Parki w Ursusie - zdjęcie

3 najpiękniejsze parki w Ursusie

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

04.03.2021

Ursus to w tej chwili jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji mieszkaniowych w Warszawie. Jest świetnie skomunikowany z innymi częściami miasta. Ma bogatą infrastrukturę towarzyszącą osiedlom i z szeroką ofertę edukacyjną i kulturalną. Jest też zwyczajnie ładny – liczne tereny zielone i parki nadają mu kameralny i przyjazny charakter. Wciąż jest też, na tle innych części miasta, atrakcyjny cenowo.

Warszawa Ursus jedną z ciekawszych dzielnic Warszawy

Jak w rozmowie z nasza-gazeta.pl powiedział Bogdan Olesiński, burmistrz Ursusa, najważniejszy jest „zrównoważony rozwój całej dzielnicy”. „Rozbudowa infrastruktury, stworzenie przestrzeni do wypoczynku i rekreacji – parków i skwerów zieleni, utworzenie placówek kultury, szkół i przestrzeni sprzyjających aktywności społecznej.  To są zadania na najbliższe lata. Decyzje, które dziś podejmujemy decydują o tym, jak będzie wyglądała dzielnica w przyszłości. To duża odpowiedzialność. Działania skupiamy wokół potrzeb mieszkańców, to dla mnie najważniejsza perspektywa.” – dodał.

Te słowa znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistej aktywności w dzielnicy. Widzą to mieszkańcy takich nowo powstających osiedli jak choćby Ursus Factory 6.  To kolejny etap inwestycji dewelopera Victoria Dom, tym razem przy ul. Edwarda Habicha 9. Docelowo powstanie tu 276 lokali na dziewięciu kondygnacjach o metrażach od 26 do 89 mkw. Ceny zaczynają się od 252 tys. zł za najmniejsze mieszkanie. Do wyboru są 1,2,3 lub 4 pokoje. Każde z nowych mieszkań na Ursusie ma balkon lub ogródek.

Poza tym, że z dostępu do świeżego powietrza mieszkańcy będą mogli korzystać we własnych ogródkach, zapewne ucieszy ich także fakt, że w najbliższej okolicy znajdują się cztery atrakcyjne parki. Zaspokoją one potrzeby aktywnych lokatorów i rodzin z dziećmi.

Park Czechowicki

Jednym z nich jest Park Czechowicki. W 2017 r. portal iursus.pl przeprowadził uliczną ankietę wśród mieszkańców dzielnicy. Na 100 zapytanych osób 62 odpowiedziały, że to w ich okolicy najlepsze miejsce na weekendowy spacer, zwłaszcza rodzinnie, z dziećmi. Park znajduje się w obrębie ulic Spisaka, Żurawickiej, Malinowej i Drzymały. Ma niemal 4 ha powierzchni. Znajdziemy tu między innymi zbiornik wodny z fontanną, który latem zapewnia spacerującym odrobinę wytchnienia. Kameralne placyki z ławkami dają poczucie intymności i pozwalają odpocząć po wyczerpującym dniu w pracy. Amfiteatr to niewątpliwa atrakcja w sezonie wiosenno-letnim. Mają tu miejsce różne wydarzenia kulturalne, w których chętnie uczestniczą mieszkańcy Ursusa. Rodziny z dziećmi, szczególnie zimą, ucieszy zlokalizowana w parku górka. Można z niej zjeżdżać na sankach. W cieplejsze dni atrakcję będzie stanowił plac zabaw.

Park Achera

Kolejnym wg sondażu portal atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu dla mieszkańców dzielnic jest Park Achera. To niewielki teren zielony (1,79 ha powierzchni), który powstał w miejscu działającego tu na początku XX w. gospodarstwa rodziny Acherów. (Nazwa pochodzi od Franciszka Adolfa Achera – dawnego wójta gminy Skorosze). Dziś główną atrakcją parku jest duży staw z fontanną i plac zabaw pozwalający na bezpieczne korzystanie z atrakcji nawet najmłodszym dzieciom.

Park Hassów

Podobnie jak w przypadku Parku Achera, także Park Hassów powstał na terenie, który pierwotnie należał do rodziny – w tym przypadku Hassów. Przekazała go ona nieodpłatnie miastu z założeniem przeznaczenia na cele publiczne. Cel zrealizowano dopiero w latach 2006-2008 – utworzono teren zielony, dla którego mieszkańcy wybrali nazwę park Hassów. Dziś można tam pospacerować, odpocząć na ławce w cieniu drzew, bądź w sezonie wakacyjnym wziąć udział w organizowanych tu często wydarzeniach plenerowych. W 2019 r. władze dzielnicy zapowiadały także, że powstanie tu ścieżka botaniczna oraz siłownia plenerowa. Można więc mieć nadzieję, że przyszli mieszkańcy inwestycji Ursus Factory już niebawem skorzystają z tych atrakcji.

Staw Koziorożca

Niewątpliwą atrakcją dla mieszkańców okolicy jest też Staw Koziorożca. Co prawda znajduje się on już w obrębie dzielnicy Włochy, ale mieszkańcy Ursusa chętnie korzystają z uroków tego miejsca. Staw powstał z połączenia dwóch glinianek. W miejscu dawnej grobli usytuowano mostek dodający uroku temu miejscu. W najgłębszym miejscu staw ma 6 m, ale jego średnia głębokość to 2,65 m. Nad wodą znajdują się liczne ławeczki, brzeg jest zakrzewiony. Można tu odpocząć, oddać się wędkowaniu lub wziąć udział w organizowanych tu regularnie lokalnych atrakcjach: festynach, konkursach, potańcówkach.

Rodziny poszukują mieszkań na Ursusie

Ursus, m.in. ze względu na wymienione wyżej tereny zielone, jest miejscem, które zaspokoi potrzeby rodzin z dziećmi. Atutem jest też kilkadziesiąt przedszkoli, liczne żłobki, szkoły podstawowe, czy liceum zapewniają edukację i opiekę najmłodszym mieszkańcom. O ich aktywność fizyczną można zadbać na okolicznych obiektach sportowych. Największym z nich jest OSiR Ursus z pływalnią oraz kortami tenisowymi. Chętni mogą poćwiczyć też na wolnym powietrzu. W Ogródku Jordanowskim znajdą boiska, linarium, ściankę wspinaczkową, skatepark, siłownię i plac zabaw.

– Staramy się też zwiększyć dostępność do sportu, rozwijać bazę nie tylko przyszkolną, ale także tę wokół naszego ośrodka sportu i rekreacji. Rosnąca liczba mieszkańców tego wymaga, podobnie jak kilka mniejszych, osiedlowych placówek kultury, gdzie mogłyby się odbywać zajęcia pozalekcyjne, kontakt z muzyką, ze sztuką, dający możliwość współuczestnictwa w kulturze – powiedział Bogdan Olesiński, burmistrz dzielnicy Ursus w rozmowie z nasza-gazeta.pl.

*Podane ceny mieszkań Victoria Dom są aktualne na dzień publikacji artykułu. Po szczegółową ofertę zapraszamy do kontaktu z Biurem Sprzedaży.