3 mity o rynku pierwotnym

3 mity o rynku pierwotnym

Ekspert Rynku Mieszkaniowego

04.12.2023

Czy chciałbyś kupić mieszkanie od dewelopera, ale obawiasz się wysokiej ceny lub długiego czasu oczekiwania na lokal? W świecie nieruchomości krążą różne mity i przekonania dotyczące rynku pierwotnego. Nie daj się wprowadzić w błąd i nie wierz subiektywnym opiniom albo nieaktualnym danym. Poznaj 3 mity na temat zakupu mieszkania od dewelopera. 

Mit 1 – mieszkania od dewelopera są drogie

Kupujący często myślą, że nowe mieszkania od dewelopera są droższe niż te na rynku wtórnym. Choć może się zdarzyć, że ceny tych pierwszych są nieco wyższe, to warto zwrócić uwagę na korzyści, jakie niesie za sobą zakup nowego mieszkania. Zaliczają się do nich nowoczesne udogodnienia, wyższa efektywność energetyczna oraz pewność, że wszystko jest zupełnie nowe. Te aspekty mogą przekładać się na oszczędności i korzyści w dłuższej perspektywie czasowej – unikasz kosztów związanych z remontami. Jeśli chcesz oszczędzić pieniądze, możesz – zamiast nieruchomości wykończonej pod klucz – kupić lokal w stanie deweloperskim. Zyskasz możliwość dowolnej aranżacji wnętrz i swobodę w wyborze materiałów.

Mit 2 – musisz długo czekać na mieszkanie od dewelopera

Wiele osób zakłada, że zakup mieszkania na rynku pierwotnym wiąże się z długim okresem oczekiwania na zakończenie budowy. Co prawda, budowa może trwać, ale deweloperzy często oferują mieszkania na różnych etapach realizacji projektu, co pozwala klientom na planowanie przeprowadzki z odpowiednim wyprzedzeniem.

Deweloperzy są zobowiązani do podania szacowanych terminów zakończenia budowy. Wiele firm deweloperskich dba o to, by przestrzegać tych terminów, aby nie stracić zaufania klientów i uniknąć kar umownych. Na rynku pierwotnym można również znaleźć mieszkania, które są już gotowe do wprowadzenia. W takich przypadkach nie musisz długo czekać na odbiór nieruchomości.

Mit 3 – standard wykończenia jest niski

Niektórzy kupujący są przekonani, że mieszkania od dewelopera mają niski standard wykończenia. W rzeczywistości standard zależy od dewelopera i projektu, a wiele nowych nieruchomości oferuje wysokiej jakości wykończenie. Kupując nieruchomość z rynku pierwotnego, możesz samodzielnie wybrać układ pomieszczeń lub standard wykończenia.

Pamiętaj, że nowoczesne mieszkania oferowane przez deweloperów zapewniają wysoki standard życia, nowoczesne rozwiązania technologiczne i energooszczędne, co może przynieść długoterminowe oszczędności. Zakup nieruchomości na rynku pierwotnym umożliwia także większą elastyczność w dostosowywaniu mieszkania do własnych potrzeb.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem mieszkania od dewelopera, pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu projektu. Zaufany deweloper zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo transakcji.

Victoria Dom – rozwiewamy wątpliwości o rynku pierwotnym

Nie pozwól, aby niepotwierdzone informacje wpłynęły na Twoją decyzję. Jako deweloper Victoria Dom pomożemy Ci odkryć korzyści wynikające z zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym i dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów, którzy już podjęli tę ważną życiową decyzję. Napisz do nas lub zadzwoń, by poznać aktualną ofertę i zarezerwować nieruchomość w Warszawie lub Krakowie.