Jak zaaranżować przedpokój?

Jak zaaranżować przedpokój?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

17.04.2023

Czy słyszałeś, że dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz? Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzi się po wejściu do domu lub mieszkania, dlatego warto zadbać o to, aby było ono przyjemne dla oka i wzbudzało pozytywne wrażenie u gości. Jak zaaranżować przedpokój? Podpowiadamy.

Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój to często pomijane podczas aranżacji mieszkania pomieszczenie, przez co jego wystrój bywa przypadkowy, a potencjał niewykorzystany w pełni. Tymczasem miejsce to nie służy jedynie do przechowywania rzeczy takich jak kurtki czy parasole. Przedpokój może być również pomieszczeniem, w którym można przygotować się do wyjścia z domu. Warto zadbać o to, aby był on wygodny i funkcjonalny. Odpowiednio zaprojektowany przedpokój stanie się ozdobą domu lub mieszkania.

Aranżacja przedpokoju – ciekawe pomysły

W jakim stylu urządzić przedpokój? Wiele zależy od metrażu pomieszczenia. Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią, postaw na jasne kolory i urządź korytarz w stylu minimalistycznym. Dobrze sprawdzą się proste, geometryczne formy i stonowana kolorystyka. Do wykończenia podłogi można zastosować jasne panele lub kafelki. Na ścianie umieść małą szafkę lub półkę. Wykorzystaj stojak do przechowywania parasoli czy kurtek. Możesz postawić na styl nowoczesny, który cechuje się prostotą i funkcjonalnością. Pomieszczenie optycznie powiększą lustra. Zadbaj o kilka źródeł światła, które nadadzą wnętrzu przytulności.

Jeżeli dysponujesz dużym przedpokojem, pomyśl o licznych ozdobach, które będą nie tylko estetyczne, ale i praktyczne oraz funkcjonalne.

Świetnie sprawdzi się:

  • Kosz na buty – funkcjonalny i estetyczny mebel pozwoli utrzymać porządek w przedpokoju.
  • Dekoracyjne pudełka i koszyki – praktyczny sposób na przechowywanie różnych drobiazgów.
  • Książki – można umieścić na półce kilka interesujących lektur, które dobrze wyglądają i będą ciekawym akcentem dekoracyjnym w przedpokoju.
  • Tablica korkowa lub magnetyczna – praktyczne rozwiązanie, które ułatwi organizację czasu, a także pozwoli na przypięcie różnych notatek, listów czy zdjęć. 
  • Zegar – ułatwi kontrolowanie czasu.
  • Wazon ze sztucznymi kwiatami – idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na pielęgnację żywych roślin, a chcą wprowadzić do przedpokoju elementy dekoracyjne.
  • Ozdobne ramki na zdjęcia – można umieścić w nich rodzinne fotografie z podróży, co wprowadzi do przedpokoju indywidualny styl i wyjątkowy klimat.
  • Mapa świata – ciekawy element dekoracyjny dla osób, które lubią podróże i chcą wprowadzić do przedpokoju elementy związane ze swoim hobby.
  • Plan miasta – będzie praktycznym narzędziem do organizowania czasu wolnego.
  • Zestaw do przechowywania kluczy – praktyczny i estetyczny element ułatwi przechowywanie kluczy i umożliwi utrzymanie porządku w przedpokoju.

Urządzając przedpokój, warto zadbać o pewną harmonię i spójność z resztą mieszkania, ponieważ jest to pomieszczenie, które jest wizytówką domu. To tam wita się gości i od razu widać, jaki styl preferujemy. Jeśli więc całe mieszkanie jest urządzone w stylu minimalistycznym, to przedpokój powinien być również utrzymany w tym klimacie. Jeżeli jednak mieszkanie łączy różne style, można pójść na pewne kompromisy i zdecydować się na dodanie do przedpokoju elementów, które będą pasować do różnych pomieszczeń.

Szukasz nieruchomości z rynku pierwotnego w Warszawie lub Krakowie? Chcesz zaaranżować wnętrze, by w pełni harmonizowało z Tobą? Zapoznaj się z ofertą nieruchomości z rynku pierwotnego Victoria Dom. Napisz do nas lub zadzwoń, a chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.