Czy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego przy zakupie mieszkania?

Czy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego przy zakupie mieszkania?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

26.09.2023

Czy planujesz zakup nieruchomości? To ważna życiowa decyzja. Aby zaoszczędzić swój czas i pieniądze oraz zrozumieć skomplikowane aspekty finansowe, warto rozważyć skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Specjalista pomoże Ci znaleźć kredyt hipoteczny na korzystnych zasadach. Jak wygląda taka współpraca?

Kiedy iść do doradcy kredytowego?

Jeśli zadajesz sobie powyższe pytanie, najprawdopodobniej oznacza to, że powinieneś porozmawiać z doradcą finansowym. Pamiętaj, że taka usługa jest dla Ciebie bezpłatna, ponieważ ekspert kredytowy zostaje wynagradzany przez bank. 

W jakich sytuacjach warto rozważyć współpracę?

 • Myślisz o zakupie nieruchomości? Doradca kredytowy pomoże Ci zrozumieć różne opcje kredytowe i znaleźć najlepszą ofertę dostosowaną do Twojej sytuacji finansowej.
 • Masz problem z uzyskaniem kredytu? Jeśli dostałeś informację od banku, że Twoja zdolność kredytowa jest niska, doradca może pomóc Ci znaleźć strategię poprawy sytuacji i przygotować do uzyskania kredytu w przyszłości.
 • Chciałbyś porozmawiać o swojej zdolności kredytowej? Masz gdzie mieszkać, ale zastanawiasz się, jak zainwestować pieniądze? A może planujesz znalezienie źródła dochodu pasywnego? Doradca kredytowy odpowie na Twoje pytania dotyczące kredytowania.
 • Chciałbyś porozmawiać o swojej sytuacji finansowej? Jeśli masz pytania dotyczące zarządzania długiem, oszczędzania na przyszłość lub planowania emerytury, doradca udzieli Ci fachowej porady i pomoże w opracowaniu planu finansowego.
 • Chcesz zmienić warunki kredytu? Doradca może pomóc Ci znaleźć opcje refinansowania, które obniżą koszty lub poprawią Twoją sytuację finansową.

Dlaczego warto korzystać z usług doradcy finansowego?

Wszystkie wyżej opisane sytuacje wywołują wiele stresu i silnych emocji. Dodatkowo brak znajomości rynku kredytowego nie ułatwia zadania. Doradca kredytowy odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże wybrać najlepszą dla Ciebie opcję. Kredyt hipoteczny to poważne zobowiązanie na wiele lat, dlatego warto skorzystać z pomocy osoby doświadczonej. Dzięki odpowiedniemu wsparciu podejmiesz świadomą decyzję.

O co pytać u doradcy finansowego?

Doradca kredytowy porozmawia z Tobą o Twoich potrzebach i oczekiwaniach względem kredytu. Zapyta o Twój wkład własny i kwotę, której potrzebujesz do zakupu nieruchomości. Pozna Twoją sytuację finansową, źródła dochodów i wysokość wynagrodzenia. A o co Ty możesz go zapytać?

  • Jakie są dostępne rodzaje kredytów hipotecznych?
  • Jaka jest moja zdolność kredytowa?
  • Jakie są obecne stopy procentowe?
  • Czy istnieje możliwość nadpłacania kredytu?
  • Jakie dokumenty i informacje są potrzebne do złożenia wniosku o kredyt?
 • Czy doradca może pomóc w negocjacji z bankami lub instytucjami finansowymi?
 • Czy warto teraz kupić nieruchomość na kredyt, czy lepiej poczekać?

Jeśli myślisz o zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego w Warszawie lub Krakowie, koniecznie zapoznaj się z ofertą dewelopera Victoria Dom. Na naszej stronie WWW znajdziesz wyjątkowe lokale, które spełnią oczekiwania Twojej rodziny. Skontaktujemy Cię z naszym doradcą finansowym, który przedstawi Ci dostępne opcje finansowania.