klucz. Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze nieruchomości spełniającej Twoje oczekiwania. Napisz do nas lub zadzwoń, a wyślemy Ci propozycje dostosowane do Twoich potrzeb.