Home staging – jak przygotować mieszkanie na sprzedaż?

Home staging – jak przygotować mieszkanie na sprzedaż?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

09.02.2023

Chciałbyś przygotować mieszkanie na sprzedaż? Czy wiesz, że za pomocą kilku prostych trików i bez większych wydatków możesz zwiększyć wartość nieruchomości w oczach potencjalnych klientów? Home staging to profesjonalne przygotowanie lokalu do sprzedaży lub wynajmu. Ciekawe zaaranżowanie wnętrza podkreśla jego charakter i znacznie przyśpiesza transakcję. W tym artykule wyjaśniamy, jak przygotować mieszkanie na sprzedaż.

Home staging – skuteczne wskazówki, które przyśpieszą sprzedaż nieruchomości

Czy wiesz, że aż 54% agentów nieruchomości przyznaje, że home staging skraca czas sprzedaży nieruchomości? Najważniejszym celem tej usługi jest zawarcie korzystnej transakcji i szybkie znalezienie nowego nabywcy. Poznaj najważniejsze zasady, które pomogą Ci osiągnąć wyżej wymienione cele.

Podstawowe zasady home stagingu, które przyśpieszą sprzedaż mieszkania

  • Zadbaj o porządek – schludna nieruchomość wydaje się bardziej przestronna i sprawia wrażenie większej. Starannie wysprzątaj wszystkie pomieszczenia.
  • Usuń zbędne przedmioty i meble – spraw, by wnętrze zachęcało do umieszczenia w nim nowych rzeczy.
  • Wprowadź ciekawe dodatki takie jak dywan, poduszki, koce, narzuty, zasłony. To prosty sposób na odświeżenie wnętrza i sprawienie, że będzie wydawało się bardziej przytulne.
  • Zadbaj, by wnętrze było uniwersalne – pamiętaj, że gust nowych lokatorów może znacznie różnić się od Twojego. Najważniejszy jest komfort i funkcjonalizm.
  • Stosuj zasadę umiaru – pamiętaj, że mniej znaczy więcej. Mieszkanie powinno być przestronne, wyróżniać się mnóstwem światła.
  • Wnieś do mieszkania rośliny – zieleń ożywi nudne wnętrze i sprawi, że nieruchomość stanie się atrakcyjniejsza w oczach potencjalnych klientów.
  • Postaw na jasne kolory – beże, biel i delikatne szarości nie przytłaczają wnętrza, odbijają światło i optycznie powiększają pomieszczenia.
  • Zadbaj o przyjemny zapach – wchodząc do nowego mieszkania, oceniamy je wszystkimi swoimi zmysłami. Na nasz odbiór wpływa nie tylko to, co widzimy, ale też zapach pomieszczenia.
  • Kilka źródeł światła – oświetlenie stymuluje produkcję serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Podziel mieszkanie na strefy – snu, relaksu, pracy i dostosuj do każdej z nich odpowiednie światło.

Niskobudżetowe metamorfozy wnętrz mogą przynieść niezwykłe efekty sprzedażowe. Home staging zdecydowanie przyśpiesza sprzedaż nieruchomości. Atrakcyjne wnętrza umożliwiają stworzenie profesjonalnych sesji zdjęciowych i wideoprezentacji. Takie oferty cieszą się większą popularnością niż ogłoszenia ze zdjęciami nieprzygotowanych wnętrz.

Zrób dobre pierwsze wrażenie na kupujących!

Home staging to kluczowy element sprzedaży mieszkania. Znajomość powyższych zasad pozwala przyciągnąć uwagę ewentualnych nabywców i zwiększyć jej wartość rynkową. Zadbaj o nadanie wnętrzu neutralnego charakteru, właściwe zagospodarowanie przestrzeni, dobór odpowiednich dodatków, czystość oraz przyjemny zapach pomieszczeń, a zrobisz dobre wrażenie na kupujących.

Poszukujesz mieszkań z rynku pierwotnego w Warszawie lub Krakowie? Myślisz o zakupie mieszkania z zamiarem wynajmu? Nie masz pomysłu na urządzenie pomieszczeń? Wykorzystaj moc home stagingu. Zapoznaj się z ofertą lokali Victoria Dom i wybierz nieruchomość spełniającą Twoje oczekiwania. Napisz do nas lub zadzwoń, a chętnie poznamy Twoje potrzeby i pomożemy podjąć decyzję.