Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

11.02.2023

Zakup mieszkania to decyzja wymagająca przemyślenia. Rozważenia wielu za i przeciw. Bez względu na to, czy ma nam ono służyć osobiście, czy kupujemy je w celach inwestycyjnych. Dlatego warto w tym niełatwym procesie móc liczyć na wsparcie. A takie może stanowić doświadczony deweloper.   

Według własnego planu 

Zacznijmy od tego, że mieszkanie od dewelopera to możliwość własnej aranżacji przestrzeni jeszcze na etapie projektu. Wielu deweloperów otwartych jest na sugestie kupujących. Nie trzymają się sztywno założonych rozkładów mieszkań. Jeśli więc np. przesunięcie ściany jest możliwe, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będziecie musieli w przyszłości jej wyburzać. Ona po prostu nie zostanie postawiona. To oszczędność nie tylko pieniędzy, ale też czasu. A przede wszystkim radość z wymarzonej przestrzeni.

Według własnego gustu

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym to także szansa na wystrój wnętrza zgodny z własnym gustem. Wchodzimy do pustego lokalu, co daje nam okazję do puszczenia wodzy fantazji. Nie ogranicza nas wykończenie pozostałe po poprzednich właścicielach. Możemy przebierać w kolorach farb, fakturach tynków, rodzajach podłóg. To dla wielu z kupujących jeden z najprzyjemniejszych momentów. Czy projektują wnętrze sami, czy z pomocą architekta, radość z efektu zawsze jest bezcenna. 

Według najnowszych trendów

Kupując mieszkanie od dewelopera, kupujesz lokal budowany zgodnie z najnowszymi trendami. Aby zwiększyć komfort życia mieszkańców, deweloperzy dbają o to, by w ich inwestycjach pojawiały się proekologiczne rozwiązania i wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Możesz mieć pewność, że na mieszkanie na piętrze wjedziesz sprawną, nowoczesną windą. Że okna w Twoim mieszkaniu będą szczelne i zapewnią Ci komfort, jeśli chodzi o przedostawanie się do pokoi dźwięków z zewnątrz. Że deweloper zadbał o to, żebyś miał gdzie zaparkować samochód, często doładować ten elektryczny i gdzie bezpiecznie przechowywać rower. Często też na nowych osiedlach znajdziesz panele fotowoltaiczne zasilające w zieloną energię przestrzenie wspólne czy pompy ciepła, dzięki którym oszczędności związane z opłatami za ogrzewanie mogą być znaczące. 

Według własnych potrzeb 

Na osiedlu kupionym od dewelopera będziesz też mógł spędzać czas według własnych potrzeb. Deweloperzy dbają dziś bowiem o to, żeby mieszkańcy ich osiedli mieli dostęp do udogodnień pozwalających im np. realizować własne pasje. Standardem są już place zabaw dla dzieci w obrębie inwestycji. Skwerki i mini deptaki dają szanse na oddech w okolicy domu. Deweloperzy patrzą też szerzej – nowe osiedla powstają w zielonych okolicach. To pozwala tak na spacerowanie po urokliwych okolicach, jak też np. jazdę na rowerze czy uprawianie joggingu. Dodatkowo możemy liczyć na to, że w parterze nowoczesnych budynków mieszkalnych znajdą się kawiarnie, restauracje, sklepy i punkty usługowe, które pozwolą nam nie tylko spędzić miło czas, ale też zrobić niezbędne zakupy. 

Według założonego budżetu

To, co niezwykle istotne, to fakt, że mieszkanie od dewelopera generuje niższe koszty związane z jego utrzymaniem. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na brak składek na fundusz remontowy. Ale też przez wzgląd na izolację cieplną obniżającą zużycie ogrzewania, czy choćby wspomniane wcześniej ekologiczne i energooszczędne rozwiązania.  Dodatkowo, kupując mieszkanie od dewelopera, nie ponosisz kosztów z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych. Możesz też liczyć na wsparcie dewelopera w pozyskaniu kredytu. – Wiemy, jak ważny dla kupujących jest komfort finansowania zakupu mieszkania. Dlatego nasi eksperci z Domu Kredytowego Victoria na każdym etapie wspierają ich swoją wiedzą i doświadczeniem, a także kontaktami – mówi Ewa Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu Victorii Dom. – Chcemy, by mieszkańcy naszych osiedli byli zadowoleni na każdym etapie procesu zakupowego – od pierwszej wizyty u nas, po odbiór kluczy do swojego wymarzonego M – dodaje.