Ceny na warszawskim Bemowie - zdjęcie Metra

Charakterystyka rynku mieszkaniowego na warszawskim Bemowie

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

01.03.2021

Bemowo to dzielnica z przeszłością i z przyszłością. Przeszłość widać w postaci czterech fortów stworzonych tu na przełomie XIX i XX w. Dodaje to niewątpliwie uroku miejscu, w którym dziś powstają nowoczesne mieszkania na Bemowie. Mieszkania, które chętnie wybierają młodzi ludzie – studenci WAT-u i UKSW. Oni wiążą z Bemowem swoją przyszłość. Dzielnica cieszy się coraz większą popularnością, a na pytanie, czy warto zamieszkać na Bemowie? Bez cienia wątpliwości można odpowiedzieć: Tak! Jak najbardziej.

Szczególnie różnorodną ofertę ma dla kupujących rynek pierwotny mieszkań na Bemowie. Znajdziemy tu wszystkie możliwe metraże. Ważny jest także standard wykończenia odpowiadający potrzebom wymagających klientów, świetna komunikacja z innymi dzielnicami Warszawy, doskonała infrastruktura miejska i bliskość terenów zielonych, co zaspokaja potrzeby tych, którzy szukają ciszy i kontaktu z naturą.

Ceny kawalerek na Bemowie

Godnym uwagi jest fakt, że wg opublikowanego raportu Narodowego Banku Polskiego za I kwartał 2020 r. na rynku pierwotnym w Warszawie, średnie ceny ofertowe za m² wynosiły 10.610 zł. Ceny transakcyjne kształtowały się na poziomie 9.819 zł. Dla porównania średnie ceny za m² w I kwartale 2019 r. wynosiły 9.427 zł (ofertowa) oraz 8.771 zł (transakcyjna). W owej „średniej” cenie można obecnie kupić mieszkanie na Bemowie. Średnia cena dla dzielnicy to dziś 9.143 zł za m².

Jednak z naszej analizy wynika, że w mniejszym stopniu dotyczy ona segmentu kawalerek. Wg portalu otodom.pl na rynku pierwotnym mieszkań na Bemowie najniższa cena, jaką zapłacimy za 30-metrowe jednopokojowe mieszkanie, to 9.500 zł za m². Większość ofert oscyluje jednak w okolicach 11 tys. zł za m².

Ceny mieszkań dwupokojowych na Bemowie

Ważnym aspektem jest to, że wśród mieszkań na sprzedaż dużą popularnością cieszą się mieszkania dwupokojowe. Tu deweloperzy prześcigają się w rozwiązaniach aranżacyjnych, które optymalizują wykorzystanie nawet niewielkich przestrzeni. Dwa pokoje na 30 metrach? Dlaczego nie. Wg portalu otodom.pl rozpiętość cen w tym segmencie jest znacząca. Na rynku pierwotnym mieszkań na Bemowie znajdziemy dwa pokoje w przedziale od 9500 zł do 11 tys. zł za m².

Ceny mieszkań trzypokojowych na Bemowie

Trzypokojowe mieszkania na Bemowie mogą liczyć na wzięcie ze względu na popularność dzielnicy wśród rodzin z dziećmi. To o tej grupie klientów myślą deweloperzy, przygotowując ofertę sprzedaży mieszkań. Przy takim założeniu głównym atutem jest możliwie jak najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni, tak by wygodnie funkcjonowało się tu dorosłym i ich pociechom.

– Osiedle Metro Połczyńska zlokalizowane na warszawskim Bemowie to kolejny etap naszej inwestycji w tej dzielnicy. Osiedle zaprojektowano z myślą o osobach pragnących kameralnego klimatu w nowoczesnych, miejskich warunkach. Nieruchomość znajduje się w sąsiedztwie Fortu Chrzanów, co nadaje lokalizacji historyczny klimat, a zielona okolica zachęca do spacerów. Dogodna lokalizacja umożliwia szybki dojazd do centrum. Ponadto w pobliżu powstaje stacja metra, co ułatwi i znacznie skróci czas dojazdu w dowolne miejsce Warszawy. W sąsiedztwie znajduje się wiele placówek edukacyjnych, medycznych czy wielkoformatowych sklepów. Ostatnio wprowadzony do sprzedaży etap inwestycji Metro Połczyńska to niewielki budynek z 21 mieszkaniami o metrażach od 26 m² do 83 m². Znajdują się tu lokale jedno i dwupoziomowe, które zadowolą tak rodziny z dziećmi, jak i młodych ludzi szukających przestronnych wnętrz – mówi Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victoria Dom.

Wg otodom.pl przedział cenowy, w jakim można kupić trzypokojowe mieszkanie na Bemowie to 8.409 do 10.300 zł za m².

Ceny mieszkań czteropokojowych na Bemowie

Rozpiętość cenowa mieszkań czteropokojowych oferowanych na osiedlach Ursusie jest dość duża. Wg portalu otodom.pl można je kupić w cenie od 8.700 zł za m² do ponad 10 tys. zł za m². W tym przedziale znajdziemy przede wszystkim mieszkania o dużych metrażach. Powyżej 70 metrów, niejednokrotnie z ogródkiem, tarasami lub dużymi balkonami, a czasem nawet dwupoziomowe.

– Na Osiedlu Metro Połczyńska, w drugim etapie inwestycji, oferujemy na sprzedaż np. czteropokojowe mieszkanie o powierzchni 85,28 m². Lokal mieszkalny znajduje się na parterze i składa się z salonu z aneksem kuchennym, trzech oddzielnych sypialni, łazienki oraz przedpokoju. Dodatkowym atutem mieszkania jest przestronny ogródek. Cena to 8.747 zł za m² – mówi Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victoria Dom.

Liczba dostępnych mieszkań

Na podstawie informacji z Banku Danych Lokalnych GUS można stwierdzić, że zainteresowanie deweloperów Bemowem rośnie w nieprawdopodobnym tempie. W 2013 r. oddali oni do użytku 366 mieszkań, w 2014 r. – 916 mieszkań, w 2015 r. – 1031 mieszkań. 2016 r. to 1772 mieszkania, a 2017 r. – 1442 mieszkania, a 2018 r. – 1 448 mieszkań. W 2019 r. było to 998 mieszkań. Pod koniec września 2020 r. w ofercie otodom.pl znajdowało się 1006 mieszkań na sprzedaż (od 1 do 4 pokoi) pochodzących z rynku pierwotnego.

Różnice cen między Bemowem, Włochami a Ursusem

Portal SonarHome szacuje, że na Bemowie cena za m² wynosi obecnie 9.143 zł. Ursus, mimo rosnącej popularności, wciąż pozostaje dzielnicą przystępną cenowo SonarHome ocenia, że szacowana cena za m² wynosi 8.492 zł.

Natomiast w sąsiadujących z Ursusem Włochach wg portalu SonarHome szacowana cena za m² wynosi 10.012 zł. Od początku roku wzrosła o 6,79 proc. Prognoza ceny za m² mieszkania na koniec roku 2020 wynosi tu 9.515 zł.

Dlaczego Bemowo to atrakcyjna dzielnica szczególnie dla młodych małżeństw?

– Bliskość dwóch uczelni – WAT i UKSW sprawia, że młodzi ludzie przyjeżdżający tu zdobywać wiedzę, siłą rzeczy szukają miejsca do życia w okolicy. Bemowo spełnia wszystkie ich oczekiwania. Jest świetnie skomunikowane z innymi dzielnicami Warszawy. Kolejne powstające stacje metra tylko tę komunikację usprawnią – mówi Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victoria Dom.

Dodatkowym i niewątpliwym atutem jest mnóstwo terenów zielonych pozwalających na aktywność fizyczną. Bliskość Parku Kampinoskiego zapewnia możliwość obcowanie z naturą w szerszym jej wymiarze. Bez wątpienia na uwagę zasługuje także zrewitalizowany Fort Bema – obiekt pozwalający spędzić ciekawie czas na świeżym powietrzu. Na atrakcje mogą też liczyć wielbiciele muzyki – na pobliskich lotnisku – dziś już nieużywanym, odbywają się liczne koncerty i festiwale. Na Bemowie znajduje się także największy plac zabaw w stolicy – ponad dwuhektarowy obszar z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych.

*Podane ceny mieszkań Victoria Dom są aktualne na dzień publikacji artykułu. Po szczegółową ofertę zapraszamy do kontaktu z Biurem Sprzedaży.