Ceny na warszawskim Ursusie - zdjęcie SKM

Charakterystyka rynku mieszkaniowego na warszawskim Ursusie

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

25.02.2021

Ursus to niewątpliwie dzielnica z potencjałem. Kiedyś teren przemysłowy, dziś miejsce zaspokajające potrzeby rodzin z dziećmi i młodych ludzi szukających pierwszego lokum. Mieszkania na Ursusie cieszą się coraz większą popularnością, a na pytanie, czy warto zamieszkać na Ursusie? Bez koloryzowania można odpowiedzieć, że jak najbardziej.

Bez wątpienia rynek pierwotny mieszkań na Ursusie oferuje kupującym największy wybór. Znajdziemy tu wszystkie możliwe metraże, standard wykończenia odpowiadający potrzebom wymagających klientów i lokalizacje w ramach dzielnicy, które z pewnością odpowiedzą na oczekiwania tych, którzy szukają ciszy i kontaktu z naturą, i tych, którzy potrzebują miasta tętniącego życiem.

Ceny mieszkań i kawalerek na Ursusie wg raportu NBP

Wg NBP wpływ pandemii na rynek mieszkaniowy jest złożony, a ceny na rynku pierwotnym i wtórnym zmieniały się w różnych kierunkach. Ceny ofertowe nowo wprowadzanych mieszkań na rynku pierwotnym (RPO) wyhamowały wzrost, jednocześnie deweloperzy zwiększyli nieco podaż mieszkań. Wysokie ceny ofertowe mogą też podlegać różnego rodzaju promocjom, co ułatwia sprzedaż. Ceny transakcyjne na rynku pierwotnym (RPT) wzrosły we wszystkich grupach miast, zwłaszcza w Warszawie wobec częstszej sprzedaży lepiej zlokalizowanych mieszkań i kawalerek. Taką lokalizacją jest bez wątpienia Ursus, gdzie ceny w styczniu 2021 r. kształtowały się średnio na poziomie od 8.492 zł za m2. Większość ofert oscyluje w przedziale 10 – 10,5 tys. zł za m2.

Duża popularność mieszkań trzypokojowe na Ursusie

Trzypokojowe mieszkania na Ursusie cieszą się największym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi. Właśnie o takich klientach myślą deweloperzy, przygotowując ofertę mieszkań na sprzedaż. Dla rodzin głównym atutem jest możliwie jak najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni, tak by wygodnie funkcjonowało się w nich dorosłym i ich pociechom.

– Na osiedlu Factory Ursus trzypokojowe mieszkanie o powierzchni od 44 m2 do 75 m2 można kupić już od 404 tys. zł. Bez wątpienia to doskonałe miejsce dla szukających wygody rodzin z dziećmi. Osiedle zlokalizowane jest 500 m do trzech stacji SKM: Warszawa Gołąbki, Warszawa Ursus Północny oraz Warszawa Ursus. W pobliżu znajdują się też przystanki autobusowe, które umożliwiają sprawną komunikację z innymi częściami miasta. Zaletą jest też bliskość centrów handlowych Factory Ursus i Blue City. Pełna infrastruktura miejska w postaci żłobków, przedszkoli, szkół, placówek medycznych i miejskich urzędów ułatwia codzienne funkcjonowanie. Wśród atrakcji dla dzieci znajdziemy: EKOpark, park linowy, OSiR i place zabaw. To duży atut zapewniający możliwość aktywnego spędzania czasu po zajęciach obowiązkowych – mówi Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victoria Dom.

Wg otodom.pl przedział cenowy, w jakim można kupić trzypokojowe mieszkanie na Ursusie to 7.100 do 8.700 zł za m2.

Ceny mieszkań czteropokojowych na Ursusie

Rozpiętość cenowa mieszkań czteropokojowych oferowanych w osiedlach na Ursusie jest dość duża. Wg portalu otodom.pl można je kupić w cenie od 7.100 zł za m2 do 9.200 zł za m2. W tym przedziale znajdziemy zazwyczaj mieszkania o dużych metrażach – powyżej 70 metrów, niejednokrotnie z ogródkiem, tarasami i dużymi balkonami.

– Na osiedlu Ursus Factory znajduje się pula mieszkań 4-pokojowych o powierzchni od 56 m2 do 89 m2. Według aktualnej oferty zapłacimy od 504 tys. zł – mówi Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victoria Dom.

Liczba dostępnych mieszkań na Ursusie

Opierając się na danych przytaczanych przez portal nieruchomościszybko.pl można stwierdzić, że zainteresowanie deweloperów Ursusem rośnie w zawrotnym tempie. W 2013 r. oddali oni do użytku 510 mieszkań, w 2014 r. – 218 mieszkań, w 2015 r. – 478 mieszkań. W 2016 r. – 184 mieszkania, w 2017 r. – 612 mieszkań, w 2018 r. – 1 006 mieszkań, a 2019 r. – 1 327 mieszkań. Pod koniec września 2020 r. w ofercie otodom.pl znajdowały się 504 mieszkania na sprzedaż pochodzące z rynku pierwotnego.

Różnice cen między Ursusem a Włochami i Bemowem

Ursus, mimo rosnącej popularności, wciąż pozostaje dzielnicą przystępną cenowo. Taniej można znaleźć mieszkanie jedynie na Białołęce. Przykładowo w sąsiadujących Włochach wg portalu SonarHome szacowana cena w styczniu 2021 r. za m² wynosi od 9.515 zł. Ten sam portal szacuje, że na Bemowie cena za m² wynosi od 9.143 zł. Jeśli chodzi o Ursus, SonarHome ocenia, że szacowana cena za m² wynosi obecnie od 8.492 zł.

Dlaczego Ursus to atrakcyjna dzielnica szczególnie dla młodych małżeństw?

– Podsumowując, niewątpliwie młodych przyciąga tu nowoczesna zabudowa, bogata infrastruktura użytkowa i dobra komunikacja – do centrum Warszawy można dojechać w 12 minut. Na osiedlu Ursus Factory dostępne są optymalnie zaprojektowane mieszkania w niskich cenach. Bezsprzecznie możesz tu liczyć na najwyższą jakość, dbałość o szczegóły i troskę o potrzeby mieszkańców – mówi Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victoria Dom. – Pobliskie parki: Achera, Czechowicki czy Hassów zapewniają mieszkańcom miejsce do relaksu i dają możliwość aktywnego spędzania czasu. Skwerki usytuowane między osiedlami to zaś doskonałe miejsca dla spragnionych relaksu z książką w ręku – dodaje Krystecka. Ursus jest też bez wątpienia miejscem, które zaspokoi potrzeby rodzin z dziećmi.

*Podane ceny mieszkań Victoria Dom są aktualne na dzień publikacji artykułu. Po szczegółową ofertę zapraszamy do kontaktu z Biurem Sprzedaży.