Dzielnica Mistrzejowice – wady i zalety tej części Krakowa

Dzielnica Mistrzejowice – wady i zalety tej części Krakowa

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

08.02.2023

Mistrzejowice to znana dzielnica Krakowa, która może pochwalić się dobrze rozwiniętą infrastrukturą handlowo-usługową, licznymi terenami zielonymi oraz ciekawymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Zastanawiasz się, czy warto zamieszkać w tej części Krakowa? Przeczytaj ten artykuł, który pomoże Ci podjąć decyzję.

Dzielnica Mistrzejowice – kto powinien tu zamieszkać?

Mistrzejowice to dzielnica uważana za najdogodniejsze miejsce do życia w Krakowie. Jest wymieniana wśród najlepszych dzielnic – tuż obok Zwierzyńca. Mieszkańcy doceniają wygodę, bardzo dobry dostęp do oferty edukacyjnej i wielu miejsc rozrywki. Nie brakuje terenów zielonych oraz rekreacyjnych. To miejsce do życia polecane przede wszystkim rodzicom z dziećmi lub parom planującym powiększenie rodziny. Duża liczba parków przyciąga miłośników sportu i aktywne osoby starsze. Położenie dzielnicy sprzyja wypoczynkowi oraz ucieczce od wielkomiejskiego zgiełku. 

Dzielnica Mistrzejowice – ile trwa dojazd do centrum Krakowa?

Mistrzejowice znajdują się w pobliżu krakowskiego Starego Miasta i mają świetne połączenie z centrum Krakowa. Mieszkańcy podróżują tramwajami i autobusami. Dojazd do centrum trwa od 20 do 40 minut. W godzinach szczytu, czyli od 7:00 do 9:00 i od 15:00 do 17:00 muszą przygotować się na korki, jednak nie są one tak uciążliwe, jak w innych częściach miasta. Dzielnica ma dobre połączenie ze Starym Miastem, Bronowicami, Bieżanowem czy Ruczajem.

Mistrzejowice – udogodnienia i ciekawe miejsca

Poszukujesz mieszkania w najlepszej lokalizacji? Dzielnica Mistrzejowice zapewni Ci komfortowy dostęp do najważniejszych punktów Krakowa. Na jej terenie znajduje się Park Tysiąclecia oraz Planty Mistrzejowickie, boiska do gry w piłkę, fontanna, górka saneczkowa, liczne alejki rowerowe i piesze. Znajdziesz tu wiele ośrodków zdrowia, lokali gastronomicznych, a także Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera.

Mieszkańcy mogą korzystać z wielu miejsc rozrywki takich jak multipleks Multikino, Młodzieżowy Dom Kultury, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida oraz Klub „Mirage”, w którym organizowane są liczne zajęcia dla młodzieży i dorosłych.

Do najważniejszych zabytków możemy zaliczyć Fort Mistrzejowice, który należy do V sektora obronnego Twierdzy Kraków. Ciekawym miejscem turystycznym jest także Park Tysiąclecia (który zajmuje ponad 11 ha) oraz Park Reduta (o powierzchni 7,8 ha).

Dzielnica Mistrzejowice – zalety

  • Wiele punktów handlowo-usługowych,
  • Atrakcyjne ceny nieruchomości w porównaniu z innymi częściami miasta,
  • Szybko rozwijająca się dzielnica Krakowa,
  • Szeroka oferta edukacyjna – wiele szkół, żłobków, przedszkoli,
  • Dobry dojazd do centrum Krakowa,
  • Duża liczba terenów zielonych,
  • Bardzo dobra jakość wody,
  • Wiele miejsc rozrywki i rekreacji.

Dzielnica Mistrzejowice – wady 

  • Słaba jakość powietrza,
  • Wysoka przestępczość.

Pomożemy Ci znaleźć nieruchomość w Krakowie

Szukasz mieszkania lub domu w Krakowie? Zastanawiasz się, którą dzielnicę wybrać? Zapoznaj się z ofertą lokali z rynku pierwotnego Victoria Dom. Na naszej stronie znajdziesz wiele nieruchomości położonych w dzielnicy Mistrzejowice. Napisz do nas lub zadzwoń, a porozmawiamy o Twoich potrzebach i pomożemy wybrać lokal spełniający oczekiwania Twojej rodziny.