Praga Południe czy Białołęka — którą dzielnicę wybrać?

Praga Południe czy Białołęka — którą dzielnicę wybrać?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

02.11.2023

Chciałbyś zamieszkać w Warszawie, ale nie wiesz, gdzie szukać nieruchomości? Decyzja o wyborze odpowiedniej dzielnicy do zamieszkania w Warszawie może być trudnym wyzwaniem, szczególnie dla osób, które stoją przed takim dylematem po raz pierwszy. W tym artykule wyjaśniamy, z czego słynie Praga Południe, a także kto powinien wybrać Białołękę.

Praga Południe – z czego słynie?

Bliskość centrum sprawia, że Praga Południe to doskonała lokalizacja dla osób ceniących bliskość miejskich udogodnień i pragnących szybkiego dojazdu do pracy. W parku Skaryszewskim mieszczą się stawy i ścieżki spacerowe, które umożliwiają relaks i odpoczynek. To centrum życia nocnego – nie brakuje licznych restauracji i barów. 

Kto powinien zamieszkać na Pradze Południe? 

  • Młodzi rodzice – dzielnica oferuje dostęp do placówek edukacyjnych, parków i terenów rekreacyjnych, co czyni ją atrakcyjną dla rodzin z dziećmi.
  • Miłośnicy sportu – to tu znajduje się PGE Stadion Narodowy, gdzie odbywają się ważne wydarzenia sportowe i koncerty.
  • Miłośnicy rozrywki — w okolicy ulicy Francuskiej nie brakuje barów i miejsc dla osób ceniących życie nocne.
  • Pracujący w centrum Warszawy – bliskość centrum miasta sprawia, że jest to atrakcyjne miejsce dla osób pracujących, które docenią krótkie dojazdy do pracy.

Białołęka – dlaczego warto tu zamieszkać?

Jeśli kochasz Warszawę, ale zależy Ci na spokoju i chciałbyś mieszkać dalej od centrum miasta, Białołęka spełni Twoje oczekiwania. Ta dzielnica oferuje zarówno ekskluzywne sklepy modowe w Galerii Północnej, jak i przystępne ceny w kompleksie handlowym Marywilska 44. To doskonałe miejsce dla miłośników zakupów. Dzięki bliskości Wisły będziesz podziwiał malowniczą ścieżkę rowerową i odwiedzał piaszczystą plażę. W parku Picassa odbywają się koncerty rockowe i inne wydarzenia kulturalne. 

Kto powinien tu zamieszkać?

  • Ceniący spokój i rekreację – Białołęka znajduje się dalej od centrum miasta. Jest znana ze spokojnej atmosfery, dzięki czemu staje się atrakcyjna dla tych, którzy szukają ucieczki od miejskiego zgiełku.
  • Miłośnicy przyrody — zieleń, lasy i dostęp do Jeziora Zegrzyńskiego sprawiają, że Białołęka jest kusząca dla miłośników przyrody.

Praga Południe czy Białołęka – gdzie zamieszkać?

Szukasz mieszkania w Warszawie? Zastanawiasz się, którą dzielnicę wybrać? Jeśli bierzesz pod uwagę ceny nieruchomości, pamiętaj, że mogą się one znacznie różnić. Niektóre części dzielnicy Praga Południe są bardziej ekskluzywne, podczas gdy inne są bardziej przystępne cenowo. Tymczasem Białołęka jest często uważana za mniej kosztowną dzielnicę pod względem cen nieruchomości, co może być atrakcyjne dla rodzin i osób poszukujących bardziej przystępnych cen mieszkań. Weź pod uwagę swój styl życia, dostęp do pracy i upodobania całej rodziny.

Victoria Dom – pomożemy Ci kupić mieszkanie z rynku pierwotnego 

Potrzebujesz pomocy w wyborze nieruchomości z rynku pierwotnego? Chciałbyś kupić mieszkanie w Warszawie? Pomożemy Ci przeanalizować Twoje potrzeby i zapewnimy wsparcie w kredytowaniu. Napisz do nas lub zadzwoń, by poznać szczegóły.