Dlaczego warto kupić mieszkanie na wynajem w Warszawie?

Dlaczego warto kupić mieszkanie pod wynajem w Warszawie?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

17.09.2022

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o inflacji i potrzebie szukania dodatkowych źródeł dochodu. Wielu postanawia zainwestować w nieruchomości. Czy Twoje oszczędności lub zdolności kredytowe pozwalają Ci na zakup mieszkania, które chciałbyś wynająć i szukasz odpowiedniej lokalizacji? Zobacz, dlaczego warto kupić taką nieruchomość w Warszawie.

Czy zakup mieszkania pod wynajem się opłaca?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie, ponieważ opłacalność mieszkania pod wynajem jest zależna od wielu czynników. Należy wziąć pod uwagę koszty związane z zakupem nieruchomości, remontem i precyzyjnie określić, kto będzie Twoją grupą docelową podczas wynajmu oraz jakie ma potrzeby. Zwróć uwagę szczególnie na lokalizację i dostępne atrakcje w pobliżu nieruchomości. Jeśli chciałbyś wynająć mieszkanie rodzinom z dziećmi, pamiętaj, że będą one szukać lokalu w pobliżu szkół, żłobków i przedszkoli dla najmłodszych. Tymczasem studentom zależy zazwyczaj na niskiej stawce najmu i bliskości uczelni. Bardzo dobrym miastem do zakupu mieszkania pod inwestycję jest Warszawa. Dlaczego?

Wynajem mieszkania w Warszawie – czy warto?

Zakup mieszkania pod wynajem w Warszawie to dobry sposób na ulokowanie swojego kapitału. Zanim podejmiesz decyzję o rozpoczęciu takiej inwestycji, dokładnie poznaj dzielnice stolicy, które będą atrakcyjne dla wynajmujących. Możesz wziąć pod uwagę mieszkania w Śródmieściu, ponieważ tam znajduje się Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski. Studenci docenią bliskość szkół wyższych i chętnie skorzystają z Twojej propozycji wynajmu mieszkania. Jeśli myślisz o wynajęciu nieruchomości osobom pracującym, dobrą lokalizacją będzie Mokotów czy Wola. To tam mieści się wiele biurowców, które będą stanowiły miejsce pracy potencjalnych wynajmujących. Na Ursynowie najchętniej poszukiwane mieszkania to kawalerki. 

Pamiętaj, że najdroższa dzielnica nie musi okazać się najlepszym miejscem na ulokowanie swoich oszczędności. Weź pod uwagę koszty okołozakupowe, wydatki związane z remontem i zakupem mebli, a także ewentualne szkody wyrządzone przez lokatorów, które później będziesz musiał naprawić. Konieczne będzie też przygotowanie umowy najmu i przeznaczenie pewnych środków finansowych na stworzenie ogłoszeń w celu znalezienia chętnych. 

Jakie mieszkanie wynająć w Warszawie?

Nie zapomnij, że wartość nieruchomości zmienia się na przestrzeni czasu. Największe przyrosty najczęściej notuje się w centralnych dzielnicach Warszawy. Weź pod uwagę ten czynnik, ustalając kwotę najmu. Niekiedy okazuje się, że niższa stopa zwrotu z najmu jest związana z dużym wzrostem wartości lokalu po kilku miesiącach czy latach. Kolejną istotną sprawą jest ustalenie, w jakim segmencie rynku nieruchomości chcesz obracać. Dowiedz się, jakie mieszkania w określonej kwocie oferują inni wynajmujący. To pomoże Ci wybrać odpowiednią stawkę najmu. Mieszkania o niższym standardzie zazwyczaj cieszą się większym powodzeniem na obrzeżach miasta. W ostatnich latach można zauważyć wzrost liczby mieszkań na wynajem, co wpływa na to, że ich standard również się poprawił. Jeśli szukasz mieszkania pod wynajem w Warszawie, koniecznie zapoznaj się z ofertą nieruchomości Victoria Dom. Pomożemy Ci dobrać mieszkanie do Twoich oczekiwań i możliwości finansowych, a także podpowiemy, które nieruchomości najlepiej sprawdzą się w przypadku planowania inwestycji pod wynajem. Przeanalizuj naszą ofertę i skontaktuj się z nami.