Jak uniknąć pułapek przy zakupie nowego mieszkania?

Jak uniknąć pułapek przy zakupie nowego mieszkania?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

22.07.2023

Planujesz zakup mieszkania? To jedna z najważniejszych i najbardziej ekscytujących decyzji w życiu, która często łączy się z długoterminowym zobowiązaniem finansowym. Jakich pułapek unikać, by podjąć świadomą decyzję i cieszyć się wymarzonym lokum? W tym artykule wymieniamy najczęstsze błędy przy zakupie mieszkania.

Najczęstsze błędy przy zakupie mieszkania

Zakup mieszkania to decyzja, która wymaga skrupulatnego podejścia i uwzględnienia wielu aspektów. Dzięki starannemu przygotowaniu i analizie unikniesz wielu pułapek i podejmiesz właściwą decyzję. Zebraliśmy dla Ciebie najczęściej popełniane błędy, byś wiedział, na co uważać przy zakupie mieszkania.

Nieznajomość potrzeb 

Jeśli nie masz określonego celu zakupu nieruchomości, podejmowanie świadomych decyzji zakupowych będzie trudne. Weź pod uwagę sytuację rodzinną oraz pamiętaj, że może ona ulec zmianie w przyszłości. Jeśli zignorujesz przyszłe plany życiowe, takie jak założenie rodziny czy zmiana pracy, możesz kupić nieruchomość, która nie spełni potrzeb mieszkańców.

Skupianie się tylko na cenie

Koncentrując się wyłącznie na cenie nieruchomości, możesz pominąć inne czynniki takie jak stan budynku, infrastruktura czy lokalizacja. Kupisz mieszkanie, które nie spełni Twoich potrzeb i oczekiwań. Niska cena może wydawać się atrakcyjna, jednak często bywa również sygnałem ostrzegawczym i oznacza, że nieruchomość wymaga generalnego remontu. Ten problem dotyczy zazwyczaj nieruchomości z rynku wtórnego.

Nieuwzględnianie kosztów dodatkowych

Jeśli kupujesz nieruchomość po raz pierwszy, możesz nie zdawać sobie sprawy z kosztów dodatkowych, które pojawiają się przy zakupie. Mogą to być opłaty notarialne, prowizje dla pośredników, podatki, opłaty za zgłoszenie transakcji do urzędu czy koszty związane z remontem mieszkania.

Brak znajomości rynku

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z lokalnymi trendami, możesz mieć problemy w określeniu rzeczywistej wartości mieszkania. Trudno Ci będzie samodzielnie ocenić, czy cena jest adekwatna do lokalizacji, stanu budynku oraz infrastruktury w okolicy. Dzięki współpracy z zaufanym deweloperem zyskasz odpowiedź na wszystkie swoje pytania oraz pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego.

Presja czasu

Pośpiech utrudnia analizę wszystkich istotnych czynników związanych z nieruchomością. Skupisz się na niewielkiej liczbie ofert, a tym samym ograniczysz swoje możliwości wyboru. Dlatego tak ważne jest, aby podejść do tej decyzji bez wpływu emocji. Dzięki współpracy z doświadczonym pośrednikiem otrzymasz pomoc w negocjacjach i profesjonalne wsparcie, dzięki czemu decyzja będzie świadoma.

Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Kupując mieszkanie od dewelopera, stawiasz na jakość i nowoczesność. Masz pewność, że mieszkanie spełni aktualne standardy budowlane. Nie musisz myśleć o remoncie, ponieważ nieruchomość nie była wcześniej zamieszkana. Nowe mieszkanie z rynku pierwotnego objęte jest gwarancją dewelopera, która chroni Cię przed ewentualnymi wadami konstrukcyjnymi czy technicznymi. 

Masz pytania na temat współpracy? Chcesz dowiedzieć się więcej? Wypełnij formularz na naszej stronie WWW lub zadzwoń.