Jak przygotować kawalerkę do najmu?

Jak przygotować kawalerkę do najmu?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

16.04.2023

Planujesz wynająć kawalerkę i zastanawiasz się, jak ją przygotować, aby znaleźć nowego lokatora w jak najkrótszym czasie? Odpowiednie zaaranżowanie mieszkania jest bardzo ważne, ponieważ może wpłynąć na to, jak szybko znajdziesz zainteresowanych wynajmem oraz jaką cenę im zaproponujesz. W tym artykule wyjaśniamy, jakie kroki warto podjąć, by zwiększyć szanse na szybsze znalezienie najemcy.

Jak przygotować mieszkanie do wynajmu?

Przygotowanie kawalerki do wynajmu nie jest trudne, ale wymaga trochę czasu, pomysłu i nakładu pracy. Wiele zależy od aktualnego stanu mieszkania i od tego, jak dużo zmian trzeba wprowadzić, aby stworzyć atrakcyjne dla potencjalnych najemców wnętrze. Jeśli zależy Ci na stworzeniu estetycznego i funkcjonalnego wystroju, który przyciągnie potencjalnych najemców, skorzystaj z poniższych wskazówek.

  • Starannie posprzątaj kawalerkę – upewnij się, że mieszkanie jest czyste i odkurzone. Przetrzyj wszystkie powierzchnie. Jeśli jest taka potrzeba, przeprowadź generalne porządki, łącznie z myciem okien, podłóg i usunięciem ewentualnych plam z mebli.
  • Oceń stan techniczny mieszkania. Upewnij się, że wszystko działa prawidłowo. Sprawdź stan instalacji elektrycznej i hydraulicznej, aby mieć pewność, że nie ma przecieków czy innych problemów. W razie potrzeby napraw ewentualne usterki.
  • Zadbaj o drobne elementy dekoracyjne takie jak kwiaty czy poduszki. Przygotuj kawalerkę w sposób atrakcyjny dla potencjalnych najemców. Dobierz meble, które będą komponować się ze sobą i nadawać wnętrzu harmonijny wygląd. Nie przesadzaj z ilością dodatków, ponieważ zbyt duża ilość przedmiotów może sprawić, że mieszkanie wyda się małe i zagracone. 
  • Usuń prywatne przedmioty. Osoby, które przychodzą na oględziny nieruchomości, chcą zobaczyć, jak mieszkanie może wyglądać, kiedy będą tam mieszkać. Usunięcie własnych rzeczy takich jak pamiątki rodzinne, zdjęcia z wakacji czy ubrania sprawia, że wnętrze staje się bardziej uniwersalne i można je dopasować do swoich potrzeb czy gustu.
  • Wyposaż kawalerkę w niezbędne sprzęty i urządzenia. Klienci poszukujący mieszkań oczekują, że w kawalerce na wynajem znajdą podstawowe wyposażenie, takie jak lodówka, kuchenka, pralka czy telewizor. Upewnij się, że wszystkie sprzęty są w dobrym stanie i działają bez problemów.
  • Zadbaj o oświetlenie – jest ono kluczowe dla przyciągnięcia potencjalnych najemców. Warto zainwestować w kilka źródeł światła, aby oświetlenie było dostosowane do różnych potrzeb, takich jak czytanie, relaks czy praca.
  • Zwiększ optycznie przestrzeń mieszkania. W kawalerce liczy się każdy metr kwadratowy, dlatego zadbaj o optymalne wykorzystanie przestrzeni. Postaw na meble, które mają wbudowane szafki i pojemniki, a także na rozwiązania pozwalające na łatwe przechowywanie przedmiotów.
  • Zadbaj o odpowiednią wycenę mieszkania. Warto dokładnie przebadać ceny wynajmu podobnych nieruchomości w okolicy i ustalić cenę tak, aby była konkurencyjna, ale nie należy zbytnio jej zaniżać, bo takie ogłoszenie mogłoby wzbudzić wątpliwości odbiorców.

Szukasz mieszkania z rynku pierwotnego z myślą o wynajmie? W naszej ofercie znajdziesz kawalerki w Warszawie i Krakowie, które znajdują się w doskonałej lokalizacji dla potencjalnych najemców. Skorzystaj z powyższych wskazówek pomocnych przy aranżacji wnętrza, a szybko znajdziesz zainteresowanych najmem. Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń.