Mieszkanie z ogródkiem, tarasem czy balkonem – co wybrać?

Mieszkanie z ogródkiem, tarasem czy balkonem – co wybrać?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

06.02.2023

Marzysz o mieszkaniu z własną strefą odpoczynku? Znajdujesz oferty lokali z ogródkiem, tarasem, a także balkonem i nie wiesz, którą nieruchomość wybrać? W tym artykule przedstawiamy zalety wszystkich wyżej wymienionych rozwiązań. Pomożemy Ci przyśpieszyć podjęcie decyzji.

Mieszkanie z własnym ogródkiem – czy warto kupić?

Marzysz o własnym skrawku zieleni? Chcesz stworzyć przytulny zakątek, w którym będziesz relaksował się po pracy w otoczeniu przyrody? Ogródek zapewni Ci znacznie więcej swobody niż taras czy balkon. Będziesz mógł organizować ogniska, grille ze znajomymi, postawić wygodne meble ogrodowe i posadzić rośliny. Jeśli jesteś właścicielem czworonoga, z pewnością docenisz możliwość wyprowadzenia psa na własny ogródek.

Mieszkanie z ogródkiem – zalety

 • Spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu,
 • Możliwość stworzenia własnego ogródka warzywnego,
 • Możliwość organizowania ogniska lub grilla z przyjaciółmi,
 • Dodatkowa przestrzeń dla psów,
 • Mieszkanie z ogródkiem jest tańsze niż dom.

Mieszkanie z tarasem – korzyści

Pragniesz komfortu w nowym budownictwie i chcesz poczuć się jak właściciel domu pod miastem? Wybierz mieszkanie z tarasem. Takie mieszkania zazwyczaj znajdują się na wyższych kondygnacjach. Kto nie marzy o wypiciu filiżanki kawy z widokiem na miasto lub osiedle?

Mieszkanie z tarasem – zalety

 • Poczucie przestronności – mieszkania z tarasem sprawiają wrażenie większych,
 • Własny plac zabaw za oknem – idealna opcja dla rodzin z dziećmi,
 • Możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu,
 • Widok na panoramę osiedla – z przyjemnością będziesz budził się rano i podziwiał wschód słońca,
 • Więcej przestrzeni – zyskasz dodatkową powierzchnię użytkową do przechowywania rzeczy.

Mieszkanie z balkonem – jakie daje możliwości?

Chcesz cieszyć się strefą relaksu, ale brakuje Ci czasu na pielęgnację trawnika? Zależy Ci na tym, by stworzyć niewielki zakątek sprzyjający odpoczynkowi? Idealną opcją będzie nieruchomość z balkonem.

Mieszkanie z balkonem – zalety

 • Dużo możliwości aranżacyjnych – wystarczy wybrać kilka drobiazgów, by urządzić doskonały kącik relaksacyjny,
 • Możliwość stworzenia ogródka – balkon to dla wielu osób miejsce uprawy kwiatów, ziół, a nawet pomidorów,
 • Przytulny kącik do spożywania posiłków – niektórzy twierdzą, że potrawy spożywane na świeżym powietrzu smakują o wiele lepiej,
 • Funkcja użytkowa – zyskasz możliwość rozstawienia suszarki z praniem.

Czy wiesz, że według agentów nieruchomości i rzeczoznawców majątkowych mieszkania z balkonem zazwyczaj osiągają większą wartość od nieruchomości pozbawionych tej dodatkowej przestrzeni? Ich zdaniem różnica w cenie wynosi nawet 10%.

Jakie mieszkanie wybrać?

Szukasz nowego mieszkania? Zależy Ci na tym, by stworzyć w nim własną strefę relaksu? Zastanawiasz się, czy wybrać nieruchomość z ogródkiem, tarasem czy balkonem? Jak widać, wszystkie te opcje mają swoje zalety. Wiele zależy od Twoich możliwości finansowych, upodobań i pomysłów wykończeniowych.

Rozumiemy, że zakup mieszkania to kwestia bardzo indywidualna, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie różne opcje nieruchomości. Zapoznaj się z ofertą lokali Victoria Dom. Jeśli poszukujesz domów i mieszkań z rynku pierwotnego na terenie Warszawy lub Krakowa, napisz do nas lub zadzwoń. Z przyjemnością pomożemy Ci dokonać wyboru, który przyczyni się do Twojego szczęścia i poczucia bezpieczeństwa przez wiele lat.