Mieszkanie na parterze z ogródkiem – czy jest bezpieczne?

Mieszkanie na parterze z ogródkiem – czy jest bezpieczne?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

12.08.2023

Marzysz o własnym mieszkaniu i zastanawiasz się, jaki lokal wybrać? W tym artykule omawiamy zalety mieszkania na parterze z ogródkiem. Czy taka nieruchomość jest bezpieczna? Wyjaśniamy.

Mieszkanie na parterze z ogródkiem – dlaczego warto kupić?

Cenisz sobie prywatną przestrzeń na świeżym powietrzu? A może planujesz założenie rodziny i chcesz, by dzieci miały miejsce do zabawy? Mieszkania na parterze z ogródkiem dają wiele możliwości. Dlaczego warto kupić taką nieruchomość?

  • Własna przestrzeń na relaks – stworzysz swój własny kąt do odpoczynku, gdzie będziesz spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Szeroki wybór mebli ogrodowych pozwana na przytulne urządzenie takiej przestrzeni. Możesz tam postawić grill, huśtawkę lub małą altankę.
  • Prywatny ogród – jeśli jesteś miłośnikiem ogrodnictwa, chcesz cieszyć się dostępem do własnych warzyw albo posadzić kwiaty czy zioła, będziesz do tego miał wygodne miejsce.
  • Miejsce na zabawę dla dzieci – mieszkanie w mieście nie pozbawi Cię dostępu do przyrody. Dzieci będą mogły bawić się na zewnątrz bez konieczności opuszczania nieruchomości.
  • Dobra inwestycja na przyszłość – posiadanie mieszkania z ogródkiem może być dobrą inwestycją na przyszłość, ponieważ nieruchomości tego typu często zyskują na wartości wraz z upływem czasu.
  • Przestrzeń dla zwierząt – jeśli jesteś właścicielem czworonogów, z pewnością docenisz prywatny zakątek dla swoich pupili. 
  • Brak schodów – osoby starsze, z ograniczeniami ruchowymi lub rodziny z wózkiem dziecięcym mogą swobodnie się poruszać. Zaoszczędzisz czas na wchodzeniu i schodzeniu ze schodów lub oczekiwaniu na windę.
  • Dobre oświetlenie naturalne mieszkania na parterze często mają większe okna i lepsze oświetlenie naturalne niż te na wyższych piętrach, co może wpływać na komfort mieszkania oraz poprawiać nastrój domowników.

Czy mieszkanie na parterze jest bezpieczne?

Chciałbyś kupić mieszkanie na parterze, ponieważ masz pomysł na aranżację własnego ogródka, ale obawiasz się włamania i zastanawiasz się, czy taka nieruchomość jest bezpieczna? Zapewniamy, że mieszkania na parterze z ogródkiem mogą być bezpieczne, podobnie jak mieszkania w domach czy na niskich piętrach bloków. Co prawda, dostęp do nich jest łatwiejszy, jednak istnieje wiele sposobów zabezpieczenia nieruchomości. Nowoczesne rolety antywłamaniowe oraz instalacja alarmu pomagają w ochronie, podobnie jak monitoring osiedla i zamknięcie przed obcymi.

Jeśli masz ogródek, upewnij się, że jest on także zabezpieczony. Wybierz ogrodzenie, które jest trudne do przejścia. Kiedy jesteś poza domem, upewnij się, że nie pozostawiasz widocznych oznak nieobecności, takich jak gromadzenie się korespondencji czy całodobowo zaciągnięte rolety.

Szukasz mieszkania w Warszawie lub Krakowie? Zapoznaj się z ofertą nieruchomości z rynku pierwotnego Victoria Dom. Z przyjemnością pomożemy Ci podjąć świadomą decyzję o zakupie, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i zapewnimy wsparcie przy formalnościach. Napisz do nas lub zadzwoń, by porozmawiać.