Samodzielny remont mieszkania – najczęstsze błędy

Samodzielny remont mieszkania – najczęstsze błędy

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

22.01.2024

Remont mieszkania to nie lada wyzwanie, a jego samodzielne przeprowadzenie może wydawać się jeszcze bardziej skomplikowane. Wielu z nas decyduje się na takie działania ze względu na oszczędności lub z miłości do majsterkowania. Niestety, bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania łatwo o popełnienie błędów, które mogą nas sporo kosztować. W tym artykule podpowiadamy, na co uważać przy remoncie mieszkania. Wyjaśniamy też, dlaczego warto kupić nowy lokal od dewelopera.

O czym pamiętać przy remoncie?

Czy wiesz, że nawet doświadczeni inwestorzy popełniają błędy przy remoncie zakupionych nieruchomości? Zebraliśmy najważniejsze z nich, by pomóc Ci ich uniknąć.

  • Problemy strukturalne – w starych budynkach często po rozpoczęciu remontu odkrywa się ukryte problemy, takie jak uszkodzenia konstrukcyjne, wilgoć, pleśń czy zniszczone instalacje, które wymagają kosztownych napraw.
  • Niespójność instalacji – systemy elektryczne, wodno-kanalizacyjne i grzewcze w starych budynkach mogą być przestarzałe i niezgodne ze współczesnymi standardami, co wymaga ich kompleksowej wymiany.
  • Zbyt mała liczba gniazdek elektrycznych – warto zaplanować wystarczającą liczbę gniazdek w strategicznych miejscach mieszkania, aby uniknąć problemów z podłączaniem urządzeń.
  • Brak miejsca na wielkogabarytowe sprzęty – w projektowaniu często pomijamy miejsce na suszarkę, deskę do prasowania czy odkurzacz. Ważne jest, aby już na początku remontu przemyśleć przechowywanie tych przedmiotów.
  • Problemy z izolacją – stare mieszkania często mają słabą izolację termiczną i akustyczną, co prowadzi do wysokich rachunków za ogrzewanie i problemów z hałasem.
  • Niefunkcjonalne wnętrze – pamiętaj, by najpierw zaplanować ergonomiczne rozmieszczenie mebli i sprzętów, co zapewni wygodę i optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Stare budownictwo – czy warto w nim mieszkać?

Samodzielny remont mieszkania jest zadaniem, które wymaga nie tylko umiejętności manualnych, ale również rozległej wiedzy i starannego planowania. Pamiętaj, że każdy błąd w trakcie remontu to nie tylko dodatkowe koszty, ale i czas, który mógłbyś spędzić, ciesząc się swoim wymarzonym mieszkaniem. Mieszkanie w starym budownictwie może mieć swój urok, jednak często wiąże się z wieloma wyzwaniami, takimi jak wysokie koszty utrzymania, konieczność przeprowadzania częstych remontów, czy też niewystarczająca izolacja termiczna i akustyczna.

Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie?

Zastanawiasz się, czy samodzielny remont to dla Ciebie odpowiednia droga? Pamiętaj, że alternatywą jest zakup nowego mieszkania. Deweloper Victoria Dom oferuje nowoczesne mieszkania w Warszawie i Krakowie, które zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o Twoich potrzebach i komforcie. Decydując się na zakup nowego mieszkania, unikasz stresu i nieprzewidzianych wydatków związanych z remontem, a także zyskasz pewność, że Twoje nowe lokum będzie spełniało wszystkie najnowsze standardy budowlane i wykończeniowe.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą lub bezpośredniego kontaktu z biurem sprzedaży, aby dowiedzieć się więcej o aktualnych projektach realizowanych w Warszawie lub Krakowie. Inwestycja w nowe mieszkanie od dewelopera Victoria Dom to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale także inwestycja w Twoje przyszłe szczęście i bezpieczeństwo.