Mistrzejowice – dlaczego warto tu zamieszkać?

Mistrzejowice – dlaczego warto tu zamieszkać?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

09.08.2023

Chciałbyś zamieszkać w Krakowie? Odkryj uroki Mistrzejowic – dzielnicy Krakowa, która zapewni Ci wygodę i komfortowy dostęp do najważniejszych części miasta. W tym artykule przedstawiamy krótką historię dzielnicy, a także jej największe atuty. Poznaj najważniejsze informacje na temat Mistrzejowic.

Mistrzejowice – atrakcyjna dzielnica Krakowa

Czy wiesz, że dzielnica składa się z 3 dawnych miejscowości o nazwie Mistrzejowice, Batowice i Dziekanowice? Zabudowa miała charakter zwarty, typu rynkowego. Na obrzeżach tej części miasta możesz spotkać pozostałości po dawnych budynkach. Na uwagę zasługuje kapliczka na skrzyżowaniu ulic Mistrzejowickiej i Szymona Marcjusza, a także park miejski przy os. Złotego Wieku.

Dzielnica Mistrzejowice w Krakowie – dlaczego warto tu zamieszkać?

Mistrzejowice mają dobre połączenie komunikacyjne z innymi częściami miasta. Możesz podróżować za pomocą tramwajów i autobusów. Nie brakuje tu miejsc rozrywki oraz ciekawych punktów gastronomicznych. Dlaczego warto zamieszkać w Mistrzejowicach?

Dzielnica Mistrzejowice jest oddalona od centrum, jednak zalicza się ją do najatrakcyjniejszych obszarów Krakowa. W tej części miasta znajdziesz wiele zieleni i parków wyposażonych w nowoczesne atrakcje dla najmłodszych mieszkańców. Rozbudowana oferta edukacyjna przyciąga rodziców z dziećmi i osoby planujące założenie rodziny. Nie brakuje tu punktów oświaty i kultury, takich jak biblioteki i domy kultury. 

Mistrzejowice są zaliczane do umiarkowanie bezpiecznych obszarów Krakowa. Mieszkańcy odczuwają spokój, choć jednocześnie starają się zabezpieczyć swoje mienie. Ze statystyk policyjnych wynika, że rzadko dochodzi tu do poważnych przestępstw.

Na uwagę zasługuje także rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa w Mistrzejowicach. Znajdziesz tu wiele sklepów i galerii handlowych, które zapewniają mieszkańcom dostęp do wszystkich potrzebnych produktów.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego w dzielnicy Mistrzejowice może okazać się dobrą inwestycją na przyszłość. Szybki rozwój dzielnicy, poprawa infrastruktury oraz atrakcyjne otoczenie wpłyną na wzrost wartości nieruchomości w dłuższej perspektywie.

Wszystko to składa się na atrakcyjną ofertę Mistrzejowic, idealną dla osób poszukujących zrównoważonego połączenia pomiędzy życiem rodzinnym a pełnymi możliwościami oferowanymi przez miejskie otoczenie.

Mistrzejowice – mieszkania z rynku pierwotnego

Mistrzejowice to dzielnica, która rozwija się dynamicznie, a jednocześnie zachowuje swój urok i spokojny charakter. Chciałbyś tu zamieszkać? Szukasz mieszkania z rynku pierwotnego w Krakowie? Zapoznaj się z ofertą Victoria Dom. W Mistrzejowicach powstaje nowe osiedle Viva Piast, które wyróżnia się nowoczesnością. Będziesz mieszkał w pobliżu przystanków autobusowych i tramwajowych, dzięki czemu dotrzesz do centrum miasta w zaledwie 20 minut.

Pomożemy Ci znaleźć nieruchomość spełniającą oczekiwania Twojej rodziny. Zadbamy o bezpieczeństwo transakcji i pomożemy Ci we wszystkich formalnościach. Wypełnij formularz na stronie internetowej, a odpowiemy na Twoje zgłoszenie.