Nowy program mieszkaniowy 2024 – czego się spodziewać?

Nowy program mieszkaniowy 2024 – czego się spodziewać?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

01.03.2024

Czy słyszałeś o najnowszym programie mieszkaniowym? Jeśli myślisz o zakupie nieruchomości w 2024 roku, możesz liczyć na znaczącą pomoc przy finansowaniu własnego mieszkania. Program oferuje wsparcie w czterech wariantach, dostosowanych do wielkości gospodarstwa domowego, z oprocentowaniem kredytu na poziomie 1,5% dla jedno i dwuosobowych gospodarstw, 1% dla trzyosobowych, oraz zaledwie 0,5% dla rodzin czteroosobowych. W tym artykule przekażemy najważniejsze informacje na ten temat.

Nowy program mieszkaniowy 2024 – co nas czeka?

Nie zdążyłeś skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2%? Przed nami nowy program, który pomoże Polakom kupić własne mieszkania – nie tylko pierwszą nieruchomość w życiu, ale też zmienić lokal na większy, by był dostosowany do potrzeb rodziny. Kluczowe założenia programu określają, że dopłaty do kredytu mieszkaniowego będą przysługiwać indywidualnym osobom oraz rodzinom, których dochody miesięczne nie przekraczają ustalonych progów. Mogą uzyskać kredyt o obniżonym oprocentowaniu.

Jakie będą limity dochodowe?

1-osobowe gospodarstwo domowe dochód do 10 000 zł brutto miesięcznie,

2-osobowe gospodarstwo domowe dochód do 18 000 zł brutto miesięcznie,

3-osobowe gospodarstwo domowe dochód do 23 000 zł brutto miesięcznie,

4-osobowe gospodarstwo domowe dochód do 28 000 zł brutto miesięcznie,

5-osobowe gospodarstwo domowe dochód do 33 000 zł brutto miesięcznie.

Jeśli dojdzie do przekroczenia limitu dla danej grupy, wnioski nie będą odrzucane, zostanie jedynie zastosowana zasada pomniejszania kwoty pomocy. 

Wysokość i oprocentowanie kredytu

Oprocentowanie będzie zależało od wielkości gospodarstwa domowego.

singiel – 1,5%,

gospodarstwo 2-osobowe – 1,5%,

gospodarstwo 3-osobowe – 1%,

gospodarstwa 4-osobowe – 0,5%,

gospodarstwa 5-osobowe – 0%.

W kontekście rosnących cen nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym istotne jest to, że nie ustalono ograniczeń dotyczących metrażu, ceny za metr kwadratowy, czy pochodzenia nabywanej nieruchomości.

Wiele wskazuje na to, że nowy program odpowie na aktualne potrzeby rynku nieruchomości w Polsce. Według założeń ma zaspokoić potrzeby różnorodnych grup społecznych, od osób żyjących samotnie po duże rodziny, jednocześnie nie przyczyniając się do wzrostu cen. Czy chciałbyś skorzystać z tego programu? Chcesz dowiedzieć się więcej o swoich możliwościach finansowania? Dzięki naszej współpracy możesz uzyskać bezpłatną pomoc doradcy kredytowego, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Nowe mieszkania w Warszawie i Krakowie

Szukasz mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie lub Krakowie? Czy chcesz porozmawiać o swoich potrzebach i oczekiwaniach oraz dowiedzieć się, czy teraz jest dobry czas na zakup? Z przyjemnością pomożemy Ci w całym tym procesie. Zapoznaj się z ofertą Dewelopera Victoria Dom, napisz do nas lub zadzwoń, a wszystko Ci wyjaśnimy.