Inwestycja w Krakowie – czy postawić na nieruchomości?

Inwestycja w Krakowie – czy postawić na nieruchomości?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

20.01.2024

Kraków to miasto tętniące życiem, cenione przez studentów, rodziny i miłośników kultury. Myślisz o inwestycji w nieruchomości? W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto kupić mieszkanie w Krakowie. Podpowiadamy też, w jakiej dzielnicy kupić lokal.

Dlaczego warto kupić mieszkanie pod wynajem w Krakowie w 2024 roku?

Kraków cieszy się stabilnym popytem na mieszkania na wynajem. Obecność uniwersytetów i licznych instytucji kulturalnych przyciąga studentów i osoby poszukujące pracy, co gwarantuje ciągły popyt na wynajem. Wartość nieruchomości w tej części Polski rośnie z roku na rok. Obserwujemy też wzrost stawek najmu. Z informacji podawanych przez doradców finansowych wynika, że warunki kredytowania nie ulegną znacznym zmianom. Skoro większość ekspertów przewiduje stabilizację stóp procentowych, inwestorzy mogą być bardziej skłonni do zakupu nieruchomości, oczekując, że rynek pozostanie stabilny.

Inwestowanie w nieruchomości w Krakowie – korzyści

  • Dynamiczny rozwój miasta – Kraków jest jednym z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce. Coraz więcej osób postanawia tu zamieszkać, co sprzyja wzrostowi cen nieruchomości.
  • Stały popyt na wynajem – Kraków przyciąga tysiące studentów, pracowników korporacji oraz turystów, co generuje wysoki i ciągły popyt na wynajem mieszkań. To sprawia, że inwestycja w nieruchomości na wynajem jest bardziej przewidywalna i stabilna.
  • Różnorodność dzielnic – każda dzielnica Krakowa ma swój wyjątkowy charakter i oferuje różne możliwości inwestycyjne, dzięki czemu możesz wybrać lokalizację najlepiej odpowiadającą potrzebom i oczekiwaniom osób, którym zamierzasz wynajmować lokal.
  • Stabilność rynku nieruchomości – Kraków jest atrakcyjny zarówno dla polskich, jak i zagranicznych inwestorów, co wpływa na stabilność i bezpieczeństwo rynku nieruchomości.
  • Wsparcie kredytowe – banki oferują obecnie atrakcyjne warunki kredytowe dla inwestycji w nieruchomości na wynajem, co sprawia, że inwestowanie w Krakowie jest jeszcze łatwiejsze. Współpracując z deweloperem Victoria Dom, możesz bezpłatnie otrzymać wsparcie doradcy finansowego, który znajdzie dla Ciebie bank oferujący najlepsze warunki kredytowe.

Gdzie kupić mieszkanie w Krakowie na wynajem?

Zakup nieruchomości w krakowskich Mistrzejowicach z myślą o wynajmie jest korzystne ze względu na rodzinną i przyjazną dzieciom atmosferę tej dzielnicy. Znajdziesz tu liczne atrakcje dla najmłodszych, co przyciąga rodziny poszukujące bezpiecznego i rozwijającego środowiska dla swoich dzieci. Nie brakuje tu szkół i przedszkoli.

Myślisz o zakupie nieruchomości pod wynajem? Chciałbyś zainwestować w mieszkanie w Krakowie? Z naszą pomocą to prostsze niż Ci się wydaje. Zapoznaj się z ofertą Victoria Dom i wybierz lokal spełniający Twoje oczekiwania. Napisz do nas lub zadzwoń, a z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące zakupu nieruchomości od dewelopera.