Jak przygotować się do przeprowadzki do nowego domu? Praktyczne porady

Jak przygotować się do przeprowadzki do nowego domu? Praktyczne porady

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

27.05.2023

Myślisz o przeprowadzce do nowego domu lub mieszkania? To stresujące i czasochłonne zadanie, które wymaga odpowiedniego planowania i przygotowania. W tym artykule zebraliśmy najważniejsze wskazówki, które ułatwią Ci przeprowadzkę.

Przeprowadzka – jak się do niej przygotować?

Czy masz już wybrany dzień, w którym chciałbyś się przeprowadzić? Zacznij przygotowania 2 lub 3 miesiące przed ostateczną zmianą miejsca zamieszkania. Stworzenie szczegółowego planu działania usprawni ten proces. 

  1. Przygotuj listę zadań, które musisz wykonać przed wprowadzeniem się do nowego domu. 
  2. Spakuj niezbędne rzeczy do kartonów. Opisz je.
  3. Pozbądź się ubrań i sprzętów, których już nie używasz. Przeprowadzka to świetna okazja do uporządkowania swoich rzeczy.
  4. Poproś o pomoc bliskich. W razie potrzeby zamów usługi transportowe, dzięki którym szybciej przeniesiesz ważne przedmioty.
  5. Zaplanuj kolejność pakowania. Podziel rzeczy na ubrania sezonowe, sprzęty elektroniczne, książki, pamiątki rodzinne i inne cenne przedmioty.
  6. Zadbaj o bezpieczeństwo rzeczy, które będziesz przenosił. Ochroń delikatne przedmioty szklane takie jak naczynia czy wazony. Możesz wykorzystać w tym celu folię bąbelkową, ścierki lub ręczniki.
  7. Ustal kondycję każdej rośliny, którą zamierzasz przewieźć do nowego mieszkania. Sprawdź prognozę pogody i wybierz odpowiedni dzień, aby uniknąć ekstremalnych temperatur. Umieść rośliny w kartonowych pudełkach lub plastikowych pojemnikach, które są na tyle duże, aby zapewnić im miejsce.
  8. Spakuj potrzebne rzeczy do oznaczonych pudełek. To ułatwi Ci rozpakowanie ich w nowym miejscu i sprawi, że szybko ułożysz je w odpowiednich miejscach. 

Jak zorganizować przeprowadzkę do nowego mieszkania?

Nie zapomnij, że przeprowadzka to nie tylko spakowanie niezbędnych rzeczy oraz przeniesienie ich do nowego domu. Zadbaj o formalności. Powiadom różne instytucje o zmianie miejsca zamieszkania. Poinformuj o tym urząd skarbowy, ZUS, urząd miasta, bank, urząd gminy i dostawców mediów. Ustal z wyprzedzeniem, ile trwa okres wypowiedzenia umów.

Jak ułatwić sobie rozpakowywanie?

Jeśli odpowiednio oznaczyłeś kartony i zabezpieczyłeś delikatne przedmioty na czas transportu, rozpakowywanie rzeczy powinno przebiegać sprawnie i bez komplikacji. Posegreguj pudełka według pomieszczeń i stopniowo je otwieraj, wykładając rzeczy na półki.

Zamieszkaj w Warszawie lub Krakowie

Mieszkania od dewelopera Victoria Dom są zaprojektowane w taki sposób, by ułatwić Ci funkcjonowanie w nowym otoczeniu. Możesz mieć pewność, że Twój nowy dom będzie wyposażony w najnowocześniejsze technologie zapewniające ochronę. W naszej ofercie znajdziesz domy z rynku pierwotnego o wybranym przez Ciebie metrażu i w ulubionej lokalizacji. Kupując mieszkanie, masz możliwość wpływania na wygląd i układ pomieszczeń. Nie musisz obawiać się usterek czy poświęcać czasu na naprawy. Zadbamy o stan techniczny i pomożemy w formalnościach, dzięki czemu będziesz mógł w pełni skupić się na przyjemnych aspektach związanych z przeprowadzką.

Chcesz przeprowadzić się bez stresu? Szukasz nieruchomości z rynku pierwotnego w Warszawie lub Krakowie? Zapoznaj się z ofertą domów i mieszkań, które znajdziesz na stronie internetowej Victoria Dom. Napisz do nas lub zadzwoń, a pomożemy Ci wybrać lokal spełniający oczekiwania Twojej rodziny.