Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

01.05.2024

Planujesz remont lub wykończenie mieszkania? Z pewnością zastanawiasz się, jakie będą koszty takich prac. Ceny poszczególnych materiałów ulegają zmianom. W tym artykule podzielimy się naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi tego, ile może kosztować wykończenie mieszkania, uwzględniając różnorodne czynniki, które mogą mieć wpływ na ostateczną cenę.

Co składa się na koszt wykończenia?

Wykończenie mieszkania to inwestycja na lata, szczególnie jeśli zadbasz o jakość materiałów i dopilnujesz, by wszystkie prace przebiegły zgodnie z planem. Wykończenie obejmuje: tynkowanie, malowanie, układanie płytek, paneli, desek podłogowych, wykładzin, montaż drzwi i okien, ustawienie mebli kuchennych, armatury i podłączenie oświetlenia. Istotne jest również zaplanowanie instalacji elektrycznych i hydraulicznych. Ostateczny koszt zależy od powierzchni mieszkania, standardu wykończenia, lokalizacji i innych czynników.

Wykończenie pod klucz – ile kosztuje?

Jakie są przykładowe ceny za poszczególne prace przy wykończeniu wnętrz?

  • Montaż paneli podłogowych: od 35 zł/m2.
  • Montaż drzwi wewnętrznych: od 250 zł za sztukę.
  • Układanie płytek ceramicznych: od 50 zł/m2
  • Malowanie ścian: od 10 zł/m2.
  • Ułożenie płytek gresu: od 90 zł/m2.

Szacuje się, że w mieszkaniu do 45 m2 koszt wykończenia wynosi około 2000 zł za m2.

Jak oszczędzać podczas wykończenia mieszkania?

Aby oszczędzić przy wykończeniu mieszkania i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, dokładnie zaplanuj wszystkie wydatki. Co warto zrobić?

  • Dokładnie określić swoje potrzeby i oczekiwania.
  • Sporządzić szczegółowy kosztorys, uwzględniający wszystkie materiały i prace.
  • Porównać oferty różnych ekip remontowych.
  • Wybrać sprawdzone i renomowane firmy.
  • Zabezpieczyć mieszkanie przed rozpoczęciem prac.

Wybór tańszych materiałów i prostych rozwiązań aranżacyjnych pozwoli obniżyć koszty. Stawki za robociznę mogą się różnić w zależności od regionu. W dużych miastach zazwyczaj są one wyższe. Samodzielne wykonanie prac wykończeniowych może być tańsze, ale wymaga czasu, wiedzy i umiejętności.

Dlaczego opłaca się kupić lokal z rynku pierwotnego?

Chcesz mieć pewność, że lokal nie ma ukrytych wad? Zależy Ci na jakości wykończenia? A może chcesz cieszyć się dodatkowymi udogodnieniami takimi jak miejsce parkingowe czy dostęp do strefy rozrywki? Polecamy zakup nieruchomości od dewelopera. Dlaczego ta opcja się opłaca? Możesz wybrać standard wykończenia i układ pomieszczeń w wybranej przez Ciebie kwocie. Rękojmia deweloperska trwa 5 lat. Jeśli w tym czasie pojawią się jakieś pęknięcia lub inne ewentualne problemy, deweloper ma obowiązek je naprawić. Dzięki temu zyskujesz spokój i bezpieczeństwo, czego brakuje na rynku wtórnym.

Chciałbyś kupić mieszkanie w Warszawie lub Krakowie? Polecamy lokale z rynku pierwotnego, ponieważ nie musisz zajmować się remontem i zyskujesz gwarancję jakości od dewelopera. Zapoznaj się z ofertą dostępnych nieruchomości na stronie internetowej Victoria Dom. Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń, a z przyjemnością na nie odpowiemy.