Panorama Warszawy jesienią

Rozpoczęte inwestycje deweloperskie na Tarchominie

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

04.03.2021

Tarchomin to prężnie rozwijająca się dzielnica Warszawy. Coraz lepsza komunikacja z innymi częściami miasta (m. in. realizowany jest III etap budowy linii tramwajowej na Tarchomin, rozbudowywany układ drogowy ulicy Światowida, możliwość szybkiego dojazdu do stacji Metro Młociny, cztery stacje PKP w okolicy), bogata infrastruktura handlowa (bliskość sklepów lokalnych, supermarketów i galerii handlowych) oraz liczne żłobki, przedszkola i szkoły, a także otoczenie terenów zielonych (np. park Picassa z powstającą tężnią solankową) sprawiają, że mieszkania na Tarchominie cieszą się coraz większą popularnością.

Dlaczego warto zamieszkać na Tarchominie?

–  Tarchomin jest osiedlem młodych. To trend, który potwierdzają wyniki sprzedaży od początku prowadzenia przez Victoria Dom inwestycji w tej dzielnicy. – W ostatnim czasie klienci są szczególnie zainteresowani mieszkaniami, które można podzielić na strefy pracy i relaksu. Dlatego szybko sprzedają się np. 30 m² lokale podzielone na funkcjonalne dwa pomieszczenia i nieco większe, od 47,5 m² z trzema pokojami. Takich powierzchni szukają przede wszystkim single i młode pary – wyjaśnia Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victoria Dom. – Wśród rodzin z dziećmi najpopularniejsze są powierzchnie od 60 m² oraz mieszkania na parterze z ogródkiem. Przed pandemią te ostatnie deweloper sprzedawał w ostatniej kolejności, dziś w pierwszej. Nie brakuje też chętnych na mieszkania z dwoma balkonami – dodaje.

Deweloper na Tarchominie ma w swojej ofercie szeroki wybór mieszkań, które zaspokoją potrzeby wymagających klientów. Osiedle Przystanek Tarchomin i Osiedle Classic to inwestycje na Tarchominie, w których można znaleźć  zarówno małe i funkcjonalne metraże dla singli jak i młodych par oraz duże mieszkania, w których odnajdą się rodziny z dziećmi.

Osiedle Przystanek Tarchomin

Osiedle Przystanek Tarchomin to pierwszy etap inwestycji przy ul. Winorośli. Deweloper zaprojektował tu 72 mieszkania, każde z tarasem, balkonem lub ogródkiem, co w dzisiejszych okolicznościach jest niezwykle cennym rozwiązaniem – nawet jeśli kolejny raz znajdziemy się w okolicznościach zmuszających nas do pozostania w domach, własne cztery kąty pozwolą nam na swobodne (i kameralne) cieszenie się świeżym powietrzem.

Duży wybór metraży (od 28 m² do nawet 126 m²) sprawia, że bez względu na preferencje co do powierzchni, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestycja zlokalizowana jest 300 m do planowanego przystanku tramwajowego, 500 m do przystanku autobusowego, 10 minut spacerem do szkoły podstawowej, 100 m do Żabki i sklepu wielobranżowego, 6 minut samochodem do Galerii Północnej. To odległości od strategicznych obiektów pozwalających na sprawne funkcjonowanie na co dzień. Ze względu na bliskość Parku Leśnego i Zalewu Zegrzyńskiego (25 minut drogi) to także doskonała lokalizacja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego – tereny zapewniają czerpanie przyjemności z rodzinnych spacerów, joggingu, czy uprawiania sportów wodnych. Inwestycja została oddana do użytku, a w sprzedaży są ostatnie gotowe mieszkania.

Osiedle Przystanek Tarchomin 2

Osiedle Przystanek Tarchomin 2 to 109 mieszkań z przestronnymi ogródkami i tarasami. Deweloper, dla ułatwienia życia mieszkańcom, zaplanował tu garaż podziemny i komórki lokatorskie. Szybki dojazd do stacji Metra Młociny także jest atutem tego osiedla. Zakończenie budowy planowane jest na III kwartał 2021 r.

Deweloper na Tarchominie realizuje także inwestycje Osiedle Classic. Kilka z jej etapów jest jeszcze w sprzedaży. Czym się różnią i jakie atuty posiadają?

Osiedle Classic IX to  ustawne mieszkania z balkonami i ogródkami. W niedalekiej odległości od inwestycji znajduje się duża liczba centrów handlowych takich jak: Auchan Modlińska, Galeria Północna, Centrum M1, Galeria Modlińska, czy Factory Annopol. Dojazd do Metra Młociny zajmuje zaledwie 5 minut. W bliskim sąsiedztwie znajdują się również liczne tereny zielone i obiekty rekreacyjne – parki, trasy rowerowe. Dojazd nad Zalew Zegrzyński zajmuje samochodem zaledwie 20 minut, a położone nieopodal Puszcza Słupiecka i Rezerwat Czarnej Strugi to idealne miejsca na spacery. Inwestycja została oddana do użytku, a w sprzedaży pozostałe ostatnie gotowe mieszkania.

Kolejny XI  etap tego osiedla to mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe. Deweloper pomyślał również o zwolennikach tradycyjnego budownictwa, zapewniając w inwestycji pulę mieszkań z oddzielną kuchnią. Każdy lokal ma  balkon lub ogródek. Mając na uwadze przyjazną atmosferę, w sąsiedztwie zaprojektowano wspólny, kameralny dziedziniec dający możliwość integracji. Osiedle wyróżnia się usytuowaniem w okolicy licznych terenów zielonych oraz bardzo dobrą komunikacją z najważniejszymi punktami Warszawy. Przy Osiedlu Classic znajdują się przystanki tramwajowe oraz autobusowe pozwalające na szybki dojazd do metra Młociny lub bezpośredni do centrum miasta.

Natomiast w XII etapie Osiedla Classic zaprojektowany budynek będzie się składał z 4 kondygnacji, na których rozmieszczono  ustawne mieszkania o wielkości od 25,47 m² do 83,41 m². Obecnie w ofercie pozostały mieszkania  o metrażu od 58 m². We wstępnym etapie sprzedaży wybór był możliwy  w zakresie od 1 do 4 pokoi, odrębnej kuchni i balkonu czy ogródka, którego wielkość sięgała nawet 120 m².

Victoria Dom rozpoczęła też sprzedaż ostatniej puli mieszkań w Miasteczku Classic. To już finalny, XIV etap, budowy tego osiedla. 137 funkcjonalnych mieszkań będzie oddane do użytku w 4 kwartale 2022.

*Podane ceny mieszkań Victoria Dom są aktualne na dzień publikacji artykułu. Po szczegółową ofertę zapraszamy do kontaktu z Biurem Sprzedaży.