Warszawska Białołęka – dlaczego warto tu zamieszkać?

Warszawska Białołęka – dlaczego warto tu zamieszkać?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

02.08.2023

Czy chcesz kupić mieszkanie w Warszawie? Jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku, potrafisz docenić urokliwe tereny zielony i zależy Ci na atrakcyjnej cenie nieruchomości? W tym artykule przedstawiamy najważniejsze zalety mieszkania na Białołęce.

Czy warto kupić mieszkanie na Białołęce?

Białołęka to dzielnica Warszawy, która znajduje się w prawobrzeżnej części miasta. Stale powstają tu nowe inwestycje, a atrakcyjna cena przyciąga nowych mieszkańców. Dawniej Białołęka była nazywana sypialnią Warszawy, jednak obecnie kojarzy się już nie tylko z noclegiem, ponieważ możesz tu znaleźć wszystko, co potrzebne do życia. Nie brakuje linii tramwajowych i autobusowych, terenów zielonych, szkół, parków, a także miejsc, w których można aktywnie spędzić czas. Dojazd do centrum zajmuje 30 minut.

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Białołęce?

  • Wartość nieruchomości na Białołęce wzrasta w miarę upływu czasu, co przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności tej dzielnicy.
  • Białołęka to atrakcyjna dzielnica dla osób ceniących aktywny tryb życia oraz dla rodzin z dziećmi.
  • Mieszkańcy mają dostęp do wielu udogodnień, co zwiększa komfort życia.
  • Białołęka jest uznawana za stosunkowo bezpieczną dzielnicę, co może być ważne dla osób poszukujących spokojnej okolicy do zamieszkania.
  • Osoby mieszkające na Białołęce cieszą się korzystniejszą jakością powietrza niż mieszkańcy innych dzielnic Warszawy, ponieważ stężenie zanieczyszczeń jest tu niższe.
  • Mimo że Białołęka stale się rozwija, wciąż zachowuje swój urok i spokojny charakter, co sprawia, że jest atrakcyjna dla osób ceniących ciszę i wytchnienie od miejskiego zgiełku.
  • Mieszkańcy Białołęki uczestniczą w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. 
  • Można tu znaleźć liczne sklepy spożywcze, lokale gastronomiczne i kawiarnie, które umożliwiają przyjemne spędzanie czasu.

Z czego słynie Białołęka?

Czy wiedziałeś, że Białołęka wzięła swoją nazwę od szlachcica o nazwisku Białołęcki, który zakupił te tereny przed I wojną światową? To jedna z największych dzielnic miasta. Zajmuje 73,04 km² – to prawie 15% powierzchni Warszawy. Cenionym zabytkiem Białołęki jest kościół św. Jakuba oraz kościół św. Michała Archanioła, uznawany za najstarszy drewniany kościół w Warszawie. Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, odwiedź Park Picassa i Park Henrykowski.

Dlaczego warto zamieszkać w Warszawie?

Mieszkanie w Warszawie daje Ci dostęp do największego rynku pracy w Polsce. Możesz rozwijać karierę w wielu branżach. Dojazd z Białołęki do centrum jest wygodny i ułatwia podróżowanie bez konieczności posiadania własnego samochodu. Mieszkając w tej części miasta, docenisz prywatność i anonimowość. Jeśli szukasz wygodnego miejsca do życia z możliwością aktywnego spędzania czasu oraz dostępem do wielu renomowanych szkół i uczelni, rozważ przeprowadzkę na Białołękę.

Szukasz mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie? Zapoznaj się z ofertą nieruchomości Victoria Dom. Na naszej stronie internetowej znajdziesz dostępne wyjątkowe lokale na Białołęce. Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas lub zadzwoń.