Trendy na rynku mieszkaniowym w Warszawie

Trendy na rynku mieszkaniowym w Warszawie

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

05.11.2023

Myślisz o zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego w Warszawie? Poznaj najważniejsze fakty na ten temat. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym trendom na warszawskim rynku mieszkaniowym, ukazując, jakie czynniki kształtują obecne wybory mieszkańców stolicy. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej.

Czy warto kupić mieszkanie w Warszawie?

Warszawa jest jednym z najdroższych rynków nieruchomości w Polsce. Ceny mieszkań w stolicy mogą być znacząco wyższe niż w innych miastach. Przed zakupem warto dokładnie rozważyć swój budżet i możliwości finansowe. Zastanów się, czy ważne jest dla Ciebie mieszkanie blisko centrum, w spokojnej okolicy czy może w sąsiedztwie parków i terenów rekreacyjnych.

Wiele osób postanawia kupić nieruchomość w Warszawie ze względów inwestycyjnych. Jeśli myślisz w ten sposób, zastanów się nad perspektywami wzrostu cen nieruchomości i ewentualnym wynajmem. Pomyśl, czy planujesz mieszkać w Warszawie na stałe, czy ma to być inwestycja na przyszłość. To może wpłynąć na wybór typu nieruchomości. Najchętniej wynajmowane są kawalerki i mieszkania 2-pokojowe.

Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z ekspertami – doradcą finansowym czy agentem nieruchomości, którzy mogą pomóc Ci dokładnie ocenić sytuację.

Czy ceny mieszkań wzrosną?

Najnowsza analiza PKO BP sugeruje, że do połowy 2024 roku średnie ceny transakcyjne mieszkań mogą wzrosnąć o 15%. Pod koniec roku 2023 zauważalny będzie problem ograniczonej dostępności mieszkań oraz rosnący popyt, zarówno w formie gotówkowej, jak i kredytowej. Jeśli zamierzasz kupić nieruchomość, nie warto czekać, ponieważ nie przewidujemy spadku cen.

Bezpieczny kredyt 2% a zakup nieruchomości

3 lipca 2023 wprowadzono Bezpieczny kredyt 2% (BK2%) – program, którego celem jest wsparcie osób pragnących zakupić swoje pierwsze mieszkanie. Jeśli do tej pory nie byłeś właścicielem mieszkania i nie ukończyłeś jeszcze 45 lat, możesz skorzystać z powyższego programu i kupić wymarzoną nieruchomość. Zmiany w warunkach kredytowych zachęciły wielu do poszukiwania nowego lokum. 

Według danych z Biura Informacji Kredytowej liczba wniosków o kredyty mieszkaniowe w lipcu wzrosła o 208,3% w porównaniu do roku poprzedniego. Jednak kupujący mogą mieć trudności ze znalezieniem wymarzonego mieszkania w stolicy, szczególnie jeśli zamierzają skorzystać z programu Bezpieczny kredyt 2%. Warto przeprowadzić dokładne badania rynku i konsultować się z ekspertami, aby podjąć najlepszą decyzję.

Victoria Dom – pomożemy Ci kupić dom lub mieszkanie w Warszawie

Szukasz mieszkania w Warszawie lub Krakowie? Zależy Ci na zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego? Dobrze trafiłeś. Z przyjemnością pomożemy Ci w całym procesie – od wyboru lokalu po finansowanie transakcji. Zapoznaj się z ofertą Victoria Dom – znajdziesz w niej mieszkania o różnych metrażach w Warszawie i Krakowie. Napisz do nas lub zadzwoń, by porozmawiać o potrzebach Twojej rodziny.