W maju w Victorii Dom rabaty nawet do 600 zł za m2

Dlaczego warto mieszkać na parterze?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

09.12.2022

Czy mieszkanie na parterze wydaje Ci się mniej atrakcyjne niż lokale na wyższych kondygnacjach? Nic bardziej mylnego! Aktualnie takie nieruchomości cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze zalety mieszkań na parterze.

Czy warto kupić mieszkanie na parterze?

Dawniej nieruchomości na parterze kojarzyły się z hałasem, brakiem prywatności i niebezpieczeństwem. Obecnie deweloperzy dbają o to, by mieszkańcy czuli się komfortowo bez względu na wybraną kondygnację. Właściciele lokali mogą cieszyć się spokojem ze względu na zamontowany w blokach monitoring. W nowych inwestycjach deweloperskich ściany budynków często charakteryzują się odpowiednią izolacyjnością akustyczną; odgłosy pochodzące z klatki schodowej są skutecznie wyciszane. Aby cieszyć się prywatnością, możesz zamontować w oknach żaluzje lub rolety. Wiele z nich (np. tzw. plisy) zasłania jedynie dolną część okna, co pozwala uniknąć niepotrzebnych spojrzeń sąsiadów, a jednocześnie wpuszcza do pomieszczenia więcej światła. Jakie zalety mają mieszkania na parterze?

Brak schodów

Do nieruchomości położonych na parterze łatwiej się dostać. Nie musisz pokonywać wielu schodów, gdy podczas remontu wnosisz do mieszkania ciężkie przedmioty. Nie będziesz zależny od windy. Takie mieszkania to idealna opcja do osób starszych, z ograniczoną sprawnością, rodziców spacerujących z wózkiem, właścicieli psów i każdego, kto ceni sobie wygodę wnoszenia zakupów oraz innych ciężarów.

Szybki dostęp do ogródka

W wielu blokach mieszkalnych jedynie właściciele najniższej kondygnacji mogą korzystać z własnego ogródka. Zależy Ci na własnej przestrzeni na świeżym powietrzu? Lubisz organizować spotkania z przyjaciółmi w ogrodzie? Jeśli chciałbyś mieszkać w bloku, a jednocześnie cenisz sobie dostęp do prywatnej strefy relaksu, wybierz mieszkanie na parterze.

Niższe koszty zakupu lokalu

Jedną z największych zalet mieszkania na parterze jest niższa cena nieruchomości. Wielu deweloperów oferuje kilkuprocentowe zniżki na lokale położone na najniższej kondygnacji. Niższa cena nie oznacza, że mieszkanie jest gorsze od pozostałych. To często inwestycja na całe życie – warto więc uwzględnić swoje potrzeby, które pojawią się wraz z upływem czasu.

Niższa temperatura w upalne dni

Latem upał w mieście może być dotkliwy. Masz dość uciążliwych wysokich temperatur? Wybierz mieszkanie na parterze. Taki lokal jest położony niżej, dzięki czemu do pomieszczeń wpada mniej światła – a to sprawia, że mieszkania stanowią przyjemny schron przed upałami. Zimą nie musisz obawiać się wychłodzenia, ponieważ w takich nieruchomościach zastosowano technologie termoizolacyjne oraz grzewcze, które zapobiegają utracie ciepła. Deweloperzy biorą pod uwagę takie czynniki jak położenie budynku, rozmieszczenie okien i kierunki świata.

Zamieszkaj na parterze

Wbrew powszechnej opinii mieszkania na parterze cieszą się sporym zainteresowaniem. Do zakupu zachęca ich cena, codzienna wygoda użytkowania, brak konieczności pokonywania wielu schodów, dostęp do własnego ogródka i niższa temperatura w upalne dni. Obecnie nie musisz już obawiać się uciążliwego hałasu, braku prywatności i ataku złodziei. Nowoczesne budownictwo pozwoli Ci uniknąć tych niedogodności i dostrzegać same korzyści mieszkania na parterze. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz lokal dla siebie.