Gdzie w Warszawie kupić mieszkanie pod wynajem?

Gdzie w Warszawie kupić mieszkanie pod wynajem?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

03.01.2023

Zakup nieruchomości pod wynajem to świetny sposób na ulokowanie swojego kapitału i bardzo dobra inwestycja. Jeśli chciałbyś kupić mieszkanie w Warszawie, koniecznie dowiedz się, jakie lokale cieszą się największym zainteresowaniem wśród lokatorów. W tym artykule wyjaśniamy, gdzie wynająć nieruchomości w Warszawie.

Jakie mieszkania na wynajem najlepiej kupić?

Jeśli myślisz o zakupie mieszkania, ustal, komu chcesz je wynajmować. Każda grupa docelowa ma inne oczekiwania i potrzeby. Do najatrakcyjniejszych lokalizacji należy nie tylko centrum miasta. Istotnym aspektem jest też metraż nieruchomości. Najchętniej wynajmowane są kawalerki i małe dwupokojowe mieszkania.

Kto najczęściej wynajmuje mieszkania?

Wśród poszukujących mieszkań na wynajem w Warszawie możemy znaleźć pracowników fizycznych i studentów, których wymagania nie są wysokie, liczy się dla nich przede wszystkim cena lokalu. Single najczęściej wybierają kawalerki lub mieszkania dwupokojowe. Wśród nich znajdują się tacy, dla których istotny jest wyższy standard wykończenia. Lokatorzy często poszukują mieszkań ulokowanych na wyższych piętrach. W ten sposób zyskują większy dostęp do światła słonecznego i ciekawszy widok. Lokale położone na niższych kondygnacjach również cieszą się sporym zainteresowaniem, szczególnie w blokach pozbawionych wind. 

Jakie czynniki są istotne dla wynajmujących?

  • Czynsz za najem nieruchomości – najemcy często szukają oszczędności i zależy im na znalezieniu mieszkania w atrakcyjnej cenie,
  • Bliskość uczelni – studenci wynajmują pojedyncze pokoje znajdujące się w niedalekiej odległości od placówek edukacyjnych,
  • Dostęp do miejsc pracy – pracownicy decydują się na wynajem mieszkań ulokowanych w pobliżu biurowców,
  • Bliskość szkół i placów zabaw – szczególnie istotny czynnik dla rodzin z dziećmi lub par planujących powiększenie rodziny,
  • Lokalizacja – każdy wynajmujący chce, by mieszkanie było położone w atrakcyjnej okolicy,
  • Wielkość mieszkania – według specjalistów najchętniej wynajmowane są mieszkania o małym metrażu (ok. 30-35 m2).

Gdzie wynająć mieszkanie w Warszawie?

Wielu zainteresowanych wynajmem mieszkania w Warszawie szuka nieruchomości w pobliżu miejsc pracy czy uczelni. Jeśli doceniasz bliskość natury i lubisz spokojną atmosferę, zwróć uwagę na oferty mieszkań na Białołęce. Ta dzielnica bywa nazywana „sypialnią” stolicy.

Od wielu lat niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się też Praga-Południe. Nie brakuje tam terenów zielonych, a ceny mieszkań zachęcają do szukania zakwaterowania w tej okolicy. Studenci z pewnością będą zadowoleni też z wynajmu mieszkania na Targówku. 

Z kolei Włochy to dzielnica Warszawy polecana rodzinom z dziećmi. Mieszkańcy mają dobry dostęp do przedszkoli i placów zabaw. Tę lokalizację doceniają też single ze względu na liczne tereny zielone i kameralny klimat tej części miasta. 

Ursus to kolejna dzielnica chętnie wybierana przez młodych rodziców. Jest bardzo dobrze połączona z innymi głównymi punktami biznesowymi Warszawy. Nie brakuje tam atrakcji dla dzieci, licznych ścieżek rowerowych i parków.

Czy chciałbyś kupić mieszkanie na wynajem w Warszawie? Zapoznaj się z ofertą Victoria Dom. Znajdziesz tu wyjątkowe nieruchomości z rynku pierwotnego w dzielnicach takich jak Praga Południe, Targówek, Włochy, Białołęka, Rembertów czy Ursus. Takie lokale będą doskonałą inwestycją długoterminową. Napisz do nas lub zadzwoń, a pomożemy Ci wybrać odpowiednie mieszkanie.