Wnętrze w stylu hygge – jak urządzić?

Wnętrze w stylu hygge – jak urządzić?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

17.04.2023

Szukasz ciekawych inspiracji dla swojego wnętrza? Potrzebujesz wyciszenia, uspokojenia i relaksu? Poznaj styl, który zdaniem Duńczyków przyczynia się do zachowania dobrego samopoczucia i wewnętrznej równowagi. W tym artykule wyjaśniamy, jak urządzić mieszkanie w przytulnym stylu hygge.

Hygge – czym się charakteryzuje ten styl?

Styl hygge wywodzi się z Danii. Jest minimalistyczny, przytulny i przyjemny dla oka. Ma na celu wywołanie poczucia relaksu i spokoju. Właściwie urządzone pomieszczenie w stylu hygge powinno mieć prosty, naturalny wygląd, który jest funkcjonalny, ale jednocześnie wywołuje przyjemne wrażenia estetyczne. Duńczycy cenią wygodę, wewnętrzną równowagę, szczęście, funkcjonalność i estetykę.

Jak urządzić wnętrze w stylu hygge?

Poniżej przedstawiamy cechy charakterystyczne stylu hygge.

 • Proste, ale funkcjonalne i wygodne meble – świetnie sprawdzi się wyposażenie z drewna lub naturalnej skóry.
 • Naturalne materiały – w stylu hygge wykorzystuje się przede wszystkim materiały pochodzenia naturalnego, takie jak drewno, wełna, len, bawełna czy skóra. Dodają one wnętrzu ciepła i przytulności.
 • Dobrej jakości tekstylia – bawełna, len czy wełna. Wysokiej jakości tkaniny są nie tylko trwałe i wygodne, ale też miłe w dotyku i przyjemne dla oka.
 • Ciepłe oświetlenie – najlepiej sprawdzą się miękkie światła, które nadają pomieszczeniu przyjemnego, intymnego klimatu.
 • Kącik czytelniczy – o ile to możliwe, postaraj się, by w pomieszczeniu znalazł się wygodny fotel lub kanapa oraz dobre oświetlenie, które pozwoli na relaksujące czytanie.
 • Neutralne kolory – kolory w stylu hygge powinny być stonowane i neutralne. Dobrze sprawdzą się beże, szarości, brązy oraz biel. Jasne barwy odbijają światło i optycznie powiększają pomieszczenia.
 • Dużo zieleni – rośliny dodają pomieszczeniu przytulności, ale też wprowadzają do niego naturalne piękno i harmonię.
 • Przytulne dodatki – dobierz dodatki, takie jak miękkie poduszki czy dywany. Takie elementy dodają pomieszczeniu przytulności i komfortu.
 • Ciekawe akcenty w stylu vintage – wybierz na przykład stare lampy, zabytkowe meble czy porcelanowe filiżanki.
 • Kominek – ogień wprowadza do pomieszczenia nie tylko przyjemne, ciepłe światło, ale też charakterystyczny zapach drewna i delikatny szum płomieni. Jeśli nie masz możliwości jego zabudowy, wykorzystaj świeczki czy lampki, które wprowadzają do pomieszczenia atmosferę intymności i relaksu.
 • Minimalizm – główne cechy stylu hygge to prostota i funkcjonalność. Wnętrze powinno być urządzone w sposób, który pozwala na swobodne poruszanie się i relaksowanie.

Styl hygge to nie tylko przytulne, estetyczne wnętrze, ale przede wszystkim wystrój, który przyczynia się do redukcji stresu – ułatwia oderwanie się od codziennych zmartwień i poprawę samopoczucia. Pomieszczenia urządzone w ten sposób zachęcają do spędzania czasu z najbliższymi i umacniania więzi międzyludzkich.

Styl hygge to nie tylko trend w aranżacji wnętrz, ale też filozofia życia, która skupia się na tworzeniu przytulnego i ciepłego otoczenia, sprzyjającego odpoczynkowi i relaksowi.

Poszukujesz wymarzonej nieruchomości w Warszawie lub Krakowie? Skorzystaj z usług dewelopera Victoria Dom. W ofercie znajdziesz zarówno apartamenty, mieszkania, jak i domy, które spełnią Twoje oczekiwania. Będziesz mógł urządzić je w dowolny sposób i stworzyć przytulne wnętrze – na przykład w stylu hygge.