Jak znaleźć idealne mieszkanie dla rodzin z dziećmi w Warszawie?

Jak znaleźć idealne mieszkanie dla rodzin z dziećmi w Warszawie?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

15.09.2022

Idealne mieszkanie dla rodziny z dziećmi musi być przede wszystkim wygodne dla wszystkich jego lokatorów – i tych starszych i tych najmłodszych. Każda rodzina potrzebuje czegoś innego, każda ma inne możliwości, jednak wszystkie łączy wspólny mianownik – potrzeba optymalnie wykorzystanej powierzchni. Od czego zacząć w Warszawie poszukiwania tego idealnego dla najbliższych miejsca? Od znalezienia właściwego dewelopera.

Warszawa to rynek bogaty w ofertę mieszkaniową. Tu każdy znajdzie coś dla siebie – w tym rodziny z dziećmi. Deweloperzy, ci o ugruntowanej pozycji i z dużym doświadczeniem, śledzą zmieniające się trendy i wychodzą naprzeciw dynamicznie zmieniającym się potrzebom kupujących. Wiedzą, czego potrzebują młode rodziny z małymi dziećmi, jak i te dojrzalsze, których dzieci częściej bywają poza domem, niż w domu. Takim deweloperem – świadomym otaczającej go rzeczywistości i otwartym na klienta, jest Victoria Dom.

Zaspokoić potrzeby klienta 

 – Dla nas rodziny z dziećmi to nie tyle najważniejszy klient, bo każdy jest ważny, ile klient o specyficznych potrzebach, które chcemy zaspokoić. Wiemy, że to, co najważniejsze we wspólnym mieszkaniu z pociechami, to znalezienie przestrzeni na zabawę, pracę, wspólny czas, ale i na chwilę samotności. Dlatego projektujemy tak, by nawet na najmniejszej przestrzeni było miejsce na to wszystko. Tak jak firmy z różnych branż optymalizują procesy, tak my optymalizujemy przestrzeń – mówi Ewa Rathe-Głowacka z Victoria Dom.

Sprawdzony deweloper 

Oferta warszawskich deweloperów jest naprawdę bogata, warto zatem przyjrzeć się historii tego, u którego znaleźliśmy najciekawsze według nas mieszkanie – tak jeśli chodzi o lokalizację, cenę, standard wykończenia i okolicę, w której się znajduje. Sprawdźmy jego stronę internetową, popytajmy wśród znajomych, odwiedźmy już zrealizowane przez niego inwestycje i popytajmy lokatorów, jak im się mieszka. Jeśli już będziemy pewni, że to właściwy wybór, reszta powinna pójść już z górki!

Miasto przyjazne dzieciom 

Warszawa to miasto przyjazne dzieciom. Licznie zlokalizowane tu żłobki, przedszkola i szkoły zapewniają nieograniczony dostęp do edukacji. Oferta ośrodków kultury jest przebogata, nie ma więc problemów z rozwijaniem pasji u najmłodszych, uczestnictwem w koncertach, spektaklach teatralnych czy seansach filmowych. Szukając w stolicy mieszkania idealnego dla rodziny z dziećmi, warto tylko sprawdzić, w jakiej odległości i w jakiej dostępności komunikacyjnej znajdują się miejsca, które dla naszych pociech są najbardziej interesujące. – Oferta Victorii Dom jest skonstruowana tak, by mieszkańcy naszych osiedli mieli wszędzie blisko. Dostępność komunikacyjna to dla nas podstawa. Nawet jeśli w promieniu kilkuset metrów od osiedla, na którym kupisz u nas mieszkanie, nie ma basenu, to będziesz mógł do niego bezproblemowo dojechać. Gwarantujemy, że w pobliżu jest przystanek autobusowy, tramwajowy, czy stacja kolei miejskiej – mówi Ewa Rathe-Głowacka.

Zielone osiedla 

To, co w wypadku rodzin z dziećmi także bardzo ważne, to dostęp do terenów zielonych i placów zabaw czy miejsc pozwalających na uprawianie sportu. Deweloper, który myśli o korzyściach nie tylko własnych, ale przede wszystkim swoich klientów, uwzględnia to już na etapie zakupu działek pod inwestycje. – W naszych projektach nie ma przypadkowości – mówi ekspertka Victoria Dom. – Budujemy tylko tam, gdzie z jednej strony można korzystać z dobrodziejstw miasta, z drugiej pełnymi garściami czerpać z przyrody. Dbamy o to, żeby nasze osiedla były funkcjonalne i przyjazne. Na wszystkich znajdziecie Państwo place zabaw dla dzieci, skwerki i zielone dziedzińce – dodaje.

Podsumowując, Warszawa to doskonałe miejsce dla Ciebie i Twoich dzieci. Najważniejsze, żebyś znalazł dewelopera, który pomoże Ci przejść drogę ku własnemu, wymarzonemu M bez kolizji.