Czy za dobry widok z okna należy dopłacić?

Czy za dobry widok z okna należy dopłacić?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

04.01.2023

Widok z okna to dla wielu kupujących mieszkanie wartość dodana do lokalu. Panorama miasta, widok na las czy na rzeką są bez wątpienia pożądane. Niemniej, jak wynika z doświadczenia dewelopera Victoria Dom, nie są kluczowe w podejmowaniu decyzji o zakupie. Czy zatem za dobry widok z okna należy dopłacić?

Mieszkania z ładnym widokiem

Mieszkania z ładnym widokiem są zazwyczaj usytuowane na najwyższych kondygnacjach. Wielu deweloperów to właśnie na nich umieszcza największe, najbardziej prestiżowe lokale. Poza widokiem, wysokie piętro gwarantuje ciszę i dobre nasłonecznienie. Dlatego w wielu inwestycjach w takich mieszkaniach faktycznie trzeba liczyć się z wyższą ceną za m2. Nie jest to jednak standardem na rynku. Wszystko zależy od polityki dewelopera, oczekiwań i doświadczenia jego klientów. – Kupujący mieszkania w Victorii Dom mają różne preferencje, a my, planując kolejne osiedla, uwzględniamy je i wychodzimy im naprzeciw. Widok z okna jest dla nich ważny, ale nie stanowi priorytetu. Mamy w swojej ofercie różne propozycje. Każdy, w zależności od potrzeb, także tych związanych z widokiem, znajdzie coś dla siebie – mówi Ewa Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu w Victoria Dom. – Jednak ani to, na którym piętrze znajduje się lokal, ani co lokatorzy będą codziennie oglądać przez okna, nie ma wpływu na naszą politykę cenową – podkreśla.

Na co zwrócić uwagę, wybierając piętro?

Jak już wspomnieliśmy, widok z okna zazwyczaj wiąże się z kondygnacją, na której znajduje się mieszkanie. A nie wszyscy przecież chcą mieszkać wysoko. Zanim zdecydujemy się na wybór lokalu, warto rozważyć, co jest dla nas priorytetem. Pamiętajmy też, że decyzja o niskiej kondygnacji nie oznacza rezygnacji z urokliwych widoków. – W ofercie Victoria Dom klienci znajdą wiele mieszkań na parterze ze sporymi ogródkami. To kusząca propozycja dla tych, którzy w obrębie miasta chcą mieć nie tylko swój kawałek podłogi, ale też ziemi – mówi dyrektor marketingu w Victoria Dom. – Swoje inwestycje planujemy też w takich miejscach, w których widoki i dostęp do bogactwa przyrody mieszkańcy mają na wyciągnięcie ręki. Nie muszą za nie dopłacać – wystarczy wyjść na spacer – podsumowuje Ewa Rathe-Głowacka. 

Osiedla z widokiem

W ofercie Victorii Dom znajduje się wiele inwestycji, które gwarantują mieszkańcom bezpośredni kontakt z naturą w zasięgu kilku kroków. Poniżej przedstawiamy tylko niektóre z nich. Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej. 

Zacznijmy od inwestycji Nova Viva Garden, której niewątpliwym atutem jest bliskość lasów i terenów zielonych oraz malowniczej ścieżki wzdłuż Kanału Żerańskiego, która prowadzi wprost do Zalewu Zegrzyńskiego – zagłębia sportów wodnych i idealnego miejsca na letni wypoczynek nad wodą. Olchowy Park powstaje zaś w zielonej i spokojnej okolicy, co sprzyja aktywnym formom spędzania czasu w rodzinnym gronie. Pobliskie sąsiedztwo pokrywają łąki kwietne, które nadają okolicy niezwykle przyjazny, sielankowy klimat. W dalszym sąsiedztwie znajdują się kompleksy leśne tworzące Rezerwat Przyrody Łęgi Czarnej Strugi oraz Puszczę Słupecką. Inwestycja Metro Art, choć położona w sercu warszawskiej Pragi Południe, także gwarantuje swoim mieszkańcom łatwy dostęp do choćby kultowych plaż nad Wisłą czy Parku Skaryszewskiego i licznych okolicznych terenów zielonych. Na niewątpliwe walory przyrodnicze mogą też liczyć mieszkańcy Osiedla Krzewna na warszawskim Targówku. Nieopodal znajduje się bowiem Zalew Bardowskiego, wokół którego powstała plaża, oraz las na Utracie, bogaty w placyki wypoczynkowe oraz drewniane mostki prowadzące na teren rekreacyjny. 

Zakup mieszkania na naszych osiedlach to przede wszystkim widok na przyszłość.