Miasteczko Nova Ochota 7 - mieszkania na Włochach

Dzielnica Włochy – dlaczego warto tu zamieszkać?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

17.09.2022

Włochy to popularna dzielnica Warszawy, która leży w południowo-zachodniej części naszej stolicy. Doskonała lokalizacja i bardzo dobre połączenie z centrum miasta, a także stale powstające nowe miejsca pracy – to tylko niektóre atuty mieszkania w tej lokalizacji. Jeśli zastanawiasz się, czy warto się tu przeprowadzić, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Czy warto zamieszkać we Włochach?

Włochy to dzielnica znana z dużej ilości zieleni. Znajdziesz tu wiele parków i stawów, dzięki czemu będziesz mógł uprawiać sporty na świeżym powietrzu i zaznać spokoju mimo mieszkania w dużym mieście. Z łatwością dostaniesz się do wszystkich głównych miejsc Warszawy, a dojazd będzie bezproblemowy. 

To atrakcyjna lokalizacja dla rodzin z dziećmi. Mieszkańcy mają bardzo dobry dostęp do edukacji. Najmłodsi i ich rodzice mogą wybierać spośród wielu przedszkoli, placów zabaw i innych miejsc rozrywki. Tutejsze mieszkania na sprzedaż i pod wynajem cieszą się też zainteresowaniem singli i seniorów, którzy doceniają kameralny klimat dzielnicy oraz wiele miejsc zielonych. Poniżej znajdziesz najważniejsze atuty dzielnicy.

Włochy – zalety dzielnicy

  • Liczne ścieżki rowerowe – we Włochach znajdziesz mnóstwo dróg przyjaznych rowerzystom. Większość z nich znajduje się w okolicach portu lotniczego.
  • Międzynarodowe lotnisko – mieszkańcy mogą zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć korków podczas dojazdu do lotniska. 
  • Dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa – znajdziesz tu bardzo dobrze wyposażone sklepy, wiele salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także inne punkty usługowe.
  • Wiele miejsc pracy – powyższe punkty to potencjalne miejsca pracy dla nowych mieszkańców dzielnicy. We Włochach znajdziesz liczne biurowce i będziesz mógł wybierać spośród mnóstwa ofert pracy z różnych branż.
  • Duża ilość zieleni – mieszkańcy dzielnicy cenią sobie tereny zielone i rekreacyjne, których tu nie brakuje. Latem będziesz mógł spędzać czas na świeżym powietrzu, zapominając o hałasie i zgiełku miejskiej aglomeracji. 
  • Zróżnicowana architektura – znajdziesz tu wiele oryginalnych domów – niektóre z nich przetrwały II wojnę światową. Stale powstają też nowe inwestycje deweloperskie, dzięki czemu każdy znajdzie mieszkanie swoich marzeń w tej lokalizacji.
  • Mnóstwo restauracji – możesz wybierać spośród wielu lokali gastronomicznych, pizzerii, restauracji z kuchnią włoską. Najwięcej takich obiektów znajduje się na osiedlach Okęcie i Nowe Włochy.
  • Dobra komunikacja miejska – z okolic stacji Warszawa Włochy możesz dostać się SKM do centrum stolicy w około 15 minut. Dojazd do dzielnic peryferyjnych zajmie jedynie 40 minut. Możesz podróżować autobusem, tramwajem, pociągiem, rowerem lub samochodem.

Włochy to dzielnica z potencjałem. W pobliżu znajduje się lotnisko, jednak mieszkańcy nie narzekają na jego hałas i zauważają ograniczony ruch w tej okolicy. Z roku na rok powstaje tu coraz więcej nowych budynków i lokali do wynajęcia. Rosną też ceny mieszkań, ale w porównaniu z innymi dzielnicami Warszawy są one wciąż atrakcyjne i zachęcające do zakupu nieruchomości. Główne atuty mieszkania we Włochach to dobra komunikacja publiczna, duża ilość zieleni, wysoka jakość edukacji, dostęp do wielu miejsc pracy, zróżnicowany rozwój dzielnicy zgodnie z oczekiwaniami tutejszej ludności, a także cisza oraz spokój. Jeśli chciałbyś zamieszkać w tej lokalizacji, zapoznaj się z ofertą nieruchomości Victoria Dom, a z pewnością znajdziesz lokal odpowiadający Twoim potrzebom.