Mieszkanie z rynku pierwotnego: dlaczego to najlepszy wybór?

Mieszkanie z rynku pierwotnego: dlaczego to najlepszy wybór?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

22.07.2022

Kupno mieszkania od dewelopera to inwestycja w przyszłość. Jego wartość rynkowa będzie rosła, a prawdopodobieństwo sprzedania go w przyszłości, będzie dużo większe, niż mieszkania nabytego na rynku wtórnym. Poza kwestiami czysto inwestycyjnymi, nowe mieszkanie to także gwarancja innowacyjnych rozwiązań technologicznych, niższych kosztów eksploatacyjnych i przemyślanego otoczenia. 

Zastanawiasz się nad wyborem mieszkania? Wahasz się, czy wybrać lokal z rynku pierwotnego, czy wtórnego? My nie mamy wątpliwości – rynek pierwotny to najlepsza decyzja. 

Gwarancja i rękojmia 

Kiedy kupujesz lokal bezpośrednio od dewelopera, możesz liczyć na rękojmię. To pięcioletni okres od momentu zakupu nieruchomości, w którym deweloper ma obowiązek naprawy usterek. Rękojmia dotyczy także wad prawnych. Rękojmia jest obowiązkiem wynikającym z ustawy. Gwarancja natomiast, która wynika z woli dewelopera, nie jest obowiązkowa, obejmuje zazwyczaj więcej od rękojmi spraw związanych z naprawami.

Możliwość indywidualnej aranżacji i dostosowania przestrzeni do własnych potrzeb 

Nowe mieszkanie to możliwość urządzenia go od podstaw – tak w kontekście zaaranżowania układu pomieszczeń wg własnego projektu, jeśli deweloper uwzględnia taki scenariusz, jak też w kontekście urządzenia wnętrza – doboru kolorów czy materiałów wykończeniowych. 

Mniejsze opłaty eksploatacyjne

Nowe mieszkanie to niższe opłaty eksploatacyjne. Ze względu na to, że nowy blok jeszcze długo od momentu zakupu nie będzie potrzebował większych remontów, możemy być pewni, że tzw. fundusz remontowy będzie nieporównywalnie niższy od tego w mieszkaniu z rynku wtórnego. Dodatkowo nowoczesne rozwiązania technologiczne, wykorzystywane podczas budowy nowych osiedli, to gwarancja niższych opłat eksploatacyjnych, np. związanych z ogrzewaniem. W wielu inwestycjach deweloperzy dbają też o nowoczesne narzędzia do zarządzania oświetleniem, instalują panele fotowoltaiczne czy magazyny energii, co pozwala także obniżyć rachunki za energię. 

Przemyślana infrastruktura 

Mieszkanie z rynku pierwotnego to także dużo większe prawdopodobieństwo nowoczesnej infrastruktury wokół osiedla. Place zabaw dla dzieci, przestrzeń wspólna dla mieszkańców, możliwość korzystania z terenów zielonych i rekreacyjnych tworzonych z myślą o mieszkańcach to tylko niektóre z udogodnień. Kupujący lokale na nowych osiedlach mogą liczyć także często na punkty handlowo-usługowe w parterze zamieszkanych przez nich budynków, przedszkola czy ładowarki do samochodów i miejsca parkingowe tak dla zmotoryzowanych, jak i korzystających z rowerów. 

Metro Art – wybierz mieszkanie z rynku pierwotnego 

Wszystkie wyżej wymienione zalety mają inwestycje dewelopera Victoria Dom. Przybliżamy Państwu jedną z nich – realizowane na warszawskiej Pradze Południe Metro Art – ale zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą dostępną na stronie internetowej. Metro Art to najnowsza inwestycja Victorii Dom. W budynku zaprojektowano 133 lokale. Ogromnym atutem jest gwarancja ceny mieszkania zapisanej w umowie z deweloperem. Oferta Victorii Dom jest skierowana do osób ceniących sobie klimat dzielnicy, bliskość bogatej miejskiej infrastruktury oraz rozległych terenów zielonych. W ofercie dewelopera dostępne są mieszkania: 1, 2, 3, 4, 5-pokojowe o metrażach od 29 do 133 m2. Każde z mieszkań ma balkon, taras lub (na parterze) ogródek. Nowością są lokale z antresolą. Warszawska Praga od kilku lat przeżywa renesans. Jej niepowtarzalny klimat, oryginalna przedwojenna architektura i oryginalne knajpki docenił brytyjski dziennik „The Independent” w zestawieniu najciekawszych dzielnic europejskich miast. Sama Praga Południe znalazła się w ubiegłym roku w pierwszej piątce w rankingu najpopularniejszych dzielnic Warszawy przygotowanym przez Morizon.pl. Metro Art jest inwestycją dobrze skomunikowaną z centrum stolicy dzięki bogatej sieci tramwajowej oraz autobusowej. W pobliżu już w przyszłym roku zaplanowana jest budowa trzeciej linii metra. Obecnie lokalizacja pozwala na łatwy dostęp do sklepów oraz galerii handlowych: Atrium Promenada, CH King Cross, Rondo Wiatraczna, Biedronka, Auchan czy znany Bazar Szembeka. To nie wszystko. Bliskość plaż miejskich, prom Pliszka, wiślane bulwary, Park Skaryszewski oraz miejscami do aktywnej rekreacji i zabaw, Rezerwat Olszynka Grochowska, Stadion Narodowy oraz sławna ulica Francuska na Saskiej Kępie oferująca wiele restauracji i kawiarni to tylko nieliczne propozycje spędzania czasu wolnego. – To lokalizacja, w której powstające tu nieruchomości mogą jedynie zyskiwać na wartości – podkreśla Ewa Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu Victoria Dom.