Ile kosztuje kawalerka w Warszawie?

Ile kosztuje kawalerka w Warszawie?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

03.11.2023

Dziś przybliżymy Ci realia warszawskiego rynku nieruchomości. Odpowiemy na jedno z najczęściej zadawanych pytań: ile kosztuje kawalerka w Warszawie? Zastanowimy się nad aktualnymi cenami oraz czynnikami, które wpływają na koszty wynajmu lub zakupu tego popularnego typu mieszkań w stolicy Polski.

Dlaczego warto kupić kawalerkę w Warszawie?

Zakup kawalerki w Warszawie to doskonała opcja dla singli lub studentów, którzy cenią sobie niezależność i komfort. Kawalerka jest również idealna, jeśli zależy Ci na niskich kosztach utrzymania. Ten rodzaj nieruchomości wzbudza duże zainteresowanie wśród osób planujących wynajem, ponieważ mieszkania o niewielkim metrażu najszybciej znajdują najemców.

Kto najczęściej kupuje kawalerki?

 • Młodzi single — osoby w wieku 20-30 lat, którzy jeszcze nie założyli rodziny lub mieszkają samodzielnie.
 • Studenci, którzy kupują swoje pierwsze mieszkanie poza domem rodzinnym.
 • Młode pary — parom bez dzieci może odpowiadać niewielka przestrzeń kawalerki.
 • Osoby starsze — emeryci lub osoby owdowiałe, mogą preferować mniejsze mieszkania, które są łatwiejsze do utrzymania w czystości.
 • Inwestorzy nieruchomości, którzy szukają nieruchomości na wynajem, często inwestują w kawalerki, ponieważ mogą w ten sposób zyskać stabilne przychody.

Ile kosztuje kawalerka w Warszawie?

Wynajem kawalerki w Warszawie kosztuje ponad 2000 zł miesięcznie. Cena za metr kwadratowy kawalerki w Warszawie wynosi ponad kilkanaście tysięcy złotych. Kwoty te stale rosną, co sprawia, że konieczne jest staranne planowanie budżetu i poszukiwanie okazji na rynku nieruchomości w Warszawie.

Ile m2 ma kawalerka?

Standardowa kawalerka dostępna od dewelopera ma powierzchnię wynoszącą przynajmniej 25-30 m2. Czasami można także znaleźć kawalerki o większej powierzchni (między 31 a 40 m2). Nieruchomości o większych metrażach to zazwyczaj mieszkania dwupokojowe.

Co wpływa na ceny mieszkań w Warszawie?

Ceny mieszkań w Warszawie zależą od czynników takich jak:

 • Podaż i popyt — stosunek liczby dostępnych mieszkań do liczby osób zainteresowanych ich zakupem.
 • Warunki gospodarcze — poprawa sytuacji ekonomicznej zwiększa popyt na mieszkania, podczas spowolnienia gospodarczego ceny mogą stabilizować się lub spadać.
 • Polityka rządowa — programy wsparcia takie jak Bezpieczny kredyt 2%, zmiany w podatkach i regulacje.
 • Lokalizacja — dzielnice z dobrą infrastrukturą są droższe, a odległość od centrum i dostęp do komunikacji wpływają na ceny.
 • Warunki kredytowe — dostępność kredytów hipotecznych i stopy procentowe wpływają na decyzje zakupowe.
 • Trendy demograficzne — zmiany w strukturze demograficznej wpływają na preferencje mieszkańców.

Gdzie są najtańsze mieszkania w Warszawie?

Najniższe stawki za 1 m2 mieszkania z rynku wtórnego w Warszawie mają: Białołęka, Rembertów, Ursus, Wawer i Targówek. Do najdroższych dzielnic należą: Śródmieście, Ochota i Wola. Single chętnie wybierają dobrze skomunikowany Żoliborz.

Victoria Dom – kawalerki z rynku pierwotnego w Warszawie

Planujesz zakup nieruchomości w Warszawie? Zapoznaj się z ofertą kawalerek na stronie internetowej Victoria Dom. Oferujemy mieszkania o małym metrażu, które zaspokoją potrzeby singla, pary lub osoby planującej inwestycję w lokale na wynajem. Z przyjemnością pomożemy Ci w całym procesie związanym z transakcją. Napisz do nas lub zadzwoń.