Włochy – co warto wiedzieć o tej dzielnicy?

Włochy – co warto wiedzieć o tej dzielnicy?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

15.08.2023

Chciałbyś zamieszkać w Warszawie i szukasz dzielnicy, która szybko się rozwija, ma dogodny dojazd do centrum i jest rekomendowana dla rodzin z dziećmi? A może zależy Ci na dostępie do terenów zielonych? Z pewnością pokochasz Włochy. Niniejszy artykuł pomoże Ci lepiej poznać tę dzielnicę.

Dzielnica Włochy – czy warto tu zamieszkać?

Włochy oferują coś dla każdego. Mieszkańcy doceniają dobrą komunikację miejską, dostęp do miejsc rekreacyjnych oraz przystępne ceny nieruchomości w tej części miasta. To dzielnica dla osób ceniących spokój i dla tych, którzy lubią szybkie tempo życia. Znajduje się na lewym brzegu Warszawy i jej powierzchnia wynosi 29 km2. Dojazd do centrum zajmie Ci jedynie 15 minut. Liczba mieszkańców tej dzielnicy stale się powiększa, dlatego zaplanowano tu wiele nowych inwestycji deweloperskich. Ciekawą ofertę znajdziesz na stronie internetowej Victoria Dom.

Włochy – ciekawostki o dzielnicy

Czy o tym wiedziałeś?

  • Dzielnica Włochy zawdzięcza swoją nazwę Janowi, znanemu jako Włoch, który był właścicielem tej wsi w XV wieku.
  • Przy ul. Ryżowej znajduje się Fort V Włochy, jeden z fortów Twierdzy Warszawa, który został wzniesiony w 1883 roku jako element ochrony linii kolejowej Warszawsko-Wiedeńskiej.
  • Historia Parku Kombatantów sięga XVII w. Na jego terenie znajdziesz Pałacyk Koelichenów wraz z biblioteką publiczną i placem zabaw dla najmłodszych.
  • To tu mieści się największy port lotniczy w Polsce im. Fryderyka Chopina.
  • Dzielnica Włochy została przyłączona do Warszawy 5 maja 1951 roku.
  • Na terenie dzielnicy znajduje się Park im. Marka Kotańskiego o powierzchni 2,63 ha. To centrum sportowo-rekreacyjne z amfiteatrem i czterema boiskami do piłki nożnej, siatkówki lub koszykówki.
  • Dzielnica Włochy wyróżnia się różnorodnością architektury. Znajdują się w niej zarówno stare wille i kamienice, jak i nowoczesne osiedla mieszkaniowe oraz wieżowce, które powstały w ostatnich dziesięcioleciach.
  • Włochy są dobrze skomunikowane z resztą miasta za pomocą licznych linii autobusowych i tramwajowych. Właściwie to jedna z lepiej skomunikowanych dzielnic Warszawy.
  • Włochy mają także wiele centrów handlowych i sklepów, co czyni je dogodnym miejscem do zakupów i spędzania czasu wolnego.
  • Podczas II wojny światowej, Włochy znalazły się w okupacji niemieckiej. Wiele miejsc w dzielnicy ma związane z tamtym okresem historie i pamiątki.

Miasteczko Nova Ochota – nowe osiedle w warszawskiej dzielnicy Włochy

W ofercie Victoria Dom znajdziesz wyjątkowe osiedle położone w dzielnicy Włochy. Miasteczko Nova Ochota łączy przestrzeń mieszkalną z usługową. Poza tym oferuje tereny sportowe i rekreacyjne, np. kort tenisowy i skwer z fontanną. Mieszkańcy mogą korzystać z licznych udogodnień takich jak kino czy nowoczesne przedszkole z placem zabaw.

Szukasz nieruchomości w Warszawie? Chciałbyś kupić mieszkanie w dzielnicy Włochy? Zapoznaj się z ofertą Victoria Dom. Na naszej stronie internetowej znajdziesz ciekawe inwestycje i informacje o planowanych budowach. Napisz do nas lub zadzwoń, a porozmawiamy o Twoich potrzebach i oczekiwaniach.