Jak urządzić mieszkanie dla studenta?

Jak urządzić mieszkanie dla studenta?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

10.08.2023

Planujesz zakup nieruchomości z myślą o inwestycji? Chciałbyś wynająć mieszkanie studentom? Zadbaj o odpowiednie przygotowanie i zaaranżowanie lokalu, aby przyciągnąć potencjalnych najemców. W tym artykule podpowiadamy, jak urządzić mieszkanie dla studenta.

Jakich mieszkań szukają studenci?

Oczekiwania studentów się zmieniają. Dawniej osoby uczęszczające na studia przy wynajmie nieruchomości zwracały uwagę wyłącznie na wysokość czynszu i lokalizację. Współcześni studenci mają większe możliwości finansowe, co przekłada się na wyższe oczekiwania dotyczące standardu mieszkań. Wielu z nich ceni sobie prywatność, dlatego wybiera oddzielne mieszkania zamiast akademiku. Wynajmują nieruchomość o wyższym standardzie z przyjaciółmi lub znajomymi. Podstawowe wyposażenie mieszkań dla studentów obejmuje: wygodne łóżko, biurko, szafę oraz internet. Młodzi ludzie najczęściej poszukują kawalerki lub mieszkania dwupokojowego.

Bez względu na potrzeby i sytuację finansową studentów niezmiennie szukają oni mieszkań w pobliżu uczelni, by nie tracić czasu na dojazdy. Jeśli nie ma takiej możliwości, interesują się mieszkaniami, do których łatwo można dojechać środkami komunikacji publicznej.

Jak zaaranżować mieszkanie dla studenta?

Możesz przyciągnąć studentów, jeśli zaoferujesz im mieszkanie z podstawowym wyposażeniem, takim jak meble, pralka, lodówka i kuchenka. Dodatkowym atutem będzie bliskość sklepów, restauracji, kawiarni i innych usług. Upewnij się, że mieszkanie ma dostęp do niezawodnego i szybkiego połączenia internetowego. Jak urządzić mieszkanie dla studenta?

Skup się na wygodzie i funkcjonalności. Jeśli dysponujesz niewielkim metrażem, zamiast łóżka wybierz rozkładaną sofę. To miejsce, w którym student będzie mógł nie tylko spać, ale też czytać książki lub oglądać filmy. W małych mieszkaniach meble wielofunkcyjne są świetnym rozwiązaniem. Aby zaoszczędzić miejsce, wybierz stoły z opcją rozszerzenia czy łóżka z pojemnikami na pościel. Dobrą opcją będą też meble i materiały łatwe do utrzymania w czystości, które ułatwią zachowanie porządku.

Zadbaj o przestrzeń sprzyjającą nauce. Biurko powinno być odpowiednio duże, aby zapewnić miejsce do pracy przy laptopie. Wybierz ergonomiczne i wygodne krzesło. Dodatkowe regały i półki umożliwią przechowywanie książek, dekoracji czy innych przedmiotów. Poduszki i narzuty sprawią, że przestrzeń będzie przytulna. Szafy i komody ułatwią przechowywanie ubrań i książek.

Kup mieszkanie w Warszawie lub Krakowie z myślą o wynajmie

Chciałbyś wynająć mieszkanie studentom? Najłatwiej znaleźć takich klientów latem lub na początku jesieni. Zakup nieruchomości w mieście studenckim, np. Warszawie czy Krakowie zapewni Ci stały zysk z najmu i stabilny dochód. Umowy najczęściej są podpisywane na cały rok akademicki lub dłużej, co oznacza długoterminowy przychód. 

Pomożemy Ci znaleźć nieruchomość w Warszawie lub Krakowie. W ofercie Victoria Dom znajdziesz wiele mieszkań z rynku pierwotnego. Napisz do nas lub zadzwoń, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.