Czy teraz warto kupić mieszkanie w Warszawie?

Czy teraz warto kupić mieszkanie w Warszawie?

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

25.09.2023

Czy myślisz o przeprowadzce do stolicy? Zastanawiasz się, czy rok 2023 to dobry czas na zakup nieruchomości w Warszawie? W tym artykule wyjaśniamy, jak wygląda obecna sytuacja na rynku i kto powinien zdecydować się na zakup mieszkania.

Bezpieczny Kredyt 2% – czy warto kupić mieszkanie?

Sporo mówi się o nowej inicjatywie rządowej, jaką jest Bezpieczny Kredyt 2%. Program został uruchomiony 3 lipca 2023 roku. Jego głównym celem jest umożliwienie finansowania nieruchomości osobom, które nie posiadają jeszcze własnej nieruchomości, a planują jej zakup. Dlaczego program jest tak korzystny?

Program jest dostępny dla osób poniżej 45. roku życia. Nie ma ograniczeń cenowych dla nabywanej nieruchomości, co oznacza, że można wybrać różne rodzaje mieszkań lub domów. Program Bezpieczny Kredyt 2% oferuje dopłaty do rat kredytowych przez pierwsze 10 lat spłaty, co obniża oprocentowanie do poziomu zbliżonego do 2%.

Zdaniem wielu agentów nieruchomości wprowadzenie tego programu znacznie poprawiło sytuację na rynku. Osoby, które wcześniej zwlekały z zakupem, czekając na dogodne warunki, teraz szybciej podejmują decyzję o zakupie. Jeśli spełniasz powyższe warunki, powinieneś śledzić informacje na ten temat lub skontaktować się z naszym doradcą finansowym, który pomoże Ci ustalić Twoją zdolność kredytową.

Kto powinien zdecydować się na zakup mieszkania?

Najważniejszym czynnikiem, który powinieneś wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania, jest stabilność finansowa. Porozmawiaj z doświadczonym doradcą finansowym o tym, czy będziesz w stanie pokryć koszty kredytu hipotecznego.

Zastanów się, czy chciałbyś mieszkać w danym miejscu przez dłuższy czas, czy jest to inwestycja na przyszłość. To pomoże Ci wybrać lokalizację, typ nieruchomości i wielkość mieszkania. Pomyśl też o swoich celach życiowych takich jak założenie rodziny czy zmiana miejsca pracy.

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Warszawie w 2023 roku?

Zakup mieszkania w Warszawie może być atrakcyjną opcją. To jedno z największych miast w Polsce, które stanowi ważne centrum gospodarcze, co wpływa na stosunkowo stabilny rynek nieruchomości. Warszawa jest siedzibą wielu renomowanych uczelni wyższych, co może być ważne dla osób planujących kontynuowanie nauki lub dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Miasto zapewnia szerokie możliwości zawodowe i ułatwia poszukiwanie pracy. Znajdziesz tu wiele miejsc do spędzania wolnego czasu – w tym teatry, kina, muzea, parki i wiele innych atrakcji.

Mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie lub Krakowie

Szukasz mieszkania w Warszawie lub Krakowie? Decyzja o zakupie nieruchomości powinna być dobrze przemyślana i związana ze stabilnością finansową. Nasz doradca pomoże Ci w określeniu zdolności kredytowej. Czy chciałbyś kupić nieruchomość z rynku pierwotnego? Zapoznaj się z ofertą nieruchomości Victoria Dom. Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać lokal spełniający Twoje oczekiwania. Napisz do nas lub zadzwoń, a porozmawiamy o współpracy.