Dlaczego mieszkanie w bloku jest lepsze od domu?

Dlaczego mieszkanie w bloku jest lepsze od domu?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

27.09.2023

Cenisz sobie poczucie bezpieczeństwa, prywatność i wygodę? Zależy Ci na atrakcyjnej lokalizacji i niskiej cenie nieruchomości? W tym artykule wymieniamy najważniejsze zalety mieszkania w bloku. Przeczytaj, zanim kupisz własną nieruchomość.

Dlaczego lepiej mieszkać w bloku?

Coraz więcej osób docenia uroki mieszkania w bloku i rezygnuje z domu z ogrodem. Młodzi często skupiają się na rozwoju zawodowym i brakuje im czasu na pielęgnację trawnika i przydomowe obowiązki. Co poza mniejszym nakładem pracy skłania wielu do zamieszkania w bloku? Jakie są zalety mieszkania w bloku i dlaczego ta opcja staje się coraz bardziej popularna?

Zalety mieszkania w bloku

  • Cena nieruchomości – mieszkania w blokach zazwyczaj są tańsze od domów jednorodzinnych, dzięki czemu są bardziej dostępne dla potencjalnych kupujących. Koszty utrzymania takiej nieruchomości mogą być niższe, ponieważ wiele usług, takich jak ochrona, utrzymanie terenów wspólnych czy koszty remontów są dzielone na wszystkich mieszkańców budynku.
  • Bliskość miejskich udogodnień – bloki często budowane są w pobliżu centrum miasta, co ułatwia dostęp do miejsc pracy, sklepów, placówek edukacyjnych i innych ciekawych miejsc. To wygodne dla osób, które cenią sobie dostęp do atrakcji i brak codziennych, żmudnych dojazdów.
  • Bezpieczeństwo – w wielu blokach zamontowane są systemy monitoringu, które mogą odstraszać potencjalnych intruzów. To zwiększa komfort życia mieszkańców i daje im poczucie bezpieczeństwa.
  • Inwestycja na przyszłość – wraz z upływem czasu rośnie cena mieszkań w bloku. Zakup takiego mieszkania się opłaca, ponieważ z łatwością sprzedasz je w przyszłości.
  • Łatwe utrzymanie – bloki są najczęściej zarządzane przez spółdzielnie mieszkaniowe lub zarządców nieruchomości, dzięki czemu nie trzeba martwić się o utrzymanie wspólnych obszarów czy naprawy konstrukcji budynku.

Mieszkania z ogródkiem dla ceniących kontakt z naturą

Wciąż zastanawiasz się, czy wybrać mieszkanie w bloku, czy dom? Idealną propozycją będzie dla Ciebie mieszkanie z ogródkiem. Docenisz bliskość przyrody, możliwość organizowania spotkań na łonie natury i spędzania czasu na świeżym powietrzu. W ofercie Victoria Dom znajdziesz takie nieruchomości w korzystnej cenie.

Przykładami atrakcyjnych osiedli oferującymi tarasy i ogródki są : Metro Art, Miasteczko Nova Ochota 7, Miasteczko Nova Ochota 11, Viva Piast 3, Przystanek Tarchomin 5, Nova Viva Garden 4 oraz Olchowy Park 1. W ofercie Victoria Dom znajdziesz mieszkania o wybranym przez Ciebie metrażu i układzie pomieszczeń.

Victoria Dom – domy i mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie i Krakowie

A Ty, wolisz przestrzeń, jaką oferuje dom jednorodzinny, czy swobodę, która wiąże się z mieszkaniem w bloku? Bez względu na to, jaki styl życia preferujesz i jakie nieruchomości Ci się podobają, w naszej ofercie znajdziesz wyjątkowe lokale, które spełnią Twoje potrzeby. Pomożemy Ci kupić dom lub mieszkanie z rynku pierwotnego w Warszawie lub Krakowie. Napisz do nas lub zadzwoń, by porozmawiać o Twoich oczekiwaniach i możliwościach finansowych.