3 powody, dla których warto zamieszkać na Białołęce - zdjęcie

3 powody, dla których warto zamieszkać na Białołęce

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

13.09.2021

Warszawscy deweloperzy już dawno dostrzegli atuty Białołęki. Nie musieli długo przekonywać potencjalnych mieszkańców tej dzielnicy, że to miejsce godne uwagi. Można tu kupić nie tylko nowoczesne mieszkania. Można też  zaspokoić potrzebę  bliskości z naturą, odetchnąć od codziennego zgiełku miasta, korzystając przy tym  ze wszystkich walorów metropolii.    

Wybierając lokalizację, w której kupimy mieszkanie, bierzemy pod uwagę wiele czynników. Czasem jest to sentyment – gdzieś się wychowywaliśmy, dorastaliśmy, znamy dobrze jakąś okolicę. Częściej jednak pragmatyzm – dobre połączenie z innymi częściami miasta, bogata infrastruktura, nowoczesna zabudowa. Wszystkie te walory bez wątpienia cechują Białołękę. Mieszkania na Białołęce powstają jak grzyby po deszczu nie bez przyczyny – to doskonałe miejsce do życia.

Zielona Białołęka

Jednym z pięciu powodów, dla których warto zamieszkać na Białołęce, jest wielość dostępnych terenów zielonych. Budujący tu, warszawscy deweloperzy potrafią wykorzystać potencjał okolicyPojęcie „Zielona Białołęka” nie odnosi się tylko do zwyczajowej nazwy okolicy i nie jest jedynie marketingowym frazesem. Mnogość terenów zielonych, zagospodarowanych tak, by mogli z nich korzystać rządni ruchu na świeżym powietrzu młodzi mieszkańcy dzielnicy, jest imponująca. Park Picassa, Park Henrykowski, Park Leśny Olesin, Park Strumykowa to tylko niektóre miejsca pozwalające spędzać tu czas aktywnie i w kontakcie z przyrodą.

Dobrze skomunikowana Białołęka

Nowoczesne osiedle w Warszawie musi być dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta. I Białołęka na komfort dobrej komunikacji pozwala. Pokazuje to przykład dewelopera Victoria Dom, który na swoim koncie ma już niejedną realizację w tej wyjątkowej dzielnicy Warszawy. Najnowsza inwestycja w tej lokalizacja to Miasteczko Nova Sfera. – Atutem, na który zwracają uwagę klienci, jest, okolica inwestycji. Bliskość przystanku autobusowego, 10 minut do stacji Metra Bródno, której oddanie planowane jest w 2022 r. Blisko stąd także do stacji kolejowej Warszawa Toruńska, z której SKM-ką do centrum można dojechać w kilka minut. To niezwykle ważne, kiedy trzeba dowieźć do szkoły czy przedszkola dzieci, czy samemu zdążyć na uczelnię, czy do pracy, a korzysta się z komunikacji publicznej  – podkreśla Ewa Rathe-Głowacka z Victoria Dom.

Aktywni sąsiedzi

Mieszkanie na Białołęce to także gwarancja spotkania ludzi o podobnych potrzebach do naszych. Młodych rodziców z dziećmi, aktywnych zawodowo singli i par, szukających swojego wspólnego pierwszego miejsca na ziemi.  – Miasteczko Nova Sfera to osiedle idealne dla rodzin z dziećmi. Sprawdzi się także dla singli ceniących zielone otoczenie i kontakt z naturą – podkreśla Ewa Rathe-Głowacka z Victorii Dom. – Wybierając lokalizacje pod inwestycje, Victoria Dom zawsze zwraca uwagę na bliskość terenów zielonych, które pozwalają mieszkańcom rozwijać pasje sportowe , przebywać w sąsiedztwie natury. Nie inaczej jest w wypadku Miasteczka Nova Sfera. Stworzyliśmy tu infrastrukturę, która pozwala cieszyć się byciem na zewnątrz. Blisko też stąd np. nad Kanał Żerański, oferujący mieszkańcom liczne atrakcje – dodaje Ewa Rathe-Głowacka. W pobliżu Miasteczka Nova Sfera jest też m.in. park linowy i sale zabaw dla dzieci. Znajdziemy tu także klub tenisowy, centrum wspinaczkowe oraz tereny rekreacyjne i ścieżki rowerowe. Także zakupy nie będą stanowiły problemu. Oprócz Centrum Handlowego przy Marywilskiej 44 szybko można dotrzeć do Galerii Północnej, Factory Annopol, Auchan, czy Atrium Targówek. Podobnie jest w innej inwestycji dewelopera – Przystanek Tarchomin 3. To aż 103 mieszkania o metrażach od 26 do 88m2  zaplanowane w budynku o dziewięciu kondygnacjach. Dziś to z pewnością dzielnica młodych. Z myślą o nich powstają kolejne osiedla, rozwija się komunikacja miejska, zaplecze edukacyjne, kulturalne i handlowe. Mieszkańcy doceniają bliskość Galerii Północnej czy Galerii Młociny. Ważny jest dobry dojazd min. nowa pętla tramwajowa Winnica dająca możliwość szybkiego dotarcia do stacji Metra Młociny. Rodziny z dziećmi mogą liczyć na coraz bogatszą ofertę edukacyjną z przedszkolami i szkołami. Tych, którzy cenią możliwość zrelaksowania się po pracy, zainteresuje liczba terenów zielonych. To wszystko atuty tej lokalizacji wpływające na komfort codziennego życia. To także powody, dla których deweloperzy właśnie tutaj planują swoje kolejne inwestycje.

– Doceniamy Białołękę i budujemy tu, bo tę lokalizację cenią nasi klienci – mówi Ewa Rathe-Głowacka z Victoria Dom.