8 korzyści wynikających z zakupu mieszkania od dewelopera

8 korzyści wynikających z zakupu mieszkania od dewelopera

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

04.05.2024

Czy wiesz, że nieruchomości z rynku pierwotnego mają znaczną przewagę nad mieszkaniami z drugiej ręki? Warto brać pod uwagę korzyści związane z procesem zakupu i użytkowaniem mieszkania. W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, by kupić nieruchomość od dewelopera.

Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Odkryj z nami 8 korzyści wynikających z zakupu mieszkania od dewelopera.

1. Szeroki wybór lokali

Deweloperzy zwykle oferują różnorodne metraże mieszkań, co pozwala dopasować wybór do indywidualnych potrzeb i preferencji klientów. Możesz więc znaleźć mieszkanie idealnie spełniające Twoje oczekiwania zarówno pod względem wielkości, jak i układu pomieszczeń. Jeśli jesteś singlem poszukującym mieszkania w centrum miasta, biuro sprzedaży może zaoferować Ci mieszkanie jednopokojowe z otwartą kuchnią i przestrzenią do pracy.

2. Nowoczesne udogodnienia dla mieszkańców

Wiele nowych budynków jest wyposażonych w windy, co ułatwia dostęp do mieszkań na wyższych piętrach. Możesz liczyć na prywatne miejsca parkingowe, strefy rekreacyjne czy komfortowe przestrzenie wspólne, takie jak ogrody czy place zabaw, które ułatwiają prowadzenie aktywnego trybu życia.

3. Rękojmia od dewelopera

Czy wiesz, że zakup od dewelopera wiąże się z 5-letnią rękojmią? Bierze on odpowiedzialność za ewentualne wady, o których kupujący nie wiedział podczas zakupu. Dzięki temu zyskujesz spokój i pewność, że usterki zostaną usunięte. Rynek wtórny nie zapewnia takiej rękojmi. 

4. Brak konieczności remontu

Mieszkanie jest nowe, dzięki czemu od razu po zakupie można cieszyć się komfortowym i estetycznym wnętrzem, bez konieczności inwestowania dodatkowego czasu i pieniędzy. Nie musisz szukać fachowców do poszczególnych prac i kontrolować, czy wywiązują się z powierzonego zadania.

5. Łatwiejszy wynajem lub sprzedaż

Nowe mieszkania są atrakcyjne dla najemców. Lokal przez dłuższy czas będzie świetnie się prezentował. Deweloperzy budują swoje inwestycje w dogodnych lokalizacjach z dobrą infrastrukturą, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność nieruchomości na rynku wynajmu lub sprzedaży.

6. Ulga podatkowa

Kupując lokal od dewelopera, nie musisz opłacać podatku od czynności cywilnoprawnych, który wynosi 2% od wartości nieruchomości. Możesz w ten sposób zaoszczędzić znaczną sumę.

7. Możliwość wyboru aranżacji

Mieszkanie z rynku pierwotnego nie jest zagospodarowane. Możesz sam zdecydować, jakie podłogi wybierzesz, jaki standard wykończenia Cię interesuje oraz jaki styl aranżacji najbardziej Ci się podoba.

8. Wsparcie na każdym kroku

Kupując nieruchomość od dewelopera, otrzymujesz wsparcie w całym procesie sprzedaży. Pomagamy w formalnościach i sprawach urzędowych.

Chciałbyś zamieszkać w Warszawie lub Krakowie? Zapoznaj się z ofertą Victoria Dom. Na naszej stronie internetowej znajdziesz dostępne mieszkania z rynku pierwotnego. Napisz do nas lub zadzwoń, a chętnie pomożemy Ci w całym tym procesie – od wyboru lokalu po pomoc w finansowaniu.